Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

motor istiyorum bir yardım

Farinal

Öne çıkan mesajlar

illa hersey kitabina uydurulcak diye birsey yok, zira chopper denince de ne denmek istendigi anlasiliyor. ben "ne diyelim peki" sorusuna cevap olarak cruiser demistim.

chopper lar custom olarak yapilmis cruiser lara verilen addir, cruiser larin bi alt sinifidir. seri uretim motor chopper olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Öğrenmek için hakkten güzel bir motor. Tek eksi tarafı çok hızlı şekilde daha güçlü birşey alma hissi verebilir AMA kesinlikle öğrenmek içn doğru motor tipi demek lazım. Bende 650Dragstar var ki o da çok güzel bir öğrenme motoru ama bazen kuvettli kaçabiliyor acemilik esnasında.

evet ben dragstar da öğrenmiştim:) ama cbr 600 rr dan sonra gecende kuzenin dragstarına bindim off kamyon gibi geldi bana. gaza basıyorum gitmiyo makine:)

dicem odur ki eger tarzınız cruiser olacaksa sakın hafif ve güçlü motora binmeyin. o tadı alıp gücü hissedince artık kesmiyor baskası insanı:)
Sosyal ağlarda paylaş

benim de biraderde (phoebe) var dragstar 650 ama baya eski 2000 falan olması lazım :)

onun sayesinde öğrendik biz de, gayet zevkli ama başlangıç için kontrol etmesi biraz zor gelmişti bana ağır olduğu için

şimdi ehliyeti de aldık, 2010 model bi honda transalp siparişim var dört gözle bekliyorum ^_-
Sosyal ağlarda paylaş

sardius said:

Absolut said:

Öğrenmek için hakkten güzel bir motor. Tek eksi tarafı çok hızlı şekilde daha güçlü birşey alma hissi verebilir AMA kesinlikle öğrenmek içn doğru motor tipi demek lazım. Bende 650Dragstar var ki o da çok güzel bir öğrenme motoru ama bazen kuvettli kaçabiliyor acemilik esnasında.

evet ben dragstar da öğrenmiştim:) ama cbr 600 rr dan sonra gecende kuzenin dragstarına bindim off kamyon gibi geldi bana. gaza basıyorum gitmiyo makine:)

dicem odur ki eger tarzınız cruiser olacaksa sakın hafif ve güçlü motora binmeyin. o tadı alıp gücü hissedince artık kesmiyor baskası insanı:)

he bu işte benim dediğim motor da, görmemişim mesajı :D
ben de sardiusun 600rr'ına bindim ki aman Allahım sanki altımda epic mount var öyle böyle değil :p
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

şimdi ben şuana kadar choppera benzer motor kullandım.

böyle

yada pizzacı motoru tarzı kullanmadım ve istemiyorumda bu iki türde. chopper gibi istiyorum.

para limitini olabildiğince düşük tutma niyetindeyim. 2. el olabilir bu yüzden büyük ihtimal.

aradığım şey kullanması rahat, istanbul trafiğine uyacak, bakınca "bu ne lan böle sersefil" denmeyecek kendi çapında normal bir motor olacak.

böyle bir şey arıyorum. olabildiğince noob olduğum için bu konuda biraz yardım edin plz :)

şimdi tümünü alıntıladım okuyanlar için sory , fakat farinal o gösterdiğin motoru istemiyorum diyemessin o seni istemez zaten =p sana laflar hazırladım , o motor semi-god sınıfına girer artı pizzaboy motoru ile aynı kategoriye koymussun ayrı bi odun ıslatmalıksın nese ,

bu arada chopper custom made kişi isteğine göre hazırlanan makinelerdir , genel adı cruiser bu canavarcıkların.

başlangıç içinse hiç binmedim ehliyeti öyle bala g.te aldım diyosan eğer direk keeway 125cc ile başla zaten bi kaç defa düşersin manevra yaparken ya da tork u kullanmayı öğrenme aşamasında. ha ben 250cc ve üstü bir şey düşünüyorum diyorsan da su soğutmalı bir cruiser al. zira crank şişti mi yolun ortasında göte geliyorsun hava soğutmalı motorlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Motorsilet fuarı var bittimi bilmiyorum oraya bir uğra bütün modeller gözönünde.

Ducati standı çok güzeldi. 848 modeli estetik harikası bir makina olmuş ağzım açık kaldı. http://ducati848.org/wp-content/gallery/ducati848pictures/08_ducati_848_first_ride.jpg

Müthiş bir tasarım ağzım açık kaldı, kırmızı bu kadar mı yakışır bir modele, kırmızıyı geçdim en sevmediğim beyaz bile olağanüstü yakışmış. 900cc, 2 silindir, 115 beygir. 22bin euro türkiye fiyatı abartı bir fiyat olmuş bu performansa, bir r1 kat kat daha performan veriyor üstelik çok daha ucuz ama görsel olarakda 848 in üzerine yok.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bi de şu plaka faciasını çözseler?!?! süper estetik bir motor (fotodaki bmw) ama arkadaki plakaya bakın kafam kadar...

gidip ufalttırıyosun ona da mühür basmıyolar gıcık herifler, e madem şunceyiz motora böyle plaka takıyoruz gidip havalı kamyon kornası da takalım tam olsun bari...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...