Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

abi şarja takılmayın ya aletin gayet uzun gidiyor ve iki üç günde bir takarsın şarja olur biter sanki adaya düşcez aylarca giden şarj yetmez mi yeter mi diyoruz

Şarj önemli ya en az 15 gün falan gitmeli e-book şarjları. At çantaya, ne zaman şarj ettiğini dert etme şeklinde kullanıyorum ben cihazı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
B&N ve Nook'un geleceği hakkında (Amazon herkesi dövüyor temalı) endişelerim vardı hep, daha önce de söylemiştim. Rahatladım şu anda. Microsoft ile stratejik partnerlik kurmuşlar. Microsoft %17.6 hisse için 300m$ veriyor B&N'ye ve Nook appları Windows 8'için özel şeylerle geliyor. Amazon, Android (Google Books), Apple (iBooks) hep kendi ebook çözümünü de sunuyor OS'larına entegre (Amazon Android ama neredeyse fork denilecek bir Android), Microsoft da bunu B&N ile ortaklığa giderek yapacak. Microsoft azımsanmayacak pazar üstünlüğü Nook'u yıllarca yaşatır daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu arada 300m$ Nookbooks için, B&N'nin kendisi için değil; digital kitapları B&N'nin bir alt kuruluş oluyor, onun için.

Verge şunu demiş:

In our recent breakdown of digital ecosystems, it was apparent that Microsoft lacked any real strategy to compete in the e-reader business, so this alliance with B&N makes an awful lot of sense. Steve Ballmer and company now have a strong library of ebooks to distribute with Windows 8, plus another device maker that could potentially ship tablets running Windows RT.

Win-win gerçekten. Zaten donanım olarak piyasanın en iyi eReader'ı Nook, Kindle fanları bile kabul etti bunu artık, B&N'nin de ayakta kalacağı garantisi bile denebilecek bu haber ciddi ciddi rahatlattı beni. Aylardır Amazon sistemine geçip geçmemeyi düşünüyordum her B&N kitabının ölü yatırım olma riski olduğundan.

Rahatladım yahu, rahatça kitaplarımı alırım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yayinevlerinin turlu cakalliklari hakkinda bir kac bilgim var ama onu gecip direkt dijital kitaplarin saklanmasinin ve musteri olarak yaratacaginiz trafigin maliyetinin, kitap basina $1 gibi komik sayilabilecek bir miktari hic bir sekilde gecmeyecegini, geri kalan tum masraflarin kitabin hazirlanmasi asamasinda cikacagini ve bu isin her kitap icin sadece bir kere yapilacagini soyleyeyim.

Hal boyleyken kagit baskisi 20-30 lira olan kitabin dijitaline 20-30 lira hatta daha fazla istersen, alacagin sey gayet ortada.

Adam sevmeye calismayi birakmasi lazim su yayinevlerinin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Mal said:

yakında cep telefonu yada tabletler için plastik saydam bi aparat geliştirirler. takınca aynı görüntüyü verir.

Bu olmaz, bilmiyorum e-book ekranı gördün mü ama öyle filtre rengi falan değil e-ink'in olayı. Zaten bildiğimiz anlamda ekranlarda gözü rahatsız eden art ışıktan ziyade sürekli yenilenen ekran. Buna bir çözüm gelmesi lazım etkin şekilde kitap okunabilmesi için.

Kaldı ki sürekli ışığı yanarken 10 saatten fazla çalışmıyor telefon ya da tabletler.
Sosyal ağlarda paylaş

Teddy said:

Beyler ben de Nook Simple Touch aldım fakat internete bağlanamıyorum. Evdeki tüm elektronik aletler ile internete bağlanabiliyorum. Ne yapabilirim?

P.s: GERGE gittigidiyor aracılığıyla bahsettiğin satıcıdan aldım. Teşekkürler.

Hmm valla benim alet eve girdiğimde internet şifresini girip direk bağlanmıştı ama belki bu WEP/WPA mı ne o dalgalardan olabilir. Sadece evindeki nete mi girmiyor yoksa başka yerde de denedin mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...