Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft'tan buyuk Anti-Korsan hariketi (600.000 ban)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Mojito said:

Xbox da korsan oyun olayı olmasa neden xbox alınsın ?

Aynı oyun ps3 de aynı paraya satılıyor ve ek ucret odenmeden multıplayer oynayabılıyorsun. Blue ray olayıda cabası

fanboiler kizicak ama bende aynisini dusunuyorum
xboxin bence halo disin da ole cok ahims ahim bi ozel oynu yok benim ilgimi ceken

ha bide multisi cok iyi diyolarda
multi oyunda 2 cubuk 4 tusla isim olmaz
adam gibi mousekeyboar doynarim
Sosyal ağlarda paylaş

wildpervert said:

Penthesilea said:

zarar ediyor derken bu kari az falan degil, bildigin 300 e mal edip 200'e satiyor (rekabet boyle guzel birsey iste)

dünya üzerinde hiç bir ticari şirket bişeyi 300 e mal edip 200 e satmaz. 3 e mal edip 200 e satar.

bu arada tek ornek deil bu
bu isi 2 sey icin yaparsin
ya yan urunden kar edersin(bunu biz bile yapiyoruz ufak capta bi sirket olarak bazi mallari aldigimiz fiyata veriyoruz sadece diger mallari satabilmek icin hatta nakliyatta yaptigimizdan
zarar edyorum)

yad aprestij yani gene yan urun satmak icin yaparsin(bugatti veyron mesela auheahua)
Sosyal ağlarda paylaş

600 sadece N.America diyor da bunda bizim taraf da dahildir. Malum Turkiye'den adres veremiyoruz. USA fln veriyoruz. Benim kuzene verdigim 1 yillik xbox bu dalgada yemis bani. cok kotu bu hdd olayi ya. Ben de dragon age dalgasina xbox acamadim bayadir. Son dashboard update'i yapmadim onu yapinca gorecem anyayi koyayi. 1 yillik da live vardi iyi mi. heralde live a girmem artik hdd var kapi gibi 120gb.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

what about 360 mass ban
could you ignore that too?
just for flashing ur xboawks
and going online
it takes a month before they b& you
my mate got a 360, chipped with 30 games for £120
plays it online fine right now, will probablly get banned in the next month
he plans on flogging it for 140quid on ebay
and buying another

lol
Sosyal ağlarda paylaş

wildpervert said:

Penthesilea said:

zarar ediyor derken bu kari az falan degil, bildigin 300 e mal edip 200'e satiyor (rekabet boyle guzel birsey iste)

dünya üzerinde hiç bir ticari şirket bişeyi 300 e mal edip 200 e satmaz. 3 e mal edip 200 e satar.

konsol piyasasi senelerdir boyle isliyor rekabetlede alakasi yok

ps3 ciktigi ilk sene ucuk fiyatian ragmen sony nin oyun departmani gelmis gecmis en yuksek zararini acikladi (ps2 ve oyunlari ahal canavar gibi satmasina ragmen)

konsollar pahalli aletler, raftaki fiyati yuksek olmamasi lazim

atiyorum konsolu goruyorsun 600$ diyor, psikolojik olarak lan ben buna daha oyun alicam vs vs diyip cayiyor cogu insan

firmalar o yuzde minumum aksesuar ve maliyetle cikarttikalri yetmiyormus gibi birde zarar ederek cikartiyorlarki "aaa 300$ mis ya bu, aliyimda ek joystick ve HDMI kablosunu filan uydururuz bir yerleden" mantigiyla yaklasiyorlar

her oyunda konsol ucikan sirketin elindne gectiginden bu parayi gayette cikartiyorlar sonradan

ama cok riskli bu tabiki, konsol patlarsa veya oyunlar konusunda sorun yasarsaniz zararla kalakaliyorsunuz

misal wii piyasaya ickarken eski teknoloji oldugundan zarar yerine konsol basi 10-20$ kar ile cikti, eger nintendo biz bu konsolu sudan ucuza satariz diye yaklasip boyle bir hataya dusseydi su anda nintendo iflas etmisti cunki wii nin oyun satislari konsol satislarina gore cok dusuk kaldi, casual oyniyan adamlar 3-4 oyundan fazla almiyor, konsola cok oyun cikiyor ama cogu kalitesiz ve en onemlisi boyle buyuk isimler yok konsola oyun yapn

gene sony microsoft yuzunden erken release de bir avuc oyunla konsolu cikarinca ilk sene baya bir darbe yedi, konsolun uretimi xbox dan daha pahalli oldugundan (cell islemcisi uretim fiyati + blueray masraflari + her konsola ps2 islemcisi) cok buyuk zarar ettiler konsol basi ve satislarda dusuk kaldi
Sosyal ağlarda paylaş

haberi görmüştüm ama tam güvenemedim, çok ciddi bi mesele bu bence. x360 alanların çok büyük bir kısmı ps3 oyunlarına para yetiştiremeyeceğini düşünenlerden oluşuyor biliyorsunuz. korsanı yoksa xbox'un işi artık zor..

...derken, natal eklentisinin 80 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağı açıklandı, hayretler içerisinde izliyorum.
http://www.engadget.com/2009/11/11/project-natal-launching-in-november-2010-priced-for-impulse-bu/

bu da çok saçma bir politika. ms'in yerinde olsam natal'ı yeni konsola kadar bekletirdim zira kendisi direkt yeni bir konsol olacak kadar "devrim" bir teknoloji.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

haberi görmüştüm ama tam güvenemedim, çok ciddi bi mesele bu bence. x360 alanların çok büyük bir kısmı ps3 oyunlarına para yetiştiremeyeceğini düşünenlerden oluşuyor biliyorsunuz. korsanı yoksa xbox'un işi artık zor..

...derken, natal eklentisinin 80 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağı açıklandı, hayretler içerisinde izliyorum.
http://www.engadget.com/2009/11/11/project-natal-launching-in-november-2010-priced-for-impulse-bu/

bu da çok saçma bir politika. ms'in yerinde olsam natal'ı yeni konsola kadar bekletirdim zira kendisi direkt yeni bir konsol olacak kadar "devrim" bir teknoloji.
Yeni uyandim da ben mi anlamiyorum diyorum yazilanlari su an.

Turkiye'ye bakip sacma bi genelleme yapiyorsun su an. Dunya'da en cok "orjinal" oyun xbox 360'a satiliyor. Dunya derken tum gezegenden bahsediyorum bu arada, sadece Japonya'dan degil. (Gelip Viktor gibi kirilmis alete orjinal oyun aliyorlar falan demeyin rica ediyorum)

Kaldi ki dedigin dogru olsa bile, yani insanlar xbox'i sirf kirmak icin aliyor olsa bile, adamlar korsana karsi bir savas veriyor.

Natal'a gelince, napacaklardi Kizilay gibi stand kurup dagitacaklar miydi? Tum xbox takimi 1 yili geckin suredir uzerinde calisiyor yanlis bilmiyorsam ve Kasim 2011'de cikacak, daha 1 yil daha calisilacak yani. Boyle eklentili yapmalari cok buyuk bir saygi bence kullanicilara. Bu bir eklenti sonucta, belli tur oyunlari oynamak icin gerekli birsey. Guitar Hero gitari kategorisinde yani. Hem insanlar zorla konsol yenilemek zorunda kalmayacaklar sirf natal icin, hem natalla ilgilenmeyenler bosuna yuksek fiyat odemeyecek, hem de yeni nesil konsol ciktigi zaman natali onla kullanabileceksin. Ben bir tek olumsuz birsey goremiyorum burada. Ha diyorsan Microsoft daha cok kar ederdi yeni konsolun parcasi olarak cikarsa, evet daha cok kar ederdi de Microsoft bu politikayi 5 yil falan once birakti, Apple'in isi artik o.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...