Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold Kingdoms

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

para için işte sadece kullanmak için değil satmak içinde birşeyler üretmen lazım şimdi lowlands tipi köyün olduğunu varsayıyorum başlangıçta orda taş çok çıkıyor, sana lazım olandan daha fazlasını üretirsin kalanı satarsın. bende misal 18 tane taş üretim şeysi var 20k taş geliyor günlük,(full research) bi 7-8k sını satıyorum hergün.

bide scoutlarının getrdiği lüx ürünlerden iyi para geliyor.

ben taş demir armor vb metalik şeylere yöneldim oyun çiflikle inekle falan farmville olmasın diye şahsen
Sosyal ağlarda paylaş

abi para icin vergi aliin

vergi candir, binin fakir fukaranin tepesinz, vurun ensesine alin lokmasini

iki koyden itibaren; her koyun nufusunu 90-100 yapin, en az x4 (tercihen x4 ve 2 type) yemek ve x4 ale verecek sistem kurun ki cok kolay bu kisim. sonra koylerden birine happiness ve honour multiplieri olan binalari basin, bribei sonuna kadar kokleyin (askerlerinizi cikartacaginiz koy temelde bu olacak, o yuzden vassallarinizi buna alin once, bunda 6 vassal sinirina gelince diger koylerinize vassal almaya baslayin) digerine de vergiyi dayayin dibine kadar, gozunun yasina bakmayin kimsenin. max vergi her zaman max bribein goturdugunden fazla para getirir, dolayisiyla bu sistemle butun trooplarinizin parasini cikartir, 5-6 vassal ordusunu (yani 5x500 elit asker) tamamladiktan sonra da para biriktirmeye baslarsiniz.

koy sayisi arttikca sistemi ayni mantikta gelistirin. genelde bir koydeki max vergi iki koydeki max bribei karsilar, yani orani bire iki tuttugunuz surece az kontrolle sureklilik saglarsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

İMDAAaaaaat!!!

ya benim halk yeşilaycı çıktı. ale var, han var, x3 bol bol dağıtıyoruz; ama tüketim yok ve haliyle 0 bonus geliyor. ne iş?

Bütün ale endüstrisini off yap sonra on yap, bunu yapmadan önce tabi vermek istediğini ale miktarını seç önceden x1 veya x 3 gibi sonra off yap on yap tamamdır.
Sosyal ağlarda paylaş

eet ale bazen sapıtıyor öyle arada bi on off yapınca geçiyor,

şu kart sistemi ilginçmiş onuda çözdüm 40 crown ile 3-4 tane cardpack aldım, yarısı gereksiz kart çıktı tabi :p onları da bozdurup cardpointe çevirebiliyoruz 5er 5 er, burda slotmachines tarzı bir şans faktörü var ben 15 karttan 78 puan yaptım, daha fazlada yapılabilir, istediğim kartları alıcam şimdik.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty bu saatlerde oyun laglı olabiliyor, gerçi şu an yok pek ama gündüzleri çok daha rahat,

ayrıca oyunun sistemi o şekilde zaten :p bina yaptıkça süre uzuyor research yaptıkça süre artıyor, şu an bende bir bina/research 5 saat falan sürüyor ehe. diyorsan beklerken napabilirim diye, scout çıkartıp arada bir beliren resource stashleri toplayabilirsin ticaret vb yapabilirsin felan. topikin en başından başla, baya bi yardımcı olcak yazı var zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

matematiğe 2-3 puandan fazla verilmesi gereksiz zaten ama philosopy fullenebilir çünkü research ün fiyatını düşürüyor, bende 6000g dan 2000g lara düştü full research verince, sonra 30000g harcayıp 8-9 research puanı aldım, anca daha 4k ya çıkarabildim geri, 6k ya geri gelene kadar 5-6 puan daha alabiliyorum

ama philosopye verilen researchleri level atladıkça gelenlerden harcamak lazım yoksa parayla alırsanız hiçbir anlamı yok gibi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Philosophy'i ben tavsiye etmem. Asagidaki linkteki hesaba gore philosophy'nin kendine ayrilan yatirimi cikarmasi icin en az 40 puan satin almaniz lazim(philosophy ile birlikte 50).

http://forum.strongholdkingdoms.com/viewtopic.php?f=124&t=8619

Hani 40 puan satin alinir ama philosophy'i baslarda arastirmaniz daha gerekli bazi baska arastirmalari yapmamaniz anlamina geliyor. Ileride yaptiginizda ise kazanilan para arttigi icin getirisi iyice azaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

işte ben level atladıkça gelen puanlarla yükselttim philosopy yi, ayrıca para harcamadım çünkü o zaman hiçbir mantığı yok.

10 puan harcadım, philosopy olmadanki eski fiyatına gelene kadar research için 15-16 puan satın alabildim, 40 puanda pek ibrşey değil şu an squire ım ben en az 30 research point almışımdır goldla. 2-3 level atlayana kadar 40 tane rahat alınır.

artı zaten bir kayıp olmaması lazım zaman içinde, çünkü tüm researchler öyle misal okçuların hpsini yükseltiyoruz ama 2 ay sonra zaten herkesinki full olcak kimseye bir üstünlüğü olamayacak o researchinde,

premium kullanan varsa zaten gece gündüz 24saat durmadan research yapabildiği için en karlı çıkanlar premiumlar, ben premiuma geçtiğimden beri 2 günde normalde 1 haftada yaptığım researchi yaptım quenue koyabildiğim için:p

para zaten sorun değil, dün 7k goldum vardı bugün 20k oldu ben offlineken satıyor merchantlarım sürekli :)
Sosyal ağlarda paylaş

eet tabiki :)

zırt pırt gelen guild invitelardan sıkıldım kendime guild kurdum ben lol böylece şu free card olayınıda maxlemiş oldum 1 haftada 14 free card geliyor artık, fazlaları bozdurup kaledeki tüm taş duvar ve yapıları 24 saat için 2x sağlam yapan kartlardan stok yapayım, geleceğe yatırım
Sosyal ağlarda paylaş

nero, houselar birlesmis factionlardan olusuyor. bir housea basvurduysan, o housedaki factionlarin liderleri oylama yaparlar senin factionin icin, tek kisilik karar degil. cogunluk onaylarsa katilir factionin housea, sen de factioninin lideri olarak dogrudan oy hakkina sahip olursun zaten o zaman

houslar illa savasta olmak zorunda degil. her houseun lider kadrosu bir politika belirler, ona gore hareket edilir. house chatten veya varsa house mail listten takip edebilirsin politikanizi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...