Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord Of Ultima

KillerLord

Öne çıkan mesajlar

Şurda bastırıyorum yeni server için;
http://www.lordofultima.com/en/forum/showthread.php?tid=41129

Gerçi genelde yeni servera gerek yok diyen EA yancılarına cevap yetiştiriyorum.

Şu an server açmamalarının tek mantıklı açıklaması oyunun Beta'da olması olabilir. Ciddi şekilde ihtiyaç var aslında.

Şu an oynanan 4 server var. Bunlardan 1.'si Full ve yeni başlanmıyor. 3.'sü US zaman dilimine göre ve farklı zaman dilimindekilerin orada oynaması delice olur. 4.'sü Alman serverı, normalde görünmüyor bile, görmek için Almanca seçmek gerekiyor ve bizim için değil, Almanlar için açılmış. Geriye sadece 2. kalıyor, 2.'de de durum ortada, yeni başlancak bir hal yok.
Sosyal ağlarda paylaş

daha üst seviye danginlar var
matkeri sadece "yeni sehir kurmak" icin kullaniyoruz acikcasi
ben de 1 haftadir townhouse yok 400k goldum var sadece danginlardan /birazıda quest rewardı gerci/ ki deli gibi de adam recruit ediom gold isteyen hich sorun yasamadim..
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Bu yeşil noktaya, dungeonın tam üzerine kursam ikinci kenti, köşeden LİMAN sahibi olur mu desem?

daha barona epey var gerçi.

Cevap gelmedi, baron hazır, herşey hazır, sadece DAŞ bekliyorum o da 19:00 gibi hazır olacak, ikinci kenti kurucam resimdeki bölgeye. Limanım olacak mı?

Bilen var mı? O spot nehir kenarı sayılır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 2. şehir konusunda bi danışayım istedim. 3 alternatifim var:
http://img255.imageshack.us/img255/8787/lou.png

1. seçenek: dün dungeon kapanana kadar en iyisiydi sanki. üstte forest, sağda hill, bir de dungeon ile mis gibi olacaktı. ama kapandı işte.

2. seçenek: burada da hem limanım olacak, ki ileride yararını bol bol göreceğiz herhalde, hem de sol üst köşedeki lvl 4 dungeonlara daha yakın olacak. ama sağdaki elemanın saldırma ihtimali de olabilir. support ile filan halledilebilir belki.

3. seçenek: burası da bana, ulaşım olarak en yakın yer. hem bir solundaki NeroWarden zaten. ondan bir zarar geleceğini düşünmüyorum (di mi? :)). bir de sağ alt köşedeki lvl 3 dungeona yakın.

dediğim gibi, düne kadar 1. noktaya kurmayı düşünüyordum ama şimdi çok kararsız kaldım. sizce hangisi olmalı?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun içi sorumun cevabını aldım paylaşayım. Liman olur mu sorusunun yanıtı: Hayır olmaz

çift yanıt geldi biri kural olarak sadece E-W-S-N yönlü temasların liman verdiği, diğeri bunu doğrulayan, ayni şekilde benim de kentim var liman için sahil yok (edra) yanıtı.

ikisi birbirini doğruluyor.

Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bittus said:

ben de 2. şehir konusunda bi danışayım istedim. 3 alternatifim var:
http://img255.imageshack.us/img255/8787/lou.png

1. seçenek: dün dungeon kapanana kadar en iyisiydi sanki. üstte forest, sağda hill, bir de dungeon ile mis gibi olacaktı. ama kapandı işte.

2. seçenek: burada da hem limanım olacak, ki ileride yararını bol bol göreceğiz herhalde, hem de sol üst köşedeki lvl 4 dungeonlara daha yakın olacak. ama sağdaki elemanın saldırma ihtimali de olabilir. support ile filan halledilebilir belki.

3. seçenek: burası da bana, ulaşım olarak en yakın yer. hem bir solundaki NeroWarden zaten. ondan bir zarar geleceğini düşünmüyorum (di mi? :)). bir de sağ alt köşedeki lvl 3 dungeona yakın.

dediğim gibi, düne kadar 1. noktaya kurmayı düşünüyordum ama şimdi çok kararsız kaldım. sizce hangisi olmalı?

arkada kalmış. fikrinizi belirtin hadi arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Continent 52 de oynayipda oyundan sıkılmayan arkadaslar
daha evvelde söledigim gibi organizasyona ihtiyacimiz var yoksa bi cogumuzu tek tek avliycaklar kimse bişi yapamadan :)
şimdi daha önce baska bi oyunda yabancilarla uyguladigimzi bi sistem vardı bayada basariliydik taki 500-600 kisilik bi grub bizi dagitana kadar :pp
kisaca anlatmak gerekirse
oyuncular 3 ilerleme biciminden birini secip o sekilde devam ediyolar tabiki bu oyundaki yeni sehir kurabilmek işi dahada kolaylastirio ilerde degisebilirsini yada iki görev edinebilirsiniz

1inci Grub : Sword
2inci Grub : Shield
3üncü Grub : Body

Sword grubu isminden de anlasilacagi üzere sadece karsi tarafa saldirmakla yükümlü pvp için sehirlerini barracklarla donatacak kişiler
Shield grubu kalesiz sehirler bu grub dier oyunculara yapim maliyetleri dier oyuncu tarafindan karsilanmak üzere "Defans uniteleri" göndermekle yükümlüler
Body Grubu sadece kaynak sehirleri yapip Shield grubuna kaynak saglamakla yükümlü

bu sistemi LOU ya uyarlarsak birbirine yakın olan kisiler yeni acacaklari sehir leri bu 3 grubtan birisini secerek o yönde gelistirebilirler..
mesala ben ikinci sehrimi "Shield" tarzı kullaniyorum kaynaklar disinda Sadece Barrackslari Training Groundlarla cevreleyerek (4 training ground 2 barrack x2 grub dahada artiricam) ana sehrime salt defansiv unite gödneriyorum tabi ileride trisnic temple da ekleyip Templar / Zerk / Ranger seklinde kombo olusturup ana sehrime (kale olan) extra defans olusturucam tabi her ne kadar bi cok sehir yapabilsenizde sonucta bu oyunlar "MMO" tek basiniza yapabileceginiz seyler sınırlı...
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda en kalabalık grubun 52de olduğunu düşünecek olursak diğer cont.lerde olan bizlerinde 2. veya 3. şehirlerinde 52'yi tercih etmemiz gerekli sanki. En azından orada karşılaşabileceğimiz bir saldırıda destek / karşı atak vb şansı olacaktır. Zaten destek olmasa da 52de kalabalıklaşan alliance'ımıza kolay kolay da saldırılmaz sanırım. O zaman creed'in söyledikleri yapılabilir. Bu arada belki orada bizim kadar gelişmiş başka gruplarla da ateşkes yapılabilir. Zaman geçiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...