Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Evlenecek kadında bekaret vasfı bulunmalı"

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

bana dediysen eğer heralde yani sadık olcak o aranacak bir vasıf mı ki? sadık olmayan biriyle kim evlenirki yada sadık olmayan biriyle kim evli kalır ki. bana göre o bir vasıf yada meziyet değil zorunluluk hemde sadece kadın için değil erkek içinde
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:

Efrasiyab said:

Nessarien said:

İyide tartışacak ne var ki :S

Kendileri bakir olmayıp bakire kız isterim diyenler genelde bamya çüklü ve seks hayatını leb demeden felsefesine dayandırdığı için

Reklamlar;
Bakire istemiyorum,
Bakire değilim, özgüvenim züper, cool'um, ve benimki bamya değil kocaman.

Ovvvvvv.

nokta koyma devamını ben getireyim ..... shit!

Tespit ve düşüncelerde trollenmeye başlandı sonumuz iyi değil.

Yahu neyin tespiti bu. Açıp ölçtünüz mü teker teker bekareti önemseyenleri. Ya da yataktaki performanslarıyla ilgili anket mi yaptınız.

Sevgili shipit de demiş, bekaret isteyen de istemeyenlerin de kendine göre nedenleri var. Ama önemsiz diyenler önemli görenlere lulz 21. yyda hala bekaret luzır bamyalılar derse, veya tersi bir yaklaşım olursa komik oluyor cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bizim ülkede ne olsa şaşirmiycaksin valla heran herşey olabiliyor.
bu 21 sayfa içinde okuduğum en güzel mesajda insanlarin her fikre sahip olabileceğini anliyorum ama başkalarina kendi fikrini kabul ettirmeye çalişanlari anlamiyorumdu valla bende katılıyorum bekaret konusu benimde olmazsa olmazım ama başkasına bişey diyemem benim psikolojik sorunum vardır, takıntım vardır filan başkası için problem olmuyorsa, mutluysa ben ne karışayım adamın işine ister bakire olmayan alır ister bakire alır, isteyende bakir kalsın valla oda bi meziyet. hatta ben yeni bir tartişma başlatayim bakir kalmak bakire kalmaktan daha zordur hormon farklılığı yüzünden cennet kesin garantilenir diyim birileride biz cehennemde yanıcaz desin :)
Sosyal ağlarda paylaş

sana o örnek yetmedi anlaşilan o zaman şöyle söyleyim şort giyerek kızları etrafına toplayamazsın ama bi kız şort giyerek 70 erkeği etrafına toplar. daha açık söyleyim kız arkadaşına çektin resti 2 dk içinde başkasını bulcam diye kalktin barda masadan, kimseyi bulamazsın. ama bir kız 2dk içinde 20 erkeği karşısına dizer, çokta güzel olmasına gerekte olmaz. bu ne kızın kabiliyetinden gelmektedir nede erkeğin abazalığından. abaza diyip kestirip atan çok olur bilirim ama genelevden yeni çikmiş adama bile git kur yap adam yine gelir yine gelir.. çünkü hormon farklı hormonnn
Sosyal ağlarda paylaş

örnek yetmedi çünkü yanlış, hiç mi kızlarla alakan yok, kendi aralarında konuşmalarını hiç mi duymuyosun uff çocuğa bak falan diye, ya da birbirlerine yaptıkları dedikodulara hiç mi kulak misafiri olmadın?

Dediğin o mini etekle etrafına adam toplama olayı kültürümüzden ve kültürümüzdeki baskıcılıktan kaynaklanıyor yine. Seks bir tabu olarak görüldüğü, "aman bekaret önemli" kaygısıyla insanlar suni şekilde doldurulduğu ve kızların "evlenmeden olmaz" tavırları yüzünden 16-17 yaşından itibaren artık cinselliği sürekli düşünen erkek sonunda her fırsata atlıyo balıklama. Yoksa o dediklerin türkiyede ve türkiye gibi baskıcı toplumlarda geçerli şeyler, git yurt dışında pek de öyle olmadığını görürsün. 7/24 mini etekle gezen hatta bisiklete falan binen (bizim hayvan halkın deyimiyle frikik veren) kızlara hiç bakıp ilgilenmiyor bile erkekler, ya da bi kız öyle anında 20 erkek toplayamıyor. İskandinavya'da Rusya'da, Hollanda'da dediğine dair örnek bulamazsın pek. Doyumluluk var çünkü erkeklerde, tabu mabu olmadığı için rahatlar.

Vizyonunu biraz daha geniş tutup sırf Türkiye'yle sınırlamazsan örneğinin ve düşünce tarzının yanlışlığını görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

sana o örnek yetmedi anlaşilan o zaman şöyle söyleyim şort giyerek kızları etrafına toplayamazsın ama bi kız şort giyerek 70 erkeği etrafına toplar. daha açık söyleyim kız arkadaşına çektin resti 2 dk içinde başkasını bulcam diye kalktin barda masadan, kimseyi bulamazsın. ama bir kız 2dk içinde 20 erkeği karşısına dizer, çokta güzel olmasına gerekte olmaz. bu ne kızın kabiliyetinden gelmektedir nede erkeğin abazalığından. abaza diyip kestirip atan çok olur bilirim ama genelevden yeni çikmiş adama bile git kur yap adam yine gelir yine gelir.. çünkü hormon farklı hormonnn
hormon farkli degil, Turkiye icin konusuyorsun sen sadece.
Olayi kadinlara indirgeyeceksen, boyle genelleme yapmadan once din ve gelenek baskisi olmayan yerlerdeki kadinlarin yasamlarina bak bir de.

Onun haricinde, kadin-erkek iliskilerinde kadinin secici durumda olmasi bu soyledigin seyin sebebi. Rusya'ya git mesela, orada nufus sebebiyle erkek secici, git bir bara 2 dakkada 20 kadin uzerine atlar.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye size göre nasıl baskıcı bir ülke olmuşsa ki hiç katılmıyorum burdada isteyen herkez her istediği halti yiğebiliyor bana görede verdiğiniz toplumlar dejenere olmuş toplumlardır ve hormon dengesizliği olmasıda doğaldır. ben fikir ve haklar için kadın erkek eşitliğine inanan biriyim ama kadın ve erkek çok farklı iki canlıdır. onlar kendini tutabilir ama erkekler tutamaz, tutar ama zorlanır :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...