Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Bir eve iki e-book reader alacaksak ne onerirsiniz? Ben kindle paperwhite alamaya karar verdim ki esim turkce kitap okuyabilecegimiz bisey alalim dedi... Konu birer tane alalima kadar uzadi. E, ayni evde iki tane olunca satin aldiklarimizi paylasabilelim de isteriz, di mi? Napsak bilemedim.

Sende ipad var son model onla oku dedimmmm ki...

Hata yapmisim megersem anladim cabucak :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet eski readerim sony prs 300 miladını doldurdu.Hazır kanada'dan da bir arkadaşım gelirken birşeyler getirteyim diyorum.6 inch düşünüyorum sony kindle nook arasında tavsiye ettiğiniz car mı? nedir ne değildir biri özet geçebilir mi?

Not: kiril alfabesi destekleyecek,mümkünse sözlük(rusça-ingilizce) olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası ben sanırım bugün gidip alıcamYeni nook hala açıklanmadı biir 6-7 ay beklemek sitemiyorum (en kötü ihtimal kindle a cidden gözüm gibi bakar uygun bir fiyattan star üzerine para koyup yeni nooku alırım) öte yandan backlit degil frontlit olması ve gerke nook gerekse eski kindle a nazaran artan kotnrast kalitesi beni yeterince ikna etti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benim B&N'den alınmış 200'e yakın kitap var, ondan çekiniyorum yeni e-book ekosistemine girmekten.

Bir de hala donanım olarak Nook daha iyi görünüyor. En azından hardware buttons var. Nook'un da Kindle gibi screen flick ile sayfa değiştirmesi olduğunda kıyaslayabilirim, tuşlar çok daha rahat.

Ekran açısından o kadar büyük bir fark yokmuş ama:

http://blog.the-ebook-reader.com/wp-content/uploads/2012/10/kindle-paperwhite-vs-glowlight-nook-touch.jpg

Aradığım şey buldum: http://blog.the-ebook-reader.com/2012/10/05/kindle-paperwhite-vs-nook-touch-with-glowlight-review-video/

Daha önce de demiştim ama, daha önce girdiğiniz bir sistem yoksa ve Amazon'un dükkan bana yeter diyorsanız hiç düşünmeden alın Kindle'ı.

Nook'un dokunmatik teknolojisi çok daha iyi bu arada. Eldivenle filan da rahatça kullanılabiliyor. Infrared ile çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Foto kötü abi, daha detaylısını buldum:

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/09/kindel-comparisons2012-09-2821-50-53600.jpg

Birinci Nook ile tamemen aynı ama ışıksız ekrana sahip Kindle Touch, ikinci ışık kapalı Paperwhite, üçüncü ışık açık Paperwhite.

Nook, eski Kindle 167 ppi, Paperwhite 212.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Daha iyi zaten ekran. Ama kötü yanları da var ePub desteği olmaması gibi. cons ve pros işte. tam iyi diyemiyorum o yüzden. ekranın bu farkı tek başına tüm kötü özelliklerini silip atmaya yeterli değil bence. hem yeni nook çıktığında kindle'dan daha iyi ekrana sahipti. her firmanın yeni cihazı ekranda öncekini geçiyor. ekran dışı özelliklerde nook baskın ama hep.
Sosyal ağlarda paylaş

valla açıkçası, su sıralar kitaplarıı parayla alabielcek durumda olmasam (aka: agzım kokmasa) gider nook alırdım, öte yandan cidden desteklemek istedigim yazarlar hariç (jim-butcher) crackli kitap kullanacagımdan kindle/nook cokta koymuyor suanda. ama banada daha crispy geldi paperwhite.

bu arada gerge, hani epubdan amazon formatına cevirilmiyor mu çeşitli programlarla, sen gayette nooktan aldıgın arsivi bilgisyara, orada amazonun okuyacagı bir formata, oradan kindleına atamıyor musun ben mi yanlış biliyorum.

birde gittigidiyorda glowlight ı nook simple touch la (ki backlit o sanırım göz yoruyor), paperwhite arasındaki fark 40 lira olunca emin olamıyorum cidden. galiba bugün yarın sipariş ederim paperwhite ı.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben alıcı değilim. sadece ekran aşırı iyi çıkmış rakibine göre diyorum.

bunlar yerine tablet alırım. keza kitap değil makale falan okuyup üstüne not alıp çizebileceğim, karalama yapabileceğim bişilere ihtiyacım var. pdf açsın, ekranı güzel olsun, microsd üstünden dilediğimi yapabileyim, bi de dayanıklı olsun biraz yeterli benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Çevirebiliyorsun ama DRM filan kırman gerekiyor. Al zaten Kindle'ı, iyi alet. En büyük eleştirimi düzeltmişler, sırf bu yüzden düşünmeye başladım:

http://blog.the-ebook-reader.com/wp-content/uploads/2012/09/kindle-paperwhite-fonts.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

en büyük eleştirim dedigin yanlış hatırlamıyorsam kindledaki font vs eksikliği idi sanırsam.

ya dasaa o zaman konuyu niye karıştırıyorsun :) aslında all-around tablet e-readerdan daha esnek o açıdan iyide, uzun süre okuyunca göz yoruyor. acıkcası benim e-reader almaya karar verme sebebim o. okumak istedigim cidden tonlarca kitap var ama bilgisayar ekranında dayanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...