Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karate Kid (2010)

Kinkaudonau

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

Laorx said:

abi naptınız ya, konusu diğer çocukların ağzını kırıp kızı etkilemesi.

ana konu o ama küçükken pek anlamadığım, sonraki yıllarda tekrar izleyişlerimde filmin "çocuklukta seyredilip etkilenen, büyüyünce unutulan film" kategorisinden sıyrılmasını sağlayan olay miyagi-san'ın ikinci dünya savaşı sırasında ülkesi saydığı amerika için savaşırken eşinin toplama kampına gönderilmesi hikayesi, savaş madalyası almış adamın 40 yıl sonra hala gençler tarafından kaçak göçmen muamelesine tabi tutulması ve adamın niyeti olmadığı halde sonunda bunun için de hesaplaşmaları.

niye ana konu o dedim ki, ana konu okul kabadayılarıyla en güzel hesaplaşılan film olması tabii ki heh.

kesinlikle katılıyorum

bu kompozisyonuyla olsa gerek Pat Morita'nın bu filmle oscar adayı olup da alamaması sinema adına büyük kayıplardan birisidir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

jackie chan miyaginin yerini doldurmaktan ziyade başlıbaşına farklı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor hani miyagi san mistik hoca iken buradaki hoca toplumun alt kesiminden kungfu bilen bir işçi daha ziyade.. daha normal insan hani fragmanın sonundan anlayabileceğimiz gibi sen ben gibi adam işte öyle miyagilik bir durum göremedim
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
aquila said:

su filmin adi karate kid olmasaymis cok sahane olucakmis.

Emaleth said:

of çok acayipmiş. sil-parlat'ın yerine eşofman giyme gelmiş, çopstikle sinek yakalama şakasına şapka çıkarılmış, hiphoplar çalıyo, çinliler oynuyo. ahaha nefis çorba olmuş, tam yemeksepeti hediye dvd'si :)

:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...