Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hiç Quest yapmamak

Mithat

Öne çıkan mesajlar

bi de acıkcası nerde kaldıgımı bılmıorum en son 20 lvlda bi gorev yaptıydım sonra 33 oldum :D hani baslasam bile insan nerelere gidicegini bilmio kolay yolu varken uzatıo musum gıbı gelıo item falan dusse bıle o item 1-2 lvl sonra gidio e kısa surede lvl atlatıo ve zaman almıo kısacası oyundan zevk aldıktan sonra onemlı bısı var mı quest yapmassan su bu o olur falan denılebılecek yoksa zararı yok mu bole mutluysam devam edebılır mıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

kasarsın.ben bi orc warrior kasıyorum şuan aynı şekilde sadece instance'la,prot'um. level 58'e kadar arada sırada quest yaptığım oldu, 58-70 arası sadece hellfire'da biraz gear almak için ilk questleri yaptım diğer bölgeleri discover bile etmedim denebilir =p şuan 74'üm , günde 4-5 tane random yapıyorum,ertesi güne kadar hiç oynamıyorum sonra. rested birikiyo hem.

ama tabi quest yaparak kastığın kadar hızlı olmuyor böyle. 8 gün 6 saat played time'ım olmuş benim mesela.bu şekilde casual takılmak istemem hızlıca 80 olıyım dersen çok sıkılırsın sürekli instance'tan.

tabi şöyle bişey de var,eğer dps class seçersen bunu yapman çok daha zorlaşır.dps classların bi grup için 40 dakika- 1 saat beklediği olurken,tank ya da healer olunca tıkladığın an grup bulabiliyorsun :p
Sosyal ağlarda paylaş

protection paladin. ölümsüzlügü ilan ettigim yerler oldu. o yuzden sectım mutluyum bı de yok bende yavas kasıorum hatta ne kadar yavas kastıgımı sole belırtıım 2 days 22 hours diyor ve ben 33 lvlım :D bazen acıorum bırakıorum ole :D bazen dolasıorum sıf manzaraları ızlemek ıcın ss almak ıcın bazen meslek ıcın mining noktalarına gıdıp topluorum hatta 33 lvlım profta faydası olmıcak ama ona ragmen bazen copper toplamaya gıdıorum para paradır dıe lvl ole cok onemlı deıl acelesi de yok kime neye yetisiorum 80 cok var zaten oyunda bi ben mi eksigim. eger bı sorun cıkartmıosa devam edebılırım o zaman ıyı benım ki bi nevi grinding vari bisi sanırım bı de quest zaman aldıgı ve oyunu uzuuuun saatler oynamayı sewmedıgım ıcın hergun maksimum 5 tane dungeon yapıp sonra kapıorum zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

protection paladin. ölümsüzlügü ilan ettigim yerler oldu. o yuzden sectım mutluyum bı de yok bende yavas kasıorum hatta ne kadar yavas kastıgımı sole belırtıım 2 days 22 hours diyor ve ben 33 lvlım :D bazen acıorum bırakıorum ole :D bazen dolasıorum sıf manzaraları ızlemek ıcın ss almak ıcın bazen meslek ıcın mining noktalarına gıdıp topluorum hatta 33 lvlım profta faydası olmıcak ama ona ragmen bazen copper toplamaya gıdıorum para paradır dıe lvl ole cok onemlı deıl acelesi de yok kime neye yetisiorum 80 cok var zaten oyunda bi ben mi eksigim. eger bı sorun cıkartmıosa devam edebılırım o zaman ıyı benım ki bi nevi grinding vari bisi sanırım bı de quest zaman aldıgı ve oyunu uzuuuun saatler oynamayı sewmedıgım ıcın hergun maksimum 5 tane dungeon yapıp sonra kapıorum zaten

e protsan aynen dungeonla devam et ya,bişey kaybetmezsin. professionlar çok sorun değil açıkçası 80 level olunca gidip kasarsın işte,en kasış professionları bile full'lemek en fazla 3-4 gününü alır.
Sosyal ağlarda paylaş

valla yeni alt kasıyorum bende:)

şoyle bir tavsiyem var lvl 35 e kadar heirloom itemlerle full random dungeon gitmek çok daha hızlı zaten 30 dan sonra q lardan gelen xp oranı arttırılmıştı ,e birde ustunuzde heirloom lar olunca moblardan da çok iyi xp geliyor:) 35 te dustwallow marshes a gidiniz questi,ne gore 10k ya kadar xp verenler var. 40 a kadar çok rahat goturuyor. 40 olunca zulfarrak a başlayanız burayı farmlamak 45 e goturuyor zaten sonra sunkentemple a dogru akarsınız:)(maraudon zaman kaybı bence) sunken baya bir mob dolu çok guzel xp veriyor 50 den sonra canınız isterse brd farmına başlayın ama benim tavsiyem 50 den sonraki her quest 8 ile 11k arası xp verdigi için quest yapmak ve 58-60 outlande gecmeniz. işte burda dananın kuyrugu kopuyor ramparts,blood funace,falan derken gene çok hızlı xp alıyorsunuz 65 e kadar coilfang dungeonları ile çok rahat gidersiniz ama 65 -68 arasını gene quest yapmak daha mantık lı zaten sonrası 67-70 arası instancelar ki bence gerek yok bunlara q yapıp bir an once northrend e gecmek daha iyi:) çunku 68-70 arası 700-800k lık xp yi northrende 24k xp veren questlerle kısa bir zamanda tamamlıycaksınız.

nortrend te 70 oldunuz burda random daily harici dungeon yapmayı bırakabiliriz ha şoyle olur bir kaç gere ust uste northrend in 70 lik dungeonlarına girilir ozellikle nexus için coldorada 4-5 tane mavi item veren quest var az braz item lvl inizde yukselmiş olur:) sonrası full quest zaten northrend dungeonlarında classic tekiler kadar mob bulunmadıgı için gelen xp oranıda dusuk kalıyor full quest yapmak daha cabuk yol almanızı saglar.
Sosyal ağlarda paylaş

bence bu tür guidelar şöle yapınız böle yapınızlar güzel hoş ama , kesinlikle kişinin zevk alarak kasmasından önemli değil. tamam power level yapan adam için yardımı olur,ama sonuçta kişi hemen 80 olsun charım gibi bi kaygıdan ziyade zevk alarak kasmaya bakıosa tamamen ona kalmış bişey levellama tarzı.sonuçta öyle level atlanmaz filan gibi bi kaide yok,gidip ne quest ne instance yapmadan bile sadece mob keserek level kasılabilir -çok uzun sürse bile- .

o yüzden eğer benim gibi dungeon hastasıysa kişi, kesinlikle 80e kadar dungeonla kasabilir rahatlıkla derim ben.üstelik de adam protmuş yani,tıkladığı gibi grup bulur,mis gibi yapar dungeon'ınını,boktan grup gelirse de çok problem değil,çıkar yenisini bulur yine eliyle koymuş gibi =p ben böyle kastım/kasıyorum.

ha bi de dipnot,8 gün bilmem kaç saat gameplay'im olduğunu yazmışım yukarda ama bende hiç heirloom item filan yok onu da belirteyim.heirloomlar olunca çok daha hızlı gidiyor haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

60a kadar recruit a friend ile karakter kastım. 7-8 saat harcadım ve 3 60 charım oldu.

Level 60 olduktan sonrası daha zevkli, karakter iyice oturmuş oluyor. Eğer hiç bilmediğin bir class ise karakteri tanımak için solo takılıp outlandde quest vs yapmak daha fazla zevk veriyor. Lvl kasmak işkence olmuyor.

Bence sürekli dungeon yapmak çözüm değil bot gibi hissedersin bir süre sonra ayrıca tank ya da healer değilsen bekleme süreleri lvl 60-70 arası 30 dk dolaylarında, 70-75 arası 45+.
Sosyal ağlarda paylaş

33 lvla kadar kastım ıste dungeondan sıkılırsam prof yapıp para kastım proftan sıkılınca dungeona gırdım aralarda hep restteydı e yani doal olarak cok fazla sıkılmadım ama mesela quest yapmaya basladım 3-5 yapiim oyunda o da var die onuda yapiim sonra dungeona don falan derken oyunun tadını cıkartmak lazım herseyden bol bol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...