Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Ebooklara ingilizceniz yoksa bosu bosuna yatirim yapmayin kitap yok lan.. Sifira yakin sacma sapan seyler. Ipad alin daha iyi. Ingilizcem olmasina ragmen yetmiyor abicim an an iskenceye donuyor ortalik.

Turkce kitap yok haberiniz olsun. Pdf hele rezil sakin pdf icin grafik icin net icin dusunmeyin. Tek muhtesemligi mobi epub seklinde kendine has kitaplari guzelce acmasi.

Gecenin korunde veya gunesin alnikabaginda kitap okumayacaksaniz ve agirligini sikayet etmeyecekseniz gogo tablet.

Tabletteyken evde iseniz hic bir sikinti cikmiyor sahsim adina, kitabi oku, cizgi roman oku manga oku, pdf ac, guc ve hizini kullan, nete gir mailine bak canin sikilirsa oyun oyna vs.. Digerinde bunlar yok ama hafif pili super daha mobil karanlik ve kumsalda cok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
iPad ve Nook kullanıyorum, ikisinin de yeri ayrı. Comic ve manga okurken iPad'in üzerine yok (onuncu kez söylüyorum, şu program için kurban keserim) ama 30 chapter filan okuyunca kolum ağrımaya başlıyor.

Düz kitap okurken eReader üzerine yok ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
US'de yapılan araştırmaya göre eReader'lar okuma oranını %40 kadar arttırmış.

dasaaa said:

daha crispy durduğu kesin

Bu arada bu cidden yok, Paperwhite'ın olayı ışık bir. Nook'da okuyorum şu anda, ekran net tamamen, pikselleşme filan yok. O verdiğim resim büyütülmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zaten ingilizce ise olayimiz gikimi cikarmam gogo ereader yani. Cosmos u oku hadi ingilizce ben yetemiyorum yani. Turkcesi yok normal kitabini aldim. Eco oku turkcesi zor yeterince zaten, Atlas Shrugged 1200 sayfa.. yemin ediyorum yerim ben o ereaderi ingilizcelerini alsam.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

US'de yapılan araştırmaya göre eReader'lar okuma oranını %40 kadar arttırmış.

dasaaa said:

daha crispy durduğu kesin

Bu arada bu cidden yok, Paperwhite'ın olayı ışık bir. Nook'da okuyorum şu anda, ekran net tamamen, pikselleşme filan yok. O verdiğim resim büyütülmüş.

ya kitabın, okluyup birine verebilme, birinin sna averebilmesi kısmına tav oluyom bide ben. o acıdan romantişkliği az biraz e readerın
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

en büyük eleştirim dedigin yanlış hatırlamıyorsam kindledaki font vs eksikliği idi sanırsam.

ya dasaa o zaman konuyu niye karıştırıyorsun :) aslında all-around tablet e-readerdan daha esnek o açıdan iyide, uzun süre okuyunca göz yoruyor. acıkcası benim e-reader almaya karar verme sebebim o. okumak istedigim cidden tonlarca kitap var ama bilgisayar ekranında dayanamıyorum.

abi geçerken gördüm.

cüce gibi ben de ekrana hayran kaldım tabiri caizse
Sosyal ağlarda paylaş

yav bana birisi anneye anlatır gibi baştan anlatabilir mi
şimdi ben bi tane alacaım ve kindle paperwhite olsun diyorum, türkçe e-book la işim yok, şu an belçikadayım ve bi yıl falan burdayım,

1) e-bookları direk amazon.com dan kolayca download edebilecek miyim? yoksa avrupada oldugum için amazon.co.uk den falan mı yapmam gerekiyor ?
2) içinde oxford ingilizce sözlük var, peki fransızca falanda yükleyebilr miyim satın alıp falan?
3) Türkiyeye gelince amazon dan artık alamıyor muyuz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi ülkeden aldıysan o ülkenin amazonuyla senkronize oluyor kindle'ın.

Yani Almanya'da kindle kullanacaksan amazon.de'deki materyalleri kullanabiliyorsun, amazon.co.uk'taki materyalleri kullanamıyorsun.

Eğer Belçika'ya özel amazon varsa o da muhtemelen sadece orada satılan ürünleri kullanmana izin verir.

(Amazon.co.uk'tan bir şey almaya çalıştığın zaman belçika amazon'una atacak seni site otomatik olarak)

Tabii bu dediğim olayları VPN, proxy vs. ile aşıyor herkes.

Fransızca sözlük olayından emin değilim ama illa ki vardır, zaten amazon.fr'yle senkronize edersen kindle'ını fransızca sözlüğü bedava bile verebilir sana. Denersin şansını.

Son olarak bir kindle kullanıcısı olarak; bence kindle alma şu anda. Hele paperwhite hiç alma. B&N'nin e-book reader'ının aydınlatması çooooooooooooooooooooooook başarılı ve kindle'dan daha kullanışlı bir çok özelliğe sahip. Ayrıca daha çok format okuyor ve B&N daha solid bir sistem glocal çalışan amazon'la kıyaslayınca.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...