Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Evlenecek kadında bekaret vasfı bulunmalı"

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

Kadın raporunu gösterdi ama nafile

Bolu’da nikah masasına oturan çiftin evliliği, kocanın, eşinin gerdek gecesi bakire çıkmadığını ileri sürmesi üzerine ayrılıkla sonuçlandı. Koca mahkemeye giderek kadının bakire çıkmaması yüzünden evliliğin iptal edilmesi davası açtı. Kadın ise Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum Hastanesine giderek bakire olduğu ve kızlık zarının duhule müsait olduğu yönünde rapor aldı

bence sorun adamda
yetememiş
Sosyal ağlarda paylaş

Cassiline said:

Ahahahaha "Adamsa edemez"?

Delikanlılığın kitabının hangi versiyonundaydı o?

Delikanlılıkla alakası yok bunun insan olmakla alakası var. Kadınlara eşiti gibi davranmayan erkek insan değildir ki adam olsun. İnsan hakları denen bişey var, kadın erkek eşittir. Sen sevişip de aa bu bakire değil pis o... evlenmem bunla dersen insan da değilsin adam da değilsin
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu eşitlikle ne alakası var durumun, saçmalamayın.

Kişisel bir tercih söz konusu burada sonuçta, adam "Bu koşullar altında bu evliliği yürütemem" diyorsa zorla evli mi tutacaksın adamı?

"40 yaşıma kadar istediğimi duvardan duvara vurdum, şimdi de 18'lik bakire çıtırla evlenmek istiyorum" diyen adamı neye dayanarak eşitsizlikle suçlayabilirsin ki? Adam kalkıp "Benden başka kimse sevişmesin" demiyor sonuçta, kendi kuracağı ailedeki partnerini seçerken bir filtre koyuyor sadece. İnsanlığını, adamlığını neye dayanarak sorgulayabiliyorsun sen?

"Pis o" tabiri nerede geçiyor bu arada?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Cassiline said:

Ahahahaha "Adamsa edemez"?

Delikanlılığın kitabının hangi versiyonundaydı o?

Delikanlılıkla alakası yok bunun insan olmakla alakası var. Kadınlara eşiti gibi davranmayan erkek insan değildir ki adam olsun. İnsan hakları denen bişey var, kadın erkek eşittir. Sen sevişip de aa bu bakire değil pis o... evlenmem bunla dersen insan da değilsin adam da değilsin

"Pis o" yla bir alakası yok.
Bakire olmadığını bildiğim bir kız arkadaşım vardı. İlişkimiz boyunca kurtulamadım bu içimi kemiren kuşkudan ve çok sevmeme rağmen yürütemedim.

Ben bu doğrudur demiyorum, belkide psikolojik rahatsızlığım veya kendime güven eksikliğim var. Ama böyle bu
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

Kadın raporunu gösterdi ama nafile

Bolu’da nikah masasına oturan çiftin evliliği, kocanın, eşinin gerdek gecesi bakire çıkmadığını ileri sürmesi üzerine ayrılıkla sonuçlandı. Koca mahkemeye giderek kadının bakire çıkmaması yüzünden evliliğin iptal edilmesi davası açtı. Kadın ise Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum Hastanesine giderek bakire olduğu ve kızlık zarının duhule müsait olduğu yönünde rapor aldı

bence sorun adamda
yetememiş

ben benüm kariyi kapiya kadar geciremedim.. baskalari gecirmis.
bunun bir topige FIRST yazmaktan farki ne arkadasim?!
o zaman biz bu mantiga göre her topigin bekaretini bozuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi demogoji yapmayın süper(!) toplumumuzun genel sorunu bu ben sadece bu davadan bahsetmiyorum tabi ki. Ve eşitlikle çok alakası var. Bekleyemezsin gayet. Eşitliğe saygısı olmayan biridir. İnsan değildir. MEsela şu 18'lik kızla evlenen yaşlı iş adamı var ya, o kız bakire olmasaydı ve "bakire diilsin evlenmem" deseydi insan değildi. Tabi aralarında aşk olduğuna inanmadığım için ikisine de insan diyemiyorum yine de o ayrı mesele
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Abi demogoji yapmayın süper(!) toplumumuzun genel sorunu bu ben sadece bu davadan bahsetmiyorum tabi ki. Ve eşitlikle çok alakası var. Bekleyemezsin gayet. Eşitliğe saygısı olmayan biridir. İnsan değildir. MEsela şu 18'lik kızla evlenen yaşlı iş adamı var ya, o kız bakire olmasaydı ve "bakire diilsin evlenmem" deseydi insan değildi. Tabi aralarında aşk olduğuna inanmadığım için ikisine de insan diyemiyorum yine de o ayrı mesele

Böyle önyargılarla geldiğin müddetçe mantıklı bir tartışma bekleme karşındakinden, cevap bile vermiyorum bu saçma mesajına.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bu mevzu bir milyon kez tartışıldı. Ama bide şu açıdan bakmak lazım; Kırsal kesimde şehirdeki gibi flörtleşmeler olmadığını varsayarsak, Bu kanun onlar için güven arzedebilir.
Çünkü onlar görücü usulü ile evleniyor şehirdeki gibi birbirini tanımak için, kadının yada adamın ne kadar güvenilir olduğunu görmek için fırsatları olmuyor.
Ama çağdaş görüşte böyle bi mantık kabul edilemez.
Şu mevzuya da hastayım: "kız muamelenin her türlüsünü görmüş ama kızlık zarı sağlam kızın namusunu zar mı belirliycek". Tabikide bu belirlemiycek ama soruyorum size...
Kız arkadaşım blowjob'un kralını yapmış olsun bende kralını yaptırdığımdan problem olmaz diyen kaç kişi var? Cidden ben görmek istiyorum baba yiğitleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu dusunmek elbette icini mutsuz eder arkadasim, ama sevgilin cok kral bjler yapiyorsa ve bunu daha once yapmis oldugunu hissediyor / biliyorsan o zaman yapacak bisi yok. SEvdigin kiz ise bu tabi. O sana asiksa, seninleyse, senden once sevdigi biriyle de samimi olmus olamaz mi? Dusunmezsin bunu detayiyla olur biter.

Daha once de dedik, maksat sirf bj de degil, ben sevgilimin benden once biriyle opusup sarilmasini bile kiskanirim. Ama ne yapayim yani? Ben daha once asik olduysam, o da olmustur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...