Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Kobo Glo daha iyi bence de. Ona gecis yapacagim daha ucuzladiginda ben de. Kobo boraz da geek isi ama Turkiye'ye acik dukkani gecersek. Font ayarlari ozellikle. Yazilim olarak en ileri yerde ama donanim olarak Kindle ile ayni seyleri sunmasina ragmen malzeme kalitesi olarak biraz geride.

Amazon ile almak zor degil bir de, biliyorum. Ama bu alet anne-grade olmali, adam anneme dedi. Anneye zor gelebilir. Korsan indirir olayina hic girmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Paperwhite ya da Glo. Kullanma sekline gore. Paperwhite malzeme kalitesi olarak filan biraz daha kaliteli ama Kobo'nun da kitap dukkani kendini Amerikali filan gostermeden bize satis Turkiye'ye satis yapiyor ve ePub destekliyor.

Sik sik kitap alacaksan Kobo derim ePub nedeniyle. Bizim DnR, Idefix de ePub satiyor. Korsan okurum ben gardas diyorsan Paperwhite al.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Paperwhite ya da Glo. Kullanma sekline gore. Paperwhite malzeme kalitesi olarak filan biraz daha kaliteli ama Kobo'nun da kitap dukkani kendini Amerikali filan gostermeden bize satis Turkiye'ye satis yapiyor ve ePub destekliyor.

Sik sik kitap alacaksan Kobo derim ePub nedeniyle. Bizim DnR, Idefix de ePub satiyor. Korsan okurum ben gardas diyorsan Paperwhite al.

Kesinlikle paperwhite veya KOBOglo. Bizim evde ikisinden birer tane var. Ben kindle kullanıyorum, eşim Glo. Genellikle ayni kitabı okuyoruz, veya okumasak da iki okuyucuya da atıyorum. Yani sıklıkla iki cihazı kıyaslama fırsatım oluyor. Daha önce eski nook vardı BERBAT bir aletdi. Bu ikisi de çok başarılı.

fenris said:

epub daha yaygin oldugu icin kobo korsana daha uygun olmaz mi? bende de paperwhite var. ama bazi kindleci arkadaslar sikayetci mobiden.

Korsan okuyacaksan ikisi de çok fark etmiyor. GERGE demişti bir yıl önce falan Glo daha "korsan friendly" diye, epey forum/yorum gezdim. Dünya da ayni fikirde. Ben bariz bir fark göremedim. Eşimin glo tercih sebebi çok dişi, muhteşem arka kapak kaplamaları var. Bizdeki mesela ekose pembe beyaz bir cihaz oldu :) ehehe :)

Asıl fark bence orijinal kitapta ortaya çıkıyor. Amazon sana parasıyla ekitap satmıyor. Kobo satıyor. Hiç ilave yazılım gerekmeden türkçe kitapları koboya atıyorsun, kindle'da hırsız gibi convert edip yüklüyorsun.

Kobo'da çok fazla font ve font büyüklüğü / okuma seçeneği var, kindle'da yeterince var.

Kindle uzun sürede şarj oluyor, 6-7 hafta gidiyor şarjı.
Kobo az daha hızlı şarj oluyor 3 haftada bitiyor. (Not: belki de eşim benden çok okuyordur çok objektif bir gözlem olmayabilir bu)

Sonuç: İkisi de çok güzel, ben kindle seviyorum, gene alsam gene bunu alırım. Eşim GLO'ya BAYILIYOR herkese bunu öneriyor, ilk reader'ımız kindle dı ve 4-5 ay kindle ile kitap okudu, glo'da okuma hızının daha yüksek olduğunu ve daha rahat ettiğini idda ediyor.

Sorunuz olursa yanıtlamaya hazırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...