Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost (2004) - ABC

mokoko

Öne çıkan mesajlar

bende yukardaki mesajlara katılıyorum, gerçek dışı şeylerin cevaplarını aradık senelerdir. amaç bence buydu. insanlara onlara takıp, belkide gerçeği görmesinler filan.

yanlız bölüm fazla duygusaldı bence.

kate- jack olayına sevindim resmen. kavuştular ama çok geç oldu :(

jack'in locke'a i'll kill you dediği sahnede locke'un surat ifadesi efsaneydi. ahaha

belkide şu olabilir. benjamin artık black smoke mode, hurley jacop filan. çünkü cidden biri iyi biri kötü.

Sosyal ağlarda paylaş

hayır geçen biri yazmıştı. mangal dumanının ne bilimsel açıklaması olacak allah aşkına.

çok güzel bir final değerlendirmesi

"en güzel açıklaması şu finalin" said:

aslında ölülermiş falan diye bir şey yok. daha doğrusu birinci sezondan itibaren ölülermiş ve ada arafmış diye bir durum söz konusu değil.

ada, çok da güzel belli ettikleri ve tahmin ettiğim üzere; (bkz: #19016229) ab-ı hayat'ın olduğu yer.

ab-ı hayatı insanlardan korumakla görevli bir bekçi ve jacob döneminden itibaren bir yardımcı var. ilk tanıdığımız bekçi; jacob ve sonradan black smoke olan çocuğu öldüren kadın. son tanıdığımız bekçi; hurley ve richard pozisyonundaki yardımcısı benjamin linus.

bizim izlediğimiz fasıl; adanın başarısız bekçilerinden jacob'ın bir hatasıyla meydana gelen güvenlik açığını kapama süreci. ab-ı hayatın, yaşam enerjisinin bekçisi olan kadının ve jacob'ın ortak hataları sonucu ortaya çıkan black smoke. desmond gibi manyetik alandan, ışıktan etkilenmeyen özel bir insanın geçici süre sigortaları kapatması, elektriği, ışığı kesmesiyle gücünden, black smoke olmanın yan etkilerinden uzaklaşıp insan formuna girince öldürülebilir kıvama geliyor.

jack, en kısa süreli ve en başarılı bekçi olarak tarihe geçti.

hurley ve benjamin, black smoke sonrasında jacob öncesi dönem olduğu gibi adayı, yaşam kaynağını widmore gibi zengin ve hırslı insanlardan korumaya devam ettiler. bizim bilemediğimz bir tarihte öldüler.

altıncı sezonda izlediğimiz ada dışında gösterilen hikayeler araf hikayeleri. insanların öldüğünü kabullenme sürecini izlemişiz. jack'in sürekli öldüğü yerden kanaması da bunu anlamayan olursa diye verilen bir işaret.

ve evet zaman içinde merak ettiğimiz kafa yorduğumuz önemli saydığımız pek çok minik detay havada kaldı çoğunu bir şekilde açıklayabilirim lakin mesela hurley diyen kuşa ne diyeyim.

desmond ve penny çocuklarıyla mutlu yaşadılar en azından. richard tarih profu olmuştur herhalde.

özellikle birinci sezonda yaşattığı duygular yüzünden çok ayrı yeri olacak dizi.

Sosyal ağlarda paylaş

juliet ve sawyer el ele tutuşunca, kate le jack bir araya gelince, sayid ve shannon öpüşünce, charlotte ve daniel göz göze gelince, charlie'nin gözünden bir damla yaş akınca ben inanılmaz mutlu oldum. böyle cheesy romantik filmlerin sonunda olduğu gibi değil, böyle ölsemde gam yemem mutluluğuydu benimki. 6 sezon boyunca bana yaşattığı herşeyi adam gibi toparladı. benim aklımda kalan sorulara yeterli cevabı verdi ve bundan 5 sene sonra bile aklıma gelecek kendini konuşturacak bi dizi oldu. halen olmamış diyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Sosyal ağlarda paylaş

valla duygusal olarak fena etkiledi benide. ama diger turlu REZALETTI. su lostpedia'da teori yazan 5 kisiye yazdirsalardi son sezonu daha iyi olurdu lan.

bir ara senaristlerin ipin ucunu kacirip cok dagittigi, toparlayabilmek icin stephen king'den yardim istedikleri soylentisi ortaya cikmisti. demek ki soylenti degil direk gercekmis.

sinirden filmin adini hatirlamiyorum su an ama ayni tema vardi. adamlar finale ne yazacagini dusunurken kesin o filmi izlemisler.
Sosyal ağlarda paylaş

Finali nerenizle izlediniz anlamadım yanlız. Çoğu kişi anlamamış hiçbir şey...

Neyse spoilera gel

Şimdi diziyi son sezon soktukları hal sayesinde Dharma'nın HİÇBİR manası kalmadı. Öyle bir şey hiç olmasa da olurmuş yani. O deneyler, istasyonlar, acaba düğme basma psikolojik deney miydi yoksa bir şeye yarıyor muydular falanlar filanlar boş çıktı. tamamen boş...

Neyse gelelim finale, hadi o ışık ne çiviyi çekince niye MiB normal insan gibi oluyor, niye şöle böleleri geçtim de sadece bir sorum var be abiler, madem o öbür taraf alternatif evren değildi de afterlife tarzı öldükten sonra buluştukları bir mekandı o zaman koskoca hidrojen bombası patladığında alternatif evren oluşmadı yani o zaman bomba adaya hiçbir zarar vermedi kimsenin kılı bile zarar görmedi mi? Juliet kuyuya düşüp öldü mü bu yüzden. 5.sezonun sonları ve finali de mi yukarda yazdığım dharma gibi bomboşmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

=(

stay ve jacob's ladder aşırı sevdiğimden bana inanılmaz güzel geldi final. kaç gündür stay izleyecektim erteliyordum iyi oldu bu böyle =P çok mutsuzum şu an bir daha izleyemeyeceğim diye. zaten ruhen helak etti. başka ne yazsam bilemedim.

bi de wash away ile bitirselerdi daha çok severdim belki, tam uygundu bence o ortam bu şarkıya tekrardan^^
http://listen.grooveshark.com/#/s/Washed+Away/4bd5Y

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Bitmesine üzüldüm ama kendimi bir nevi özgür hissettim.

Ne açıdan baktığımız bu dizide çok önemli, bugün bunu anladım.

Şahsen, son 2 sezonu ben beğenmiştim, çünkü özel karakterler oldu mu daha çok bağlanıyorum. Geçmiş sezon John Locke peygamber oldu falan diye dolaşıyordum, bu sezon "noluyor" dedik, savaş falan merak ettik, Jacob necidir göreceğiz dedik vs. Genel hatlarıyla tam ilgimi çeken mistik bir konuya dönüşmüştü ve nitekim finali de gayet güzeldi bu açıdan. Jack'in kendini feda edişi vs her şey güzeldi. Sideway kısımlarını ise buraya dahil etmiyorum, kendi açımdan keşke olmasaydı dedim.

Ancak Lost'a bir diğer açıdan bakarsak, cevaplanmayan gerçekten çok fazla soru var. Geçmiş sezonları izlerseniz görebilirsiniz rahatlıkla. Bunların bir kısmını izleyiciye bırakabilirsiniz, fakat biliyorum ki işin acı tarafı da bu zaten, senaristler de toplayamadıklarının farkındalar ve bu sebeple 5 ve 6. sezon diğer sezonlardan tamamen bağımsız bir hale geldi, verilen cevaplar son derece basitti. Açık söyleyim, okuduğum en iyi 10 teoriyi harmanlasam daha güzel bir son çizebilirdim.

Evet, Lost izlenebilirlik açısından mükemmel bir dizi, insanı bağlıyor kendine, ancak bu işe cevaplar yönünden bakan pek çok insanı da üzdü Lost.

Bugün bu bölümü indirmeden diziport'tan izledim ve sanırım son bölümü uzun bir süre indirmeyeceğim. Hatta yazın en başından izlemeyi düşünüyordum 3. defa olarak, fakat 6. sezonun ortalarından itibaren cevapların beklediğim çapta olmaması nedeniyle muallakta kalmıştım, son bölüm ile birlikte herhalde 6 -7 sene falan Lost'u izlemeyeceğim... Yapımcı, senaristlerin de emeklerini tabi ki görmezden gelecek değilim, müthiş bir dizi yaptılar, ne yazık ki sonunu getiremediler, daha doğrusu son sezonunu getiremediler. Üzülerek söylüyorum ki, Lost beni tatmin etmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Dizi fanatikleri

Her ne kadar dizi fanatikleri bize gecirttikleri 6 seneye pek bir olumlu yaklasmis olsalarda, her ne kadar 58 dalda bilmemne odulu almis olsa da dizi, bence vasatinda altinda bir sonla bitirdiler.

Adaya geldik, ne oldu, nasil kurtuldular derken, herseyin cevabi var merak etme moduna girdiler. E cevap kimde, Dharma'da.. Peki.. Dharma'yi bulduk ettik, sonra bir baktik, onlar da bizim kadar salak. Dediler ki abi tum cevaplar Others larda olmali, onlar bayadir var. Peki dedik, arastirdik, Richard falan cikti aralarindan. Bu adam nasil immortaldir ne oluyor v.s. derken, aslinda her seyi bilen Widmore ailesidir cikti ortaya.. Onlara da peki dedik, arastirdik ettik, bir ton baglanti cikti, arada anakaraya gittik geldik. Ne guzel her sey bilimsel ilerleyecekken, bir anda sana anlattigim her seyi unut, aslinda Jacob ve Black Smoke diye iki eleman var, bunlar immortal, her seyi bunlar biliordur kesin dediler. Buna bile eyvallah dedik, geldikleri sona bak.

Yuh be! Terbiyesizler. Tarihe seyircisini bu kadar dolandiran ve hic bir tatmin vermeyen bir Mulholland Drive mi ne vardi, onun da sonunda hic b.k anlamamistik. Bir de Lost katildi.

Isletme ogrencilerine, "101 - Para nasil kazanilir ?" diye izlettirmeleri lazim.

Zarar ziyan bir diziydi. Bittigi iyi oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

Finali nerenizle izlediniz anlamadım yanlız. Çoğu kişi anlamamış hiçbir şey...

Neyse spoilera gel

Şimdi diziyi son sezon soktukları hal sayesinde Dharma'nın HİÇBİR manası kalmadı. Öyle bir şey hiç olmasa da olurmuş yani. O deneyler, istasyonlar, acaba düğme basma psikolojik deney miydi yoksa bir şeye yarıyor muydular falanlar filanlar boş çıktı. tamamen boş...

Neyse gelelim finale, hadi o ışık ne çiviyi çekince niye MiB normal insan gibi oluyor, niye şöle böleleri geçtim de sadece bir sorum var be abiler, madem o öbür taraf alternatif evren değildi de afterlife tarzı öldükten sonra buluştukları bir mekandı o zaman koskoca hidrojen bombası patladığında alternatif evren oluşmadı yani o zaman bomba adaya hiçbir zarar vermedi kimsenin kılı bile zarar görmedi mi? Juliet kuyuya düşüp öldü mü bu yüzden. 5.sezonun sonları ve finali de mi yukarda yazdığım dharma gibi bomboşmuş.

Bomba patlamadı ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...