Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Princete oynuyorsan direk pottery writing gidip great library productiona basla sehrinde.City managementdan production focus yapıp direk alırsın kaçırman imkansız gibi birşey.Great library i yaparken calendar ögren bi yandan Library bitrtiği gibi free techle Oracle wonderını açan teknolojiyi alıp(Teology idi sanırım unutmusum simdi ismini) üstüne oracle danda free policy aldın mı 1 adet baya bir fark açarsın prince de sonra kafana göre gidersin artık.
Eğer social policylerde liberty gitmiyorsan ilk workerini en yakındaki city stateden çalıp workeri beleşe getirebilirsin.Yalnız aklında olsun 1 oyunda 2 kere yaparsan herkesle eksi diplomasi yiyorsun.Zaten ilk settleri parayla satın alacaksın derken ordan yürürsün :P
Sosyal ağlarda paylaş

NC evet çok önemli tabiki ama dediğim gibi workeri filan çalarsa zaten NC yapmayada yeterince vakti oluyor ki Princede zaten Felsefeyi aldıktan sonra direk NC yapıp üstüne oracle bile yapsa kimse yetişemez.

Ki az biraz hatırlar gibiyim prince oynarken su şekilde gidince abuk sabuk bir fark atılıyordu.Tabi 7 den sonra direk wonder spam yemio.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi o allahın emri emperorda bile oynarken hiç yapmadığım oyunda en az 7-8tane filan World wonder yapıyorum illaki birileri ağlıyor oyuncağımı çaldılar diye.

Diplomasi zaten oyunların kanayan yarası ya ne Total war serilerinde nede civde adam gibi diplo yok deli oluyorum ama civde yine biraz daha öngörülebilir ne zaman saldıracağı filan.

En basit yolu mesela oyunda bir luxury resource un fiyatı 240 goldtur.Eğer 240 gold a satın almayı kabul etmiyorsa anlıyorum ki alttan alta kazan kaynıo.Ne kadar düşük fiyat verirse okadar fazla saldırma ihtimali.

O diplo ekranındaki yazılardan ziyade ben bu sekilde anlıyorum benim hakkımda ne düşündüğünü ve %99 filan doğru çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

o olayı oynadıkça anlıyorsun. 5 lead designerının söylediği birşey vardı kendi oyununu yaparken. "civ5 de AI diplomatik hareketleri için ÇOK fazla parametre koyduk. o kadar fazla oldu ki birçok oyuncuya AI tamamen rastgele savaş açıyormuş gibi görünüyor" tarzı bir açıklaması var. oynayınca anlıyorsun bunu. diplomasi ekranlarında durumun üstüne mouseu götürürseniz nispeten siz de anlarsınız
Sosyal ağlarda paylaş

daha iyi derken

ya adamın dediği gibi parametreleri kısacaklar ve bütün oyunu 3-4 if-thene çeviricekler ya da kaşıkla besleyip 10 TURN SONRA CENGİZ KAPINDA diye alttan kırmızı bülten geçicekler

tekrar söylüyorum. ben de sizin gibi çok random olduğunu düşünüyordum diplomasinin oyun ilk çıktığı zamanlarda. oynayınca anlıyorsunuz öyle olmadığını
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...