Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski rpg

peder zickler

Öne çıkan mesajlar

said:
Ben de NPC'ler için tip vereyim. Oyunun başında kesinlikle bir Cartographer alın. 200 altın ve %2 pay veriyorsunuz ve kesintisiz son seviye wizard eye yapıyor. Yerdeki item'ları, gizli yerleri, sandıkları falan daha oyunun başından görebiliyorsunuz.

Buldum bi cartographer ama master değil expert yapıyo wizard's eye =(
Sosyal ağlarda paylaş

bir de nilep mana için dagger of unicorn, amulet of mana gibi mana regen itemleri bulmaya çalış. bulamazsan da water magic masterladığın zaman value 750 olan bir mundane amuleti load/retry ile enchantleyerek amulet of mana yapmaya çalışabilirsin. ring de olur sanırım.

regen olayı da stack olmaz bu arada. yani tek bir itemda regen olsa yeter.

edik: 500 gplik amuletle de oluyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

max kac skill verebiliyosun bir skill e?

learningi 9ladim herkeste, ama kaca kadar gidiyor yeter artik :P

cleric/druid/sorc/sorc actim, patakute iniyo herkes yere : )

bide stat nasi arttiriyosun?

mm6 dan bahsediyoruz bide dimi

edit: bu arada gog.com dan aldim, fena site diil, hem de butun MM leri (6ya kadar) satiyor 10 dolara.

bi de system shock 2 oynadim biraz, ama grafikler vs acmadi. eet mm6 da crysis diil, ama grafikler o kadar onemli diil o oyunda. ss2 deadspaceden sora baydi biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

skillerin bi limiti yok ama yani learning çok abartmanın da bir anlamı yok. master 7 30% bonus master 10 ile 39% bonus xp işte. fiziksel ağırlıklı bir parti yaparsan belki önemli olur ama yok yani oyunda magic OP zaten

magic resistance olayı öyle saç baş yoldurtacak gibi değil. En fazla direk büyülerin büyük bir kısmına immune olan yaratıklar geliyor onlarıda zaten shrapmetal ile oneshot çekerek öldürüyorsun

ha lvl25 te hero promosyonu yaparken longfang abiye her mass distortion attığında bir save/load allahın emri zaten
Sosyal ağlarda paylaş

bi de para olayı için legal bi trick söyliyim:

master water magic aldıktan sonra enchantlenebilir eşyalarınızı asla enchant etmeden satmayın. eğer uğraşırım derseniz load/retry ile "antique" enchant etmeye çalışın. antik eşyalar 10 misli para eder. 1000 gplik plate 10000 gp olur mesela. ama antik enchant etmek için çok zaman harcamak gerekebilir. antik için uğraşmasanız bile normal enchant ile ortalama 2 katına çıkar eşyanın değeri.

edit: terik ne ya trick olcak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Mirage said:

Topic sağolsun Icewind Dale I yüklüyorum.

Bu arada iki gün önce IWD 1 oynamaya başladım. 3 kişilik grup yaptım: Human Fighter, Half-Elf Fighter/Druid, Elf Thief/Mage. Çok zevkli gidiyor. Hack & Slash oynamayı özlemişim bariz. Uzun zamandır ilk defa "eve gitsem de oyun oynasam" derken buldum kendimi. Infinity engine de ne güzel bir şeydir...
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

İlerleyen levellarda hemen hemen herkes magic resistant oluyomuş, o zaman napıcaksın ki abi?

Heavy Spoiler !

tam hatırlamıyorum 10 sene olmus gibi de Dark magicde hertarafa aynı anda yıldız atan bir buyu var, oyunda bu buyuye resistance ı olan yaratık yok ve yaratıgın dibine girip atarsanız oyundaki en guclu yaratıkların bile Hp nin %60-70 ini goturuyor yeterince dark magic abanıldıysa, keza meteor a tekabul eden buyununde range i yok, desert bir yer vardı agzına kadar dragon dolu olan out of rangeden (mm6 icin) meteorla kesebilirsiniz,

son olarakda butun obeliskleri acınca size tarif ettigi yerdeki cache de sınırsız para var, her acılısta X bir para veriyor, gidin space e bozuk para sıkıstırın (oyle bi durumu vardı) sonrada o parayla XP kuyusu vardı oraya gidin :) gg

bu yuzden 3 sorc 1 cleric en guclu ekip

edit : fark magic -> dark magic, fark magic ne be
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...