Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sedat Kapanoğlu (ssg) @E-Tohum

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

abi ben izleyemiyorum ofisteyim ses yok bilgisayarda da, bu adamin tam isten ayrildim dedigi tarihte 5 bin kisi isten cikarildi kriz yuzunden (lise mezunu olmasi risk faktorunu artiriyo direk) ve ustune Vista ekibini cezalandirdilar basarisizlik yuzunden, her ne kadar sirket disinda konusulmasa da bu konu. Bu ikisi sebebiyle bence atildi bu adam da karizmayi kurtarmaya calisiyo :)

haset misin
Sosyal ağlarda paylaş

parvus said:

Penthesilea said:

abi ben izleyemiyorum ofisteyim ses yok bilgisayarda da, bu adamin tam isten ayrildim dedigi tarihte 5 bin kisi isten cikarildi kriz yuzunden (lise mezunu olmasi risk faktorunu artiriyo direk) ve ustune Vista ekibini cezalandirdilar basarisizlik yuzunden, her ne kadar sirket disinda konusulmasa da bu konu. Bu ikisi sebebiyle bence atildi bu adam da karizmayi kurtarmaya calisiyo :)

haset misin
evet hayatim boyunca hep microsoft'ta calismak istedim, kedi ciger iste
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ilkede hemen bok atmış.
olum adamı kovalamıslar anlattıgına göre gel pls diye sen ne diyorsun ya.
zaten microsofttan kazandıgından fazlasını kazanmaya baslamıs 2007 den itibaren ne işi olur artık orda? di mi...
olm kotu bisi demiyorum adam cok basarili bi adam, ama mantiksiz cikmasi kriz sirasinda onu diyorum sadece.
cunku microsoft giriste ve her sene sonunda sirket hissesi veriyor, MSFT hisseleri normalde 25 dolar civarindadir, gecen sene 8 dolara dustu smdi yeni 20'ye cikti. adamin baya birikmis hissesi varken 8 dolardayken boyle birakip gitmesi anlamsiz da o yuzden. ha hakkin olan hisseleri sirketten cikarken satmak zorunda misin onu bilmiyorum, degilsen bleki hala elinde tutuyordur :)
bir de evet eksiden bisuru para kazaniyorken ona yonelmek istiyor olabilir tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

parvus said:

Penthesilea said:

haset misin
evet hayatim boyunca hep microsoft'ta calismak istedim, kedi ciger iste

ahahah microsoft seni naapsın penth, anca böyle kıskanırsın işte

dimi yaaa
Sosyal ağlarda paylaş

MyLifer said:

her başarının arkasında böyle büyük başarısızlıklar olduğunu görünce insan "oo o zaman gelecekte parlayacağım lan ben" diyor anasını satiim.

ya adam acındırmış kendisini resmen.
"2007'e kadar ekşi sözlük hiç bir işe yaramadı" diyor ama sadece maddi anlamdan söz ediyor. oysa medya alanında ekşi sözlük epey meşhur bir haldeydi zaten. 1999 yılında sourtimes epey meşhur bir siteydi, 2002 sırasında da ekşi sözlük çok meşhur konumdaydı. tamam maddi anlamda büyük bir başarısı yoktur o ayrı da, böyle bir siteyi ünlendirebilmek de ayrı bir başarıdır.

bi de hata düzeltme ve gerçek zamanlı sıkıştırma yapan bir protokol hazırlamış ki bence bu da başarıdır. oturup portfoilo'na, cv'ne felan eklersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Fistan said:

ilkede hemen bok atmış.
olum adamı kovalamıslar anlattıgına göre gel pls diye sen ne diyorsun ya.
zaten microsofttan kazandıgından fazlasını kazanmaya baslamıs 2007 den itibaren ne işi olur artık orda? di mi...
olm kotu bisi demiyorum adam cok basarili bi adam, ama mantiksiz cikmasi kriz sirasinda onu diyorum sadece.
cunku microsoft giriste ve her sene sonunda sirket hissesi veriyor, MSFT hisseleri normalde 25 dolar civarindadir, gecen sene 8 dolara dustu smdi yeni 20'ye cikti. adamin baya birikmis hissesi varken 8 dolardayken boyle birakip gitmesi anlamsiz da o yuzden. ha hakkin olan hisseleri sirketten cikarken satmak zorunda misin onu bilmiyorum, degilsen bleki hala elinde tutuyordur :)
bir de evet eksiden bisuru para kazaniyorken ona yonelmek istiyor olabilir tabi

İmkan dahilinde elbette dediğin ama konuşmada yanlış duymadıysam şöyle çelişkili bir şey dedi, microsoftta süper maaş, imkanlar mükemmel ama ekşiden daha fazla kazandığım için çıktım gibi bişi dedi, tekrar dinlemeside zor geliyor şimdi.

Bide ekşiye verilen aylık reklam fiyatlarını biliyorum ciddi uçuk rakamlar dönüyor, olabilir yani.
Sosyal ağlarda paylaş

yetemenk said:

"86 da ilkokul 3 teyken bilgisayara karşı çok ilgi duyuyordum" = babam para sıçardı o zamanlar. öyle ki evde tuvalet kağıdı yerine para kullanırdık.

dfsds

parayla alakasi yok vizyonla alakasi var. benim babamda makine muhendisiydi, eve commodore 64 almisti ben 6 yasimdayken, kendide ilgilenir cocuklarda ilgilenir diye. Cocuklarin vizyonu degil, babanin vizyonuyla alakali bisi.

Ayrica Microsoft, Google gibi firmalarda sirketi hep alaylilar goturur. Hani bilgisayarla ilgilenenler bilir. Google Microsoft calisanlari, buglistlerde orada burada ardi ardina buglar bulurlar o yazilimla ilgili bir projeye atandiklarinda. Bug bombardimani olur. Zamaninin 200 yil otesindeki yazilimcilardan bahsediyorum. Creme de la creme adamlar yani.. Bunlar sirketi goturenlerdir yani. Google ve Microsoft'ta calisanlar ondan sikayet ediyorlar. Artik nerdler degil, 2 master li, MIT li vs li adamlar aliniyor diye. Tadi kaciyor diye. (Microsoft uzun sure once girmisti bu duzenede , Google 'da girmeye baslamis)

O yuzden SSG nin degerli bir yazilimci oldugunu dusunuyorum Microsoft gozunde. Lise mezunu bir adami Turkiye'den goturmek her baba yigidin harci degil. Kimse babasinin hayrina yapmaz bunu. O yuzden SSG'nin dediklerine ben guveniyorum ayrilma konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

calimero said:

"otostopçunun galaksi rehberi" nin geyikle karışık kurulan bu tür bi websitesinden arak.

H2G2'yi diyosan konseptleri pek benzemiyor. Bi urban dictionary var ekşiye benzeyen, o da sanırım daha sonra kurulmuş

şimdi bulamadım ama ekşi'de ssg'nin bir yazısı vardı, sözlük'ün başlangıcı üzerine.. orada nereden ilham aldığı yazıyordu. ama birebir kopya değildi hatırladığım kadarıyla, benzer bir yapı daha çok.

hatta o yazıda ultimatr'den de bahsediyordu; tek izinli sözlük klonu olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

gunluk potansiyel gelirle, gunluk gelir ayri bisi.
paticik inde potansiyel aylik 3-5 bin dolar geliri vardir (kabataslak) ama eksi yapiyor iki sunucusuyla.

2007 den sonra kazanmaya baslamis, 8 sene ki emekleri vs katarsan daha donusu alinmis bi yatirim bile degil o gozle bakarsan. benim kisisel sallamasyonum 20-30 arasi geliri vardir ssg nin aylik.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Flassh said:

bu ekşisözlük konsepti yurtdışından arak mı
yoksa bu elemana özgü bişi mi ?

var mı yurt dışında aktif sözlükler

"otostopçunun galaksi rehberi" nin geyikle karışık kurulan bu tür bi websitesinden arak.

amba meraklısınız böyle başarıları arak diye yaftalamaya

çok çikin bi laf bence arak. bu kadar emeğin ve fikrin karşısında a'sı çıkamaz ağzımdan heralde benim. o yüzden olduğu gibi çıkaranlara şaşırıyorum (ağzından yani sdg)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...