Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

hic sorunum yok turkce karakterle. pdf den cevirdim simdi orhan pamuktan bir kitap buldum netten, turkceler super. ancak daha tam calibreyi bilmedigimden satir atlamalarda bir hata var ama okumayla ilgili bir sorun olusturmuyor.

ornegin daha cumle bitmeden satir atlatmis bazi yerlerde. herhalde bir cozumu varir onunda. pdf den cevirdigim icinde olmus olabilir, epubdan cevirdigim mukemmeldi sorunsuz.

neyse kisaca turkce karakterler gorunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
epub'ın font embedding ve özel stiller için desteği var. mobi'de bunlar yok. Eğer Kindle'ın içinde Türkçe karakterler varsa ekranda çıkarlar, ama içinde olmayan hiçbir karakteri göremezsin font embedding olmadığı için. şiirlerde sorun çıkar birde. Bazı şiirlerin kullandığı özel stiller yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Dokunmatik ekran parlıyor, aklından bile geçirme.

Kindle'ın hemen üstünde söylediğim sorunu var. Amazon dışından kitap almak istersen aldığın kitapların kopya korumasını kırman ve bazen içeriğin bir kısmını Kindle formatına çevirirken kaybetmen gerekiyor.

Nook'un da pili az gidiyor. Ama ePub desteklediği ve B&N en iyi ebook dükkanlarından biri olduğu için Nook derim ben.

Senin kararın ama. Kindle'da Türkçe karakter desteklediğine göre, stil kaybı dışındaki (ki 1000 kitapda bir olur sıradan bir okuyucu için) aralarındaki tüm farklar bazı illegal eylemlerle aşılabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yani kindleda calibre denen programı kullanmadan idefixden vs aldığım türkçe kitapları kullanamıyorum?

ayrıca bu kindle'ın beleş 3g'si varmış, türkiye için de geçerli mi bu olay (3g hızını desteklemiyor ama yine de var gibi bişi gördüm sözlükte)

açıkçası benim cihazdan beklediğim ilk olay işini iyi yapsın, gazete ve haftalık/aylık yayınları takip edebileyim ve satın aldığım türkçe kitapları okuyabileyim. ingilizce kitapları birkaç tür dışında takip etmiyorum zaten. o yüzden amazon'un ya da B&N'in arşivindeki çok ince farklar önemsiz kalıyor benim için.

sony verimsiz diyorsan ya nook ya kindle kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Manga çok güzel okunuyor. Ama hepsi renksiz ekran.

Kindle'ın beleş edge'si var diye biliyorum ben de.

Sırf Calibre yetmez, bir de DRM'yi kırman gerek.

Ideefix'den alıp okuyacağım dersen Nook daha rahat olur bence. Ama ben uğraşırım diyorsan Kindle'da alabilirsin tabii. Ama önce Türkçe'de karşına çıkması olası tüm karakterleri desteklediğine emin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nook ePub destekliyor, ePub'da font embedding destekliyor abi. Eğer ePub'ı direk yüklersem Türkçe karakterler görünmüyor ama ePub'ın içine Türkçe font koyunca sorun ortadan kalkıyor. İdeefix'den aldığım iki kitap da içinde fontla geldi, sorunsuz çalıştı.

Sadece kitap şeçme sayfasında Türkçe karakter görünmüyor, kitabın içinde sorun yok.

Resmini çektim:

http://flickr.com/gp/86942056@N00/7386C0
Sosyal ağlarda paylaş

siyah beyaz ekran ama çizgi romanlar çok güzel oluyor. ben tüm hafızayı doldurdum bi arada sildim sonra.

nook'da bir de kapak da türkçe karakterler bozuk çıkıyor o kadar. onun dışında ben 1 kitap almış olsamda şu ana kadar bi sorun çıkmadı. nette bulduğum word kitapları pdf yapıp attım içine hiç sorun çıkmadı ki onları e-pub'a çevirirsem de sorun olmaz.

ama nette bulduğunuz pdfleri e-pub yaptığınızada sayfalar saçmalıyor. yani o pdf e göre düzenleniyor sayfalar. ama okumakta sorun çıkarmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Calibre oldugu surece sorunumuz yok kihkihkih. Kindle 3 sahibiyim turkce karakter sorunum yok.

Doc uzantili cektim netten mobi yapamadim, rtf ye cevirdim turkce karakter problemi olustu, meger doc u html e cevirmem gerekiyormus , hop oldu. Toplam sure 3 dk. Calibreyi kurcalamam lazim az daha. Enfes program .
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...