Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Adresi aldım ama kredi kartıan eklemedim daha.

Arada çizgi roman ve mangaları denedim. The Walking Dead'i Calibre ile cbr den çevirip attım. Yazıların biraz küçük olması dışında iyi. Manga olarakda Hellsing denedim yne cbr den çevirip. Onda yazılar daha okunabilir bir boyutta oldu ama onlarıda büyütme şansım olsa güzel olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Cihazi landscape olarak kullaninca cogu A4 pdf'i okuyabiliyorsunuz sorunsuz olarak ama benim hosuma gitmiyor. Bir de zoom olayinda istedigim miktarda zoom yapip sonra dokumani ortalayabilsem cok daha rahat okuyacagim ama imajlarda ya da pdf'lerde o imkan yine yok.

Yine de kindle'dan memnunum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Amerika'da ebooklar artık kitaptan elde edilen gelirin %10'unu oluşturuyormuş.

buna da bakın

John Grisham's 24th legal thriller, The Confession, sold 230,000 copies in its first week ... a pace exceeding his previous tale, The Associate, measured by the first week of sales. Except the latest novel was released in both hardcover and ebook on the same day: 70,000 of the 230,000 copies were ebooks.

Zaten aylar önce hardcover satışlarını geçmişlerdi toplamda. yeni çıkan kitaplarda da hc satışlarına yukarda gördüğümüz gibi yaklaşıyorlar.

Bir de bizim ülkemiz bu duruma gelebilse...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
BiTcH_oFBaT said:

d&r 'ın internet sitesinde de e-book satışı başladı. hayırlı olsun. Daha yeni hardcover aldığım kitapları dijital görmek içimde bir titremeye sebep oldu

Aldım buradan da bir tane. Benim aldığım epub kendi yazı tipiyle geldi, güzel çalışıyor. Tasarımı da iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

yazılanların -birçoğunu- okudum bir kaç soru takıldı kafama
hem ufak bir özet olsun ...

1-acaba kindle mı yoksa nook mu web browserinda daha hızlı?
2-elimde zaten hazırda bir sürü epub formatında e book var bunları her ikisinde de kolaylıkla kullanabilecek miyim(kırma vs olmadan)?
3-nook da mp3 desteği var kindle da öyle bişey göremedim doğru mu?
4-kindle ı amazon üzerinden mi yoksa ebay tarzı bir yerden biraz daha ucuza mı almak daha iyi olur. Gönderim vs.. için.
5-hangi makina komutlara daha seri cevap veriyor.
6-3g'li bir model almanın tam olarak avantajı nedir?
7-internette kindle ın wireless ı türkiye de çalışmıyor gibi saçma bişey okumuştum ne alaka?
8-her iki modeli de alacak olsam viaadress.com tarzı bir site olarak hangisini kullanmam iyi olur?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
kfg said:

bugun nook'a 1.5 update'i cıkmıs bu arada, daha yuklemedim de, simdiye kadar ki en buyuk update falan diyordu sitede...

Update mükemmel. Sayfa değişimleri kat kat hızlanmış. Library'de çok güzel oldu.

said:
1-acaba kindle mı yoksa nook mu web browserinda daha hızlı?

Nook'un tarayıcısı çok daha iyi LCD ekran nedeniyle.
said:
2-elimde zaten hazırda bir sürü epub formatında e book var bunları her ikisinde de kolaylıkla kullanabilecek miyim(kırma vs olmadan)?

Kindle kullanırsan kırman ve format değiştirmen gerek.
said:
3-nook da mp3 desteği var kindle da öyle bişey göremedim doğru mu?

Kindle mp3 çalıyor.
said:
4-kindle ı amazon üzerinden mi yoksa ebay tarzı bir yerden biraz daha ucuza mı almak daha iyi olur. Gönderim vs.. için.

En doğrusu Sahibinden.com üzerinden alman.
said:
5-hangi makina komutlara daha seri cevap veriyor.

Yeni Nook 1.5 ile aynılar dendiğine göre.
said:
6-3g'li bir model almanın tam olarak avantajı nedir?

Eğer Kindle alırsan Türkiye'de 2G olarak internete bağlanabilirsin, Nook'unki bir işe yaramıyor. 3G'li almaya gerek yok bence. Kitap okumak için bunlar, internette pek bir işe yaramıyorlar zaten. Nook LCD ekranla biraz işe yarıyor sadece ama wifi varsa zaten telefonla çok daha rahat bağlanırsın.
said:
7-internette kindle ın wireless ı türkiye de çalışmıyor gibi saçma bişey okumuştum ne alaka?

Yok öyle bir şey diye biliyorum ben.
said:
8-her iki modeli de alacak olsam viaadress.com tarzı bir site olarak hangisini kullanmam iyi olur?

Ben Viaadress.com'dan Nook için kapak aldım geldi ama pahalı bir şey için ne kadar güvenilir olur bilmiyorum. En iyisi Sahibinden ya da daha pahalı olan Gittigidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...