Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost (2004) - ABC

mokoko

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Direkt olarak 6. sezon topici olduğu ve spoiler verildiği için ben de açık seçik yazıyorum, o yüzden baştan uyarayım, spoiler içerir.

Şimdi izledim finali de, düşündüğüm, beklediğim kadar kötü değildi be. Hatta dizinin batırdığı 3-4-5'e baktığımız zaman gayet iyi kotarmışlar bir şekilde. Ama ilk iki sezonun efsanevi Lost'una hafif kalmış tabii.

Karakterlerin iki yaşamının birleşmesi ve Jack, koreliler falan dahil olmak üzere hayatta kalmaları gayet güzeldi bence fikir olarak. Hele Jack, Sayid ve Charlie'nin ölümlerine bu kadar üzülen insanlar için aslında ölmemiş olduklarını öğrenmek rahatlama sağlıyor.

Ha, ama o kilisede olması gereken önemli birkaç karakter daha vardı, Michael, Walter (gerçi ergenleşmiştir iyice, tanıyamazdık artık), Ana Lucia hatta köpek Vincent vs gibi. Ya da Mr. Eko'yu merak ettim mesela ben ne oldu.

Ben yine de çok daha detaylı bir sezon ve çok daha iyi bir final beklerdim. Ama bunun gerçekleşmemesindeki hata final bölümünde değil 3-4-5'in çekiminde. Dizi zaten 2. sezondan sonra bambaşka bir dizi olmuştu, gerçek Lost 2. sezon sonunda bitti. 3-4-5 ayrı ayrıydı, 6da onu düzeltmeye çalışmışlar, komple tamir edemeyeceklerini bildikleri için de etliye sütlüye dokunmadan yine bambaşka bir hikaye anlatmışlar. 6. sezonda eski sezonlarda merak edilen şeyler kısa kısa geçilmiş hemen laf arasına sıkışmış (adadaki fısıltılar, adam&eve vs) sonra da sıfırdan bir senaryoyla az kasarak toparlamayı denemişler. 6. sezonun diziyle pek alakası bile yok, önceki sezonlarda hiç gözükmeyen jacob-black smoke çekişmesi var, hiç tanınmayan 2-3 karakter dolanıyo etrafta, senaryo eskisinden tamamen kopuk gidiyor, haliyle 6. sezon finali de dizinin finali değil de sadece 6. sezon hikayesinin finali gibi.

Bu dizinin beklediğim ve genel olarak beklenilen şekilde yarı bilimsel yarı fantastik bitmesi için aradaki 3-4-5 sezonların olmaması 2den sonra bambaşka ilerlemesi gerekiyordu zaten.

Enkazı iyi toparlamışlar, ama çok çok daha iyi şekilde bitebilirdi dizi.

Bu arada JJ Abrams diziden ayrılmadı yaw? Yani ben öyle biliyorum en azından, adam The Dark Tower'ı elinde Lost ve Fringe var çok yoğun diye erteleyip sonra da iptal etmişti çünkü daha geçen sezon başı.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte o kadar talihsiz değil bence, onu demek istiyorum. Dizi için mükemmel son değil, ama son sezonları toparlamak için ideal çözüm.

Gerçi şimdi diyalogları hatırladıkça saçma geliyor o açıklama, açık açık "ölüyüm sen de ölüsün" dediler işte, hatta "herkes bi gün öldü burda zaman yok o yüzden hep berabersniz" falan diye de açıkladı daha nolsun.

Evet, ölüler galiba :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bu son 6 sezonu izleyene kadar kafamda hep şu düşünce vardı.Olum bi kere baştan izledimmi herşeyi çözerim taşlar oturur.Yalnız şu 6.sezonu izledikten sonra hiç bi istek kalmadı elimde.Yazarlar bence 4ve5 sezonda baktılar toparlıyamıyolar konuyu bayağı dağıldı saçma bişeye bağlayalım dediler.Yani ben hepsinin farklı bi dünyada buluşup bi yerlere gitmeleri içinmi izledim 6 sezonu çok sinirliyim hala küfür ediyorum.Final güzeldi fln diyenleri bi kez daha düşünmeye davet ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...