Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

OGZ'nin Level'a açık mektubu

yav

Öne çıkan mesajlar

vallahi 98'den beri level alıyorum ama artık severek okuduğum için almıyorum malesef alışkanlık haline geldi. alıp şöyle bi göz gezdirip bırakıyorum. 1 kere oyungezer aldım acaba daha mı iyidir diye, harbiden al birini vur ötekine yani.

oyun dergisinden çok "level editörlerinin maceraları" temalı bi dergi oldu level. ama lanet olsun işte devam ediyorum almaya mal gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

elif uyuşturucu bağımlısına benziyor daha çok.

level ise aç gözlü derginin teki, yok biz bu kadar sattık yok bu ay rekor kırdık yok kıçımızı yırttık. illa alcaksanız ogz alın bari adamların arkasında eşşek gibi şirket yok ve samimiler en azından gülücük maskelerinin ardından bir şirketin kulluğunu yapmıyorlar.

edit: zaten sektörümüz de yok, dergicilik de yok olup gidiyor az bir şey kaldı, o da genel olarak 14 yaş gençlik.
Sosyal ağlarda paylaş

abi levıl ne ya? levıl neyse ogz daha büyük bir ne ya? bilmem tanıyan var mıdır da volkan var ogz'de arkadaşım kendisi (gerçi küsüz 5-6 aydır) ondan biliyorum ogz muhabbetlerini. hiç düşündüğünüz kadar samimi bir dergi falan değil. oyundan anlayan adamda az var aralarında. daha mgs4 çıkmamış. bunlara geliyor oyun inceleme için. sinan oturup oynamaya başlıyor. baya bir oynuyor. hiçbişi yokmuş yenisinde bırak ya 7 vermem diyip kalkıyor oyunun başından.

ben herhangi bir derginin 8 altı verdiğini görmedim mgs4'e (organa sürülür bir derginin yani). oyunu oynamadan not veren mi dersin, oyunu anlamadan yazan mı dersin. bir cod4 taktik rehberi yapmıştı ogz. volkanlarda tuvaletteyken okudum. ogünden beri elimi sürmedim bir daha ogz'ye falan.

para vermeye değmez 2 dergide.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

abi levıl ne ya? levıl neyse ogz daha büyük bir ne ya?
para vermeye değmez 2 dergide.

Havlu said:

yetti lan. vallahi yetti. iki dergi birbirinden beter. acicam kendi oyun dergimi sonunda o olacak

ben bu yazıların altına imzamı atarım arkadaş

hep dedim hep demeye devam edeceğim : HALA-PCGAMER'İN-%10U-KADAR-VERİLDİĞİ-PARAYI HAKEDEN-TEK DERGİ-YOK
Sosyal ağlarda paylaş

valla dunya standartlarina yakin gene bir OGZ var

didiniyorlar etkinlik yapalim fala nfilan diye, level da rock band gunu yapip sahneye elifi koyup dogan gurubunun parasiyal unluler cagirip bisiler yapmaya kasiyor

bide kim ne derse desin OGZ tayfasi artik bu iste pismis adamlar, zamaninda gameshow ile rekabet yapmislar PC Gamer ile rekabet yapmislar Gamepro fala nfilan, dergicilik etiginden anliyorlar levelin su anki kadrosu gibi yeniyetme degil cogu

da asil boyle bir seyin olucagi belliydi bayadir, dergi ciktiginda Dogan gurubunun bayiler baski yapmasi dergilerin arka raflara atilma geyikleri, her ay tam surum oyun vererek zarar etmeyi goze alip rekabete kasma, forumlarinin nazi almanyasina benzemesi fala nfilan

kac senedir OGZ ciddiye alip birsey demedi, PES mi ne icin on inceleme surumu gelmis level bu surumden sanki tum oyunu oynamis gibi inceleme yazip kapak yapmisti, OGZ orda dayanamayip soylemislerdi kibar kibar "yahu biz dergiciler oyun firmalarinin guvenine muhtaciz, boyle seyler yaparsaniz bizede zarar verirsiniz bu dogru degil" filan diye

dergicilik o kadar basit is degil komik olan kendi butcelerinden bu isi yapan OGZ nin bu isi kivirabilmesi ancak Dogan destegiyle yuruyen level in meslek etigini surekli yeni bir yol bulup cignemesi

OGZ misal EGM kapandiginda uzun ayzi yazmis EGM yazarlari ile roportaj yapip yeni projelerine filan yer vermisti hala kendilerine rakip olmalarina ragmen, en son levelin 15. yasinimi ne kutladilar arkadaslarimizi tebrik ediyoruz nice senelere level diye ama leveldakiler sallamadi filan ordan bi icerlendiler demekki bu ACII rezilligi abrdagi tasiran son damla oldu

oyunculukla hicbir alakasi olmayan sirf eye candy olsun diye dergiye konulmus bu kiza ilkokul kompozisyonu gibi brisey ciziktirtmisler iste, oyunu oynamadigi o kadar belliki direk oyun tecrubesi ile ilgili tek satir yok filan
Sosyal ağlarda paylaş

Yapılan ayıp olmuş evet. Level'ı yeni dönemki politikaları yüzünden hiç sevmiyorum zaten. Güzel bir oyun verdiklerinde alıp dergiyi atıyorum. OGZ ise ne kadar deneyimli olursa olsun bu tip kavgalarla gittikçe soğuduğum bir dergi. İki dergide de güzel bir ürün hediyesi yoksa internetten inceleme okumaya devam ediyorum eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

bu dergide sıcaklık, dostluk arayışını da hakkaten anlamıyorum...
draedan said:

pardon da arkadaslar, yurt disinda o kadar kaynak varken, developerlar ile birebir konusma sanslari varken, cesitli konferanslara katilabilme imkanlari varken NE ISIM OLUR TURK KAYNAKLARLA.. ki kaynak bile degiller, ceviri cogu.

öyle. hani Tr deki oyuncuları bşiraraya getiren bi community filan haline gelme amaçlı filan olabilirdi ama durum görüldüğü gibi işte...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...