Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows phone 7 series

Buyse

Öne çıkan mesajlar

@ilke, ben o mesaji attigimda daha wp7 satisa sunulmamisti, ortada da adam gibi review yoktu. onu da geciyorum, o postun ana mesaji "ie based browser kotu bir fikir" ve hala bunun arkasindayim.

Penthesilea said:

Hardware acceleration'in performansi ne kadar etkiledigini gostermek icin iPhone ile karsilastiralim, Safari hardware acceleration kullanmadigi icin, biz cihazin tum gucunu kullandigimizda ne kadar buyuk bir fark oldugunu gorebilirsiniz" diyor.

orada ne dediginin onemi yok. zaten kimse kalkip da "bakin safari'den ne kadar da iyiyiz" demez. eger performans artisi gostereceksen mevcut ie7 ile gosterirsin? en buyuk rakiple kiyas yapmak acik bir sekilde farkli bir imada bulunmaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
bir haftadır netten araştırıyorum inceliyorum kesinlikle mükemmel bir işletim sistemi olmuş. ios a androide felan bakınca windows 98 gibi kalıyor bunun yanında.

yakında multitaskingde geliyormuş şurda videosu var;
wpcentral.com/upcoming-windows-phone-7-multitasking-shown-video

default search engine de değiştirilebiliyor. apple ı eski azınlığın kullandığı sistem konumuna geri döndürecek hamleyi yaptı microsoft. tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

yaz başında developer edition'ı denemiştim ve "olmamış" demiştim.

2-3 hafta önce arkadaşımın yeni gelen winpho7'sini kullandım, çok hoşuma gitti. developer edition'dan eser kalmamış.

en büyük kaybı, geliştirici hub'ının büyük olmaması. oysa sdk mükemmel.

kanımca nokia'nın çıkacak winpho7'leri, hafiften competitor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

telefona uygulama/yazılım vs. gelistiren adamın azlıgından bahsetmis orda. iphone popularitesi sayesinde zibilyon tane uygulaması var. dogal olarak kodlayacak olan adam da pazarın buyuk olanına yoneliyor. nerde bolluk, orda para anlayacagın. winmo da yaygınlasırsa ona da uygulama gelistirirler. android mesela guzel bi rakip oldu ios'a.

ben pek zannetmiyorum winmo olabilsin. bugune kadar (kısmen) mecbur kaldık hep bilgisayarlarda windows kullanmaya. bi de telefonum da win olursa yok dayanamam vallahi.
Sosyal ağlarda paylaş

yok o dediği dışında telefonda programlarla ilgilide bi hub olayı var.

program azlığı konusuna gelincede araştırıyorum ihtiyacım olan her uygulamayı buldum. mesela gitar için tuner ve metronom uygulaması lazım oluyor, var. hatta guitar suite diye çok daha gelişmiş bi uygulama var. 5-6 çeşit image editor var. htc nin kendi gelişmiş editorude var. ofis araçları zaten microsoftun, var. bluetooth uzaktan kumanda için şimdi baktım var; www.jaylee.org/rc/wp7/. ftp programı var.harmonica çalma programı bile var. yani ne ararsam bulabiliyorum daha 3-5 aylık olmasına rağmen.

oyun desen xbox arcade oyunları var. nintendo ve sega emulatoru var rom oyunlar için. game loft felan zaten çıkarıyo oyunlarını wp7 ye.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende LG OPtimus 7 var. Gayet şık.

1 aydır falan kullanıyorum ciddi bir sorunla karşılaşmadım. NoDo update gelince daha da iyi olur sanırım. Marketplace de 10.000 kadar app var bu arada. En büyük fail düzgün çalışan Live Messenger'ı olmamasıdır herhalde eheh.

Ayrıca Zune baya güzel programmış yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur çılgın eksikleri var zaten. Ama geçen Kasımda çıktı yanılmıyorsam. Bazı eksikleri olması normaldir.

WP7 disadvantages List

- No system-wide file manager
TouchXplorer

- No Bluetooth file transfers
TouchXplorer

- No USB mass storage mode
Windows Phone Device Manager

- Running apps switcher
Microsoft updates Early 2011

- Custom ringtones

- No copy/paste

- GPS + Turn By Turn + Integration

- HTML5
Microsoft Mango Update Late 2011

- Flash or Silverlight support in the web browser
Microsoft Mango Update Late 2011

- Cards not readable by computer
- Video Calling
- VoIP Calling
- No music player equalisers
- MyPhone Support
- search in contact

Must Have Apps List
* IM Application ( Numbuzz.. facebook,WLM,Skype ....... chat )
* E-Book (Collect PDF From ur memory and arrange it to be easily readed)
* RingTone Creator
* Quick Call

Bunlardan bazıları -C/P falan-. Şu sıralar dağıtılmaya başlanan update ile çözüldü. Adobe bi app yapmış pdfler için ama mailden gelen faturaları bile zor açıyo sağolsun :P MP3'leri zil sesi olarak kullanamamak ise paha biçilemez.
Amacınız telefonunuza aşık olmaksa almayın sorunu çok. Ama güzel görünüyo -ve office süper! OneNote falan aşmış-

Windows Phone 7 Beta haliyle piyasaya sürülmüş gibi. Diğer işletim sistemlerine bir yılda falan ulaşabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

3-4 gün önce NoDo update geldi. İndirdim kurdum. Büyük gelişme, artık Copy/Paste yapabiliyoruz. Onun dışında programların açılış ve kapanış hızı artmış -zaten kötü değildi- Gerçi bazı oyunlarda 10 saniyeye varan hızlanmalar oldu.

Ama en büyük gelişme marketplace'in hızlanması oldu ki gerçekten çok fenaydı. Bide US dışında adrese kayıtlı kredi kartı kullanımını açmışlar sanırım. Eve gidince denemek lazım :)

Bide bana pil daha çok gidiyomuş gibi geldi ama farklı spekülasyonlar var bu konuda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...