Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and The Deathly Hollows

progamer

Öne çıkan mesajlar

<<< Spoiler var >>>

Minerva'nin esprisinde tüm salon koptu.

Bi de snape ölürken siseye doldurdugu gözyasi ne kadar cokmus. dök dök bitmedi.

Voldemort'un nagini yi alip teleport oldugu sahneler de cok hostu. Onu korumasi pesinde dolastirmasi filan.

Dumbledor'un kardesinin patronus büyüsü cok tasakliydi. Hadi su amcaya da rol verelim demisler.

Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yates'in yönetmenliğini gayet beğendim ben, hatta ilk filmlerden çok daha iyi sonraki filmler. En aksiyonlu filmi de deildi serinin, 5. ve 6. filmlerde çok daha fazla aksiyon var. Hatta 4'te de daha fazla aksiyon var.

Order of the Phoenix serinin en kötü filmyidi bence ayrıca 4 te 3 tane challenge bi voldermort dışıda bütün film karı kız peşidne koştu Harry. Half Blood Prince'te baya yavaş bi filmdi. Bu film çok daha hızlıydı onlardna ve bana daha bi aksyionlu geldiydi işte.

Ayrıca Half Blood Prince sonunda direk Snape'i iyi aslında o demek için foreshadowing yapıcas diye gereksiz belli etmişlerdi.

LathspeLL said:

Filmin sonu inanılmaz tırt.

Spoiler içinde bildireceğim görüşlerimi.

Filmin sonu kitaba göre inanılmaz derece tırt, aha tekrardan yazdım. Şöyle ki; Harry'nin ölüp, Dumbledore ile konuşmasından sonra ki ilk sahneyle yere çakılıyor film. Yani orda resmen filmin yönetmeni David Yates, prodüktör'ü David Hayman ve senaristi Steve Kloves ölmüş, yerine yedekleri sokmuşlar.

Bir kere Narcisia Malfoy'un gidip Harry'yi çek etmesi sırasında Harry'nin yaşadığını öğrenmesi inanılmaz gereksiz bir sahne. Çocuğun olayı zaten ölüp geri gelmesi. "Ölmedi" havası vermek ne diye? Bırak ölü kalsın bahçeye getirilene kadar. Orda da herkes içinde canlansın.

Bahçe'de de Harry canlanıp "ABOOV" diip kaçmasını geçtim, Voldemort'un yavşak hareketleri, konuşmaları nedir? Tamam rival'in öldüde karizmayı çizme yani. Sonra Harry canlanıp bir anda kaçıyor. Orda sadece 5 saniyelik sahnelerle kahramnsal bir hava katabilecekken Hermione'den bir gülücük görüyoruz o kadar.

Sonra gereksiz bir Voldy-Harry kovalamacası.

Ve en can alıcı hata...

Kitap'ta son duello herkesin önünde cereyan ediyor. Harry orda dialoglarla Voldemort'u yerin dibine sokuyor. O son konuşma hem Harry'nin karakterinin ne kadar güçlü, ne kadar kendinden emin ve bilmeceleri nasıl çözdüğünü gösteriyor, herkese ilan ediyor, milleti kendine hayran bırakıyor yani şu serinin 7 kitaptır yapmaya çalıştığını yapıyor, Harry HERO statüsüne geliyor tam anlamıyla artık.

Ama yok... Yeto yönetmen ve senarist o sahneyi tamamen siliyor, bahçede teketek takılıyorlar. 2 saniyede gidiveriyor Voldy. Bu mudur yani?

Sorsanız dediğim başlangıçtan itibaren bütün sahnelerde nasıl başardıklarını anlamadığım rezillikleri tek tek yazarım. Bütün sahneler rezil. Ama oraya kadar gayet güzel geliyor işte. Şaşırdım kaldım.

Sonda ki "19 yıl sonra" olayını sevdim yalnız, bence güzel yapmışlar orayıda.

buna +1 bu yüzden çok hayal kırıklığı olduydu dedim işte.

Aynen o Dumbledore ile Kingcross sahnesinden sora yalan oldu film.

O kitabın sonunda ki

"Avada Kedavra"
"Expeliarmus"

sahnesi daha bi iyiydi filmdeki toza dönüşen Voldemort'tan. Birde filmde Harry kendi öldürmüş oldu Voldemort'u kitapta Voldemort'un kendi attığı curse geri sekiyordu diye hatırlıyorum.

edit: Birde o aynayı Sirius'un Harry'ye verişini fln önceki filmlerde göstermeyip böyle son filmde aslında Sirius vermiştide siz hiç görmediniz bunu diye geçiştirmeleri hoş değildi.

Sosyal ağlarda paylaş

Bak aynayı verişini göstermediğini unutmuşum, o sahne bana garip gelmişti zaten, demek ki buymuş nedeni.

Snape'i falan çok güzel anlatıyor film, dedim "epic sona geliyoruz" diye ama kahroldum sonra.

Şuan kendimi acaip hissediyorum, böyle senelerce bekle bekle bekle, beklediğini alama... 7. Kitabın finali benim için 1 numaradır. En önemli yerde gel sıç. Hadi part 1'i ve part 2'yi birleştir. Son %4-5'lik kısımda yoketmiş emeği adam.

Sosyal ağlarda paylaş

İyiydi bence film. Kitabı okumadığım için çok fazla yorum yapamıyorum o konuda ancak okumaya başlayacağım sanırım. Sonu belki biraz daha iyi olabilirdi, kitabı okuyan arkadaşlarım duelloların çabuk geçiştirildiğinden yakındı. Ama çok fazla şey beklememek lazım sonuçta 120-130 dakikalık bir film.
Genel olarak serilere gelecek olursak ben en çok 5. filmi sevmiştim. Çünkü bana göre ilk defa film o çocuk havasından sıyrılıp Voldemort'un artık adam gibi ortaya çıkmasıyla daha mistik ve karanlık bir havaya bütünmüştü. 6-7 daha zayıftı, 4 fena değildi. 1-2-3 de çok küçüklerdi haliyle film daha çocuksuydu. Yine de seri olarak gayet iyi. Eminim kitapları çok daha iyidir....
Daha eskiden önyargılı bakıyordum HP'ye ancak ben takdir ettim kadını. Sonuçta kitaplar daha sonradan yazıldığı için toparlaması daha kötü olabilirdi. Hani sadece filmlerden yola çıkarak ve kitapların çok daha iyi olduğunu varsayarak aslında gayet güzel yazılmış ve bağlanmış bir seri olduğunu söyleyebilirim. Mesela 2. filmde basilisk vs Tom Riddle'in günlüğü gibi şeyleri o zaman çok iyi anlamamıza rağmen sonradan bunların bağlanış şekli hoşuma gitti seri boyunca. Hani ikinci filmden sonra e ne oldu şimdi bu filmde dediğimi hatırlıyorum, ama tabii ki kitabı bilmemenin etkisi olabilir.
Kısaca demek istediğim, ünlü olduktan sonra yazılmaya devam edilen kitap-dizi-film sonları genelde iyi bağlanamadığından ben kadını çok takdir ediyorum, kitapları da okumak lazım sanırım daha iyi toparlayabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kitapları okumayanlar filmde o düşünseli kısmını falan anladı mı onu merak ediyorum çünkü orası falan kitapta çok ayrıntılı anlatılmıştı ve her şey gerçekten mükemmel bağlanıyordu. Filmde çok oldu bittiye geldi, yazık oldu bence. Kitaptaki bu savaş kısmı falan da harika anlatılıyordu, yani o kadar para kazanıyorsunuz madem vs. adam gibi ihtişamlı bir şey yapsaydınız be kardeşim. Büyücüler toplanmış koşa koşa ilerliyorlar sanki mordor'un ordusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ona bende çok kafayı takmıştımda adamlar nasıl yapabilirler gelmedi aklıma yani daha görkemli büyücü savaşı nasıl olur bilemedim fakat harbiden koşarak gidenler vardı aralarında , yanında ki adam direk istedigi yere gidiyor tek büyüyle sen büyücüsün koşmaya devam ediyosun biraz akıl be birader.

Birde neville gırgırları karakterede yansımıştı filmde de yapmışlar. Küçük herşeyini unutan şapşal çocuktan son horcruxu yokedene geçti neville de sonuç olarak :D

Filmde böyle fred ölünce belaxtrix ölünce falan kötü olduydum fakat lupinler ölünce baya bildigin agladım böyle el ele yerde yatarken görünce . Onlar çok iyi çiftti be .
Sosyal ağlarda paylaş

beni en çok rahatsız eden kısım

o sonda voldemortun büyücüleri ile gelipdier okuldakilerle laf atışması böle, liseli gibi , çıkıp bana katılacaksınız bilmemne o çocukla dalga geçiolar vs, orda tüm karizma gidio lan, böle bunca bölüm işte dark lord çok güçlü karizma vs modunda olan adam, lamere bağlio.

hele harry potterın canlanma olayı çok havada kaldı, o kadar dumbledore ile snapes arasındaki konuşmalarda , işte harry ölmek zorunda, çünkü o da bir horcrux bik bik dediler

gitti voldemorta ölmeye , öldü göyya, sonra dumbledore geldi, işte devam edebilirsin bu sana bağlı bik bikdedi,

uyandı sonra. e bu ne, madem böle bi şansı var neden ölmek zorunda. o kısmı filmde verememişler eminim kitapta mantıklı açıklaması vardır da , neden canlanıyor harry biri bana bunu açıklasın
Sosyal ağlarda paylaş

Harry ölmedi. Voldemort kendi Horcrux'ini öldürüyo. Harry sadece baygin. Dumbledor'un "Harry ölmeli, voldemort onu kendi öldürmeli" demesinin sebebi de her zamanki gibi dumbledor'un 80 adim ileriyi görmesinden kaynaklaniyo.

Voldemort kedavra lanetiyle Harry icindeki kendi horcrux'ini yoketmis bulunuyo. Hatta benim bazi teorilerim var ama burda paylasmam :D

Sosyal ağlarda paylaş

hayır ya öldü aslında,eğer ressuraction stone olmasaydı içindeki hortkulukla beraber giderdi,aveda kadevra yiyen birinin sağ kalması zor,ama işte o taşa dokununca bir can hakkı daha kazanıyon,yoksa ölecekti,Dumbeldor'da bunu sonuna kadar saklamış söylememiş,öyle olsa bu kadar cesurca savaşmazdı die herhalde,bilmiyorum,fedakarlık yapmazdı,her şey olbilir nedeni.J.K.'ye sormak lazım:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...