Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft'tan buyuk Anti-Korsan hariketi (600.000 ban)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

iyi de, "biz yeni model bir güneş gözlüğü yaptık, ama bu gözlüğü takabilmeniz için yeni bir kafa satın almanız gerekiyor" ile "güneş gözlüğünüzü mevcut kafanıza takabilirsiniz" arasında fark var.

iki gün sonra da, "yeni model güneş gözlüğümüze bandana taktık çok şık oldu, ancak kullanabilmeniz için yeni bir gözlük ve haliyle yeni bir kafa daha satın almanız gerekiyor" da cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

valla bu xbox ta banlanirsa bi daha sittin sene xbox almam, fanboyluk falan degil, xbox seviyorum sirf korsanindan dolayi da degil, live bana gore psn'e fark atan bisi, kol tasarimi cok daha fazla hosuma gidiyo, ama zaten surekli 3 kirmizi verne dayaniksiz bi konsol. bi de korsan calistirmazsa ps3 varken suratina bakmam.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

iyi de, "biz yeni model bir güneş gözlüğü yaptık, ama bu gözlüğü takabilmeniz için yeni bir kafa satın almanız gerekiyor" ile "güneş gözlüğünüzü mevcut kafanıza takabilirsiniz" arasında fark var.

iki gün sonra da, "yeni model güneş gözlüğümüze bandana taktık çok şık oldu, ancak kullanabilmeniz için yeni bir gözlük ve haliyle yeni bir kafa daha satın almanız gerekiyor" da cabası.

dx11 vista'ya da yüklenebilecek, dolayısıyla dx10'daki xp'ye yüklenememe gibi bir durum yok. e haliyle win 3.1'e kadar herşeye destek verecek değiller, 8 yıllık sistem xp artık. fazla bile uzun yaşadı.

donanım dersen de elbette ki eski donanımın en yeni standartları desteklemesi gibi bir beklenti olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

wave 4 wave 3 olayini kurcalayayim derken yedik makinayi gitti benimde kara kasli kara gozlu jasper boardli xbox'um :)
Bunun uzerine artik bende psn ci olmaya karar verdim sormak istedigim 2 soru var.
1. muhtemelen 2. el alacam ps3 u benim aldigim ps3 de sahibi psn den kendi hesabi ile oyun oynamissa bu beni etkilermi ben ayni konsolla kendi psn hesabimi acip her oyunu oynayabilirmiyim.
2.alacagim ps3 un optik gozu eskimisse ileride optik gozunu degistirip sorunsuzca kullanmaya devam edebilirmiyim.
saygilar...
Sosyal ağlarda paylaş

aldığın kişinin PSN hesabı varsa onu kendin silebilirsin. silmene gerek yok gerçi yeni bir tane kendine ait hesap açabilirsin. Farklı PSN hesapları için farklı kullanıcı yaratıyorsun konsolda bukadar basit. Ama konsolu alacağın kişi herhalde kendi hesabını silip verir sana.

PS3 lens montajından bahsediyorsun sanırım optik göz derken. montaj yapılabilir, internette guide lar var kendinde yapabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ajmet said:

wave 4 wave 3 olayini kurcalayayim derken yedik makinayi gitti benimde kara kasli kara gozlu jasper boardli xbox'um :)
Bunun uzerine artik bende psn ci olmaya karar verdim sormak istedigim 2 soru var.
1. muhtemelen 2. el alacam ps3 u benim aldigim ps3 de sahibi psn den kendi hesabi ile oyun oynamissa bu beni etkilermi ben ayni konsolla kendi psn hesabimi acip her oyunu oynayabilirmiyim.
2.alacagim ps3 un optik gozu eskimisse ileride optik gozunu degistirip sorunsuzca kullanmaya devam edebilirmiyim.
saygilar...

istedigin kadar user yaratabilirsin psnde
istersen birini japon birini avrupa yarat oda farketmiyo

ikinci sorudada lens montaji deisimi ve tamiri yapan bi cok yer gorudm ben istanbulda
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Natal'a gelince, napacaklardi Kizilay gibi stand kurup dagitacaklar miydi? Tum xbox takimi 1 yili geckin suredir uzerinde calisiyor yanlis bilmiyorsam ve Kasim 2011'de cikacak, daha 1 yil daha calisilacak yani. Boyle eklentili yapmalari cok buyuk bir saygi bence kullanicilara. Bu bir eklenti sonucta, belli tur oyunlari oynamak icin gerekli birsey. Guitar Hero gitari kategorisinde yani. Hem insanlar zorla konsol yenilemek zorunda kalmayacaklar sirf natal icin, hem natalla ilgilenmeyenler bosuna yuksek fiyat odemeyecek, hem de yeni nesil konsol ciktigi zaman natali onla kullanabileceksin. Ben bir tek olumsuz birsey goremiyorum burada. Ha diyorsan Microsoft daha cok kar ederdi yeni konsolun parcasi olarak cikarsa, evet daha cok kar ederdi de Microsoft bu politikayi 5 yil falan once birakti, Apple'in isi artik o.

konsol piyasasindan anlamiyorsun olay o

wiimote denilen sey gamecube icin yapildi misal, wii de azicik cilalanmis eli yuzu duzeltilmis bri gamecube direk

bunun sebebini cok ayzdim ve asiri basit

millette oyle bir hava varki natal gelicek yer yerinden oynicak filan

yapimcilar oyun yaparken saticagi kitlenin donanimina gore yapar, kimse sinirli bir kitlenin oynayabildigi bir oyun cikarmak istemez piyasaya

konsola oyun yapan adam bilirki o oyunu oyniycak herkeste ayni makina var ve ayni gamepad i kullaniyorlar

bilgisayara oyun yapan adam bilirki herkesin makinasinda grafik karti var ses akrti avr klavye mouse var

simdi mainstream ve arti kkacinilmaz olarak firmalarin bu saatten sorna vazgecemiyicegi ps3 xbox ortak releaseleri gectim adam bir konsolun sadece bir adet aksesuarina oyun yapicak

wii de bu sorun degil cunki her satilan aletle bir adet wiimote geliyor, oyunu yapan adam biliyorki alicak olan kiside bir adet wiimote var

ama atiyorum oynamak icin wiifit istiyen oyun sayisi yok, olsa bile bonus olarak koyuyor

neden?
cunki yapimci sirf wiifit e ozel oyun yaparsa satislari elinde patlicak, her insan gidip wiifit e para vermicek ki sirf kendi oyunun oynanmasi icin 80$ lik bir aksesuar aldirmak hic akil kari degil

gitar hero bunu iyi basardi ama zaten verdigi gitar seklinde ucuz bir kontrolorden ibaret ve adamalarin kendi oyunu gene

natal da ayni olay olucak, molyneux amcanin yaptigi hype a bakmayin hic
MS studios gider iki oyun yaptiri 2 de molyneux yapar o kadar

diger oyunlarda eye toy, wiifit, motionplus hesabi kucuk ekstra bonus olarak kullanilir oynanisa hicbir katkisi olmiyan ama "en azindan kullaniyorum" dedirten

biz boyle devrim yaraticak kac teknoloji gorduk, hepside saydigim nednelerden dolayi batti gitti (kafa hariketiyel oyun oynatan aparatlar, fizik karti, oyun oynarken koku salan kart, bilumum sanal gerceklik kaski/gozlugu)

yeni konsolla shipleseydi natal tutabilirdi, ayri satildigi icin patliycagi ve "hos" bir aksesuardan oteye gidemiyicegi belli oldu

oyun yapimcilari ya hem xbox ve PS3 de ortak saticaklari oyunami yonelir yoksa sadece xbox da natal a para vermis bir kitleyemi oyun yaparlar?

cevap acik ve net :p
Sosyal ağlarda paylaş

wii nin olayi zaten
oyun almamakta bence

cogu oyun tekrar tekrar oynanabilicek sekilde
cogu oyun 3 5 kisi multiplayer oynamaya musait
ben bile saece 1 hafta dayanabilmeme ragmen wii ye(direk aldim sattim 3 gun sonra)
3 5 oyun biliyorum

super smans mario cart wii sports felan gibi
yane wiinin olayi zaten party aleti olmasi

came cube konusundada hakli wiktor
wiinin cok artisi yok game cubedan hatta game cube oyunnari zaten oynaniyo
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sene sonra tekrar konusuruz bunu Viktorcum. Uzun yazmayayim yaticam, rock band gibi seti zamaninda 180 dolar olup da catir catir satan birsey varken, microsoft game studios 2 oyun cikarir herkese sattirir o aleti.

Eger amaci herkese sattirmak olsa zaten yeni konsolla cikarirdi ayrica dedigim gibi, ama konsolun fiyatini artirmaya, bu tarz oyunla ilgilenmeyecek adama satmak anlamsiz. insanlar niye kendilerine guzel birsey yapilinca dert yaniyor anlamiyorum.

Natal ekibinde cok insanla muhabbet etme firsatim oldu, ben inaniyorum cidden basarili olacagina.
Sosyal ağlarda paylaş

banlamak hakları kimse orjinal oyun alanlara hakaret edemezde amaç kopya kullanımı engellemekse şu mass ban işi neden 2 yılda bir göstermeklik yapıyorlar?ms gibi yazılım konusunda uzman kişilerin çalıştığı bir şirket şu işi her ay her gün yapamaz mı? 3kuruşluk hackerların stealth patch ini bulmaları 2 yıl mı sürüyor?

böyle milleti banladık bu arada xbox a alıştırdık gidip yeniden xbox alırlar 1-2 yıl sonra tekrar banlarız tekrar alırlar gibi salak saçma ve komik taktikler yerine daha sağlam strateji üretebilirler.çünkü bir işe yaramıyor bunlar.en pahalı kırılmayan konsol avrupada 1.5 yıl sonra piyasaya çıkmasına rağmen geçti geçiyor işte xbox ı.en fazla 3-5 ayı kaldı.

ms böyle komik taktikler peşinde orjinal oyun alanlar oyunlar xboxta daha çok satıyor yalanıyla kendini kandırıyor sonuç ortada.bazı şeyler 2 yıl önceki gibi değil.

natal patlama olasılığı çok yüksek bir alet.öyle kontroller olmaz.en basidinden elllerinizi boşlukta direksiyon tutar gibi 1 dk tutun bakalım sonuç ne oluyor?ya da boşluğa 3-5 yumruk sallayın.oyuncular her geçen gün daha çok tembelleşirken çok efor harcamalı birşeyin başarılı olma şansı yok.ayrıca bu işi yapan var zaten.sistemini ona göre kurmuş ve başarılı olmuş bir sistem.ms istediği kadar kendi sitelerinde muhteşem teknoloji ödülü versin, reklam yapsın unutulur gider.

hiç lafı bile geçmedi sony nin yeni gamepad inin adamlar e3 te fps oynadı strateji oynadı muhteşem birşey ve en önemlisi çok rahat fazla efor gerektirmeyen motion controller
satarlar ds3 fiyatına ekstra birşey yapmadan multiplatform/exc her oyunda çalışır(çalıştıda) başarılıda olurlar.2010 martında da çıkacak demişlerdi.böyle yenilikler lazım xbox a.

ayrıca sony bu olayı eyetoy yaparak yıllar önce denedips2 nin en iyi dönemlerinde 10larca oyun çıktı reklam yapıldı ps2 si olan kaç kişi eyetoy u biliyor?ms en kralından reklamınıda yapar oyununuda çıkartır ama devrim olacak xbox ı kurtaracak birşey değil.xbox ı ps3 ten daha iyi bir sistem yapıcak birşey hiç değil.kaça satılacağıda belli değil. 300 dolarlık ps3 ün içinde olan wireless ı add-on olarak 100 dolara satmaya çalışan bir yer bunu kaça satar acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik said:

Havlu said:

nataldan binlerce adamla saatlerce sohbet etsen ne olur...

Ürün ile ilgili olarak kafanda biraz fikir oluşabilir belki?

ben de diyorum ki; bak okursan victorun yazdiklarini; cihaz allah olsa, one-touch-universe-fucker gibi bisey bile olsa; urun sonucta guitar hero gitari gibi bisey. destekleyen oyunlar olacak, tum oyunlar desteklemeyecek neticede. buna kim oyun yapar, yapar mi yapmaz mi diyoruz, adam konustum urunu uretenlerle diyo. ne alaka, kel alaka.
Sosyal ağlarda paylaş

ha ayrica eyetoydan ne farki var anlamadim onu da, arkadas guzel yazmis ustte. ama soyle de bi cikisim var; sony nin yeni gamepad i cok sekilsiz ve cirkin diyorum. ayrica nintendodan cal cal bitiremediler yani. adamlar titresimdir, analogdur bunlar yetmedi, ustune bi de ucgenin dairenin falan bile patentini almislar. durun adam be, nefes al sony, nefes al.
Sosyal ağlarda paylaş

Breakfast said:

ms böyle komik taktikler peşinde orjinal oyun alanlar oyunlar xboxta daha çok satıyor yalanıyla kendini kandırıyor sonuç ortada.bazı şeyler 2 yıl önceki gibi değil.

http://www.vgchartz.com/

Breakfast said:

ayrıca sony bu olayı eyetoy yaparak yıllar önce denedips2 nin en iyi dönemlerinde 10larca oyun çıktı reklam yapıldı ps2 si olan kaç kişi eyetoy u biliyor?

eyetoy sahibi 3 kişi vardı en azından arkadaşım olan
ki türkiyede böyle genellemelere hastayım, sanki orjinal oyun alıyo herkes de kaç kişi biliyor diyorsun.

eyetoy ile natalı karşılaştırman da ayrı komik, eyetoy sadece kameranın baktığı yerde bir hareket olması ile çalışan gayet basit bir alet, natal çok iyi olacak falan demiyorum ben de, patlayabilir tabiki fakat en azından motion capture, voice recognition falan gibi şeyler olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...