Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

screwy said:

Gecen burakla ai ya karsı oynadıgımız bi oyun vardı. siamla(%50 city state bonusları daha fazla geliyo ırksal ozellik) din + city state kankacılıgı(piety + o en sagdakinin adını bilmiyorum) gittim science imin ve culture ımın yarısı city statelerden geliyodu 4 sehirde(3 u annexledigim sehirlerdi) +70 happiness la falan geziyodum. Yani tabi bunu yapabilmemin sebebi burak military gitmisti beni o savunuyodu normalde bu kadar yapmak zor ama city state lerin gucunu yeterli gosteriyo gibi.

yapılıyor yani iyi happiness, çok zor değil. burda one city cultural gidiyordum da bu kadar olmasa da domination giderken bile 15-20 oluyor bi süre sonra en az.
Sosyal ağlarda paylaş

İluvatarın çok gizli resimlerini ele geçirdim, utopia project dediği aslında neymiş belli oldu

18+

http://www.heliofant.com/images/gallery/theeye_lit.jpg

http://www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2012/07/ipetgoat11.jpg

Bi dahaki oyunlarda bu yılanın başını erken ezelim, gelişip semirmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

oyundaki ilk turnlerin biraz boş geçmesi normal di mi?
research yapıyorum, worker çıkartıyorum (sonra scout var sırada), zaten bina yapmaya falan param yok. warrior grubumu ordan oraya götürüyorum, ancient ruins buldum bi tane vs. acaba unuttuğum bilmediğim bişey mi var?
yani böyle bi end turn'e basmadan önce en az yarım saat harcamamış olma eksikliği var içimde ama oyun ilerledikçe olucak o heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

_ILuVaTaR_ said:

koreyle 400 turn ne abi :D

Large islands açtım, bir de başlangıç yeri ve etrafı luxury açısından pek iyi değildi vb. vb.

Bir de başladığım adadan çıkmaya hiç niyetim yokken ve kimsenin tavuğuna kışt dememişken Hollanda geldi daldı, haritada benim anakaranın soluna görülen genişleme Hollanda'nın başkenti ve ikinci kenti eheh. Science kasan bir Kore'ye gelip Sea Beggarlar la dalınca, Battleship ve Destroyerlara yem oldu şehirleri :P
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

oyundaki ilk turnlerin biraz boş geçmesi normal di mi?
research yapıyorum, worker çıkartıyorum (sonra scout var sırada), zaten bina yapmaya falan param yok. warrior grubumu ordan oraya götürüyorum, ancient ruins buldum bi tane vs. acaba unuttuğum bilmediğim bişey mi var?
yani böyle bi end turn'e basmadan önce en az yarım saat harcamamış olma eksikliği var içimde ama oyun ilerledikçe olucak o heralde.

Önce scout bas bi haritayı gez, nerende kim var nereye expansion çıkacaksın gör. Ruinleri kap. Workerın acelesi yok o kadar, başta zaten marjinal fayda sağlıyor luxuryler gerekli değilken.

Bu arada bu akşam geç gelirim ben heralde 9 falan gibi. Başlamadan bi tel. açın bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...