Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dargath UO

Killer

Öne çıkan mesajlar

ML için 'RunUO'dan farklı bu dimi' demişsin de ikisi çok alakasız şeyler. Öyle bir karşılaştırma yapmak yanlış olur. Sphere'den farkı Sphere değil de RunUO ile kurulmuş olması. Biraz kavram kargaşası yaşamışsın ama varsa soruların, şu nasıl bu nasıl gibisinden cevaplarız. Büyük ihtimalle UO'da hiç görmediğin şeyler var bu serverda, hatta hiç duymadığın bile olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

sphere'yi kodlarsan (belki kodlanmışı da vardır) ml olabilir. sonuçta sadece server yazılımı, onun dışında oyun içi olaylarla bir bağlantısı yok. aynı şekilde runuo bir sistemde gerekli kodları kullanıp sphere ile aynı sonucu alabilirsin. farklarının olmasının sebebi farklı uo dönemlerinde çıkmış olmaları ve sphere'nin çeşitli nedenlerden runuo kadar ilgi görmemesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük ihtimalle mfler stam götürüyordur. Elf human arasındaki başlıca fark elflerin +20 manası var. humanlar da cok fazla eşya taşıyabiliyor ve normalden fazla ore-hide-log cıkarabiliyorlar. Bunun dısında pvpye yarıycak bi özellikleri vardı humanların bi de her skillerini 0 olsa bile 25 olarak mı ne kullanabiliyolardı galiba. Elflerin de energy resist 75 olabiliyor bi de rare resource '' white pearl vs'' cıkarma olasılıkları daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Humanların regeneration'ları daha hızlı elf'lere göre. Human'larda her skill'e (veya bazılarına, tam hatırlamıyorum) 20 skill ile başlıyorsun. Bu da warrior'lara kazanç sağlıyor çünkü toplam dövüş skill'in special ability'lerin harcadığı manayı azaltıyor. MF stam bitirdiği gibi armor da parçalıyor, pis bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

neden yetmesin focus kasman şart değilki focus her adımında artan bi skill
ayrıca mage kasarken hareket etmene gerek yok
eğer mage oynuyacaksan soyle skillerin olabilir

100-mage
100-veya 120-eva
100-necro
100-spirit speak
100-parry veya wrestling
100-resist
100-meditation

ayrıca LRC denilen bi olay var yani lower reagent cost
bu itemlere % olarak nekadar sahipsen okadar çok regsiz kasarsın
bu itemler pvp için değil sadece reg gerektiren skilleri kasmak için
mesela LRC 80% ise 80% ihtimalle yaparsın o büyüyü regsiz olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Ben normalde hep aynı charı yapardım server 8x ise
heal / anatomy / fenc / mage / poison / tactic / meditasyon / eva
7x olduğu zamansa medi 50 eva 50 yapardim.

şimdi ise chari 50 ninjitsu ve 50 healing ile başlattım, fenc ve mage ide kasmaya başladım.

sence 15 medi 15 eva 50 mage 120 fenc 100 ninjutsu 100 hide 100 tactic 100 heal 50 anatomy 50 stealth

işimi görürmü sence yoksa ziçarmiyim?
Sosyal ağlarda paylaş

oyy yıllarca sphere oynadım canımda uo çekmiyor değil ama farklı bişey çekiyor. bu da bana farklı olacağı için başlayasım var fakat RRa'nın yaşadığı sorunları yaşıcam sanırım. bütün sistemler farklı gibi görünüyor. birisi buraya şöle newbie tutöryali koyarsa başlarım +1 oyuncunuz olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

mage oynıyacaksan yukarıda yazdım yok eğer warrior oynayacam dersen

110-fencing
100-tactics
110-parry
100-resist
95- heal
95- anatomy
90-poi

poi kasman için sağlam bi ekonomiye ihtiyacın var 90 dan sonra hiç kasma
genelde insanlar once craft veya tamer charlarıyla item ve para kasıyor
sonra itemlerin kalitesine gore pvp charı kasıyor
yani şunu demek istiyorum spheredeki tamerla buradaki arasında çok fark var
burada tamerlar para ve item kasar sonrada o para ve itemlerini pvp charına aktarır
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne mage ne warrior
bana biraz da olsa yeter mage karşı tarafi fizzle etcek kadar ben bütün oynadığım oyunlarda dps oynarım benim 10sn içinde verebileceğim tüm damagei yağdırmam gerek ölürse ölür, ölmüyorsa kaçarım. kaçabilmem içinde bazı skiller lazim tabi, mage burda devreye giriyor, heal/anat bilmiyorum nasi yapsam zorlandim açikcasi
Sosyal ağlarda paylaş

fizzle şunu yazdın ya başka bişey demiyorum

ne demiştim sana iki sistem arasında binlerce fark var
burada fizzle diye bişi yok
burada sahip olduğun skilleri en iyi şekilde kullanabileceğin bi balance var
şuan anlaman mümkün görünmüyor birkaç ay oyna sonra nekadar zevkli olduğunu anlıcan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...