Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi MMORPG

Darqainu

Öne çıkan mesajlar

cable yada adsl in varsa makinanda cok saglamsa swg de en ufak bir sorun dahi yasamassin.
dial up oynayan arkadaslar dahi pek sikinti cekmiyorlardi ki swg de grafigin allahi var.

wow dada farkli oalcagini sanmiyorum.

bununla beraber wow turkish server 100yil gecsede acilamaz.[signature][hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bir gıdım olsun Star Wars galaksisinden hoşlanıyorsan, o dünyada yaşamak istiyorsan, SWG biçilmiş kaftan.
Üstelik bağlantı sorunu yok, güzel bir sistemi var (bence) ve 1 yılda baya yok tepti. Zaten 3-4 aya çok radikal değişiklerle açıklıklar kapanacak ve ek paket de geliyor.

Eclipse de bekleriz :)[signature][hline]MSN = [email protected][i]
Hala gülümseyebilirken o çarpık tebessümünü dudaklarından eksik etme büyücü, çünkü kayıp da düştüğün zaman, o tek, minicik hatayı yaptığın an... ellerim üzerinde olacak. Tırnaklarım tenine batacak ve ölmek için yalvaracaksın. Ama ölüm bir türlü gelmeyecek Burada bir gün asırlar sürer Raistlin Majere. Ben de her gün, seni zindanında ziyaret edeceğim, -aklının zindanında. Ve beni eğlendirmiş olduğun için, beni eğlendirmeye devam edeceksin. Hem bedenin, hem ruhun işgence görecek. Ve her günün sonunda, acıdan öleceksin. Ve her gecenin başlangıcında seni yeniden dirilteceğim. Uyuyamayacaksın, onun yerine gelecek günün beklentisiyle uyanık yatacaksın. Sabah da göreceğin ilk şey benim yüzüm olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabiki bugün kaldıracaktır kaç yıldır internet kullanıyorusuz ben aptal 10 küsür civarı k lık modem kaç kez zaman aşımı yediğimi bilirim bugün hava hoş adsl sana 2 yıl sonra da aynı hizmeti sunacağının garantisini veremez şu an 15k ise bir iki yıl sonra 5k ya indirdiğinde o zaman gümlersin belki o zmanda swg oynarsın ya 5k bağlantı ile WoW u ve üzerine gelcek expleri oynayacabilecekmisin onu bıraktım Doom3 motoruyla yapılcak mmorpg ler olcak o zaman nolcak[signature][hline]Lil'Alur for Shar

[Bu mesaj screamer tarafından 16 Haziran 2004 20:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

grafiklerle bağlantı hızının alakası yoktur sunucudan tonla guild logosu dokuları filan indirmiyorsan gerçek zamanlı olarak, (o da bir seferliğine) görebildiğin alandaki oyuncuların çokluğu etkileyebilir ama gene grafikle ilgisi yoktur bunun..

56k modemle swg filan oynanır mı onu söyleyin siz, yeni bilgisayar gelecek de elim kaşınıyor eşşek kadar telefon faturasına yatırmak için, bir de bedava olursa dial-up geceleri öhö öhö.. :)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben artık baydım bu konudan olan konuyu açana oldu akşam Others ı izlycem Kanal D de 24.30 da şimdi uyuycam son olarak

Netin gelişmesi için rastgele bağlanan her şehrin alt yapısı yeniden değişmeli ayrıca şehir ler arası bağlantılar yenilenmeli ve Türk Telekom özelleşip yeni Telekom şirketleri açılmalı ayrıca Yurt dışı çıkışları arttırılmalı o zaman verilen 128 k adsl parasını hak eder bu arada swg oynayacaksan ve Antalya daysan ayvayı yersin ben bu kadarını biliyorum diğer şehirlerde bir sorun çıkmaz sanırım![signature][hline]Lil'Alur for Shar
Sosyal ağlarda paylaş

simdi sam iki sey soyleyim sana
oncelikle oynanir ancak savaslar genelde kalabalik yapiliyor yani bir savasda mevcut en azindan 10 kisi oluyor hele birde kalabalik mekanda ise sikinti cekecegin kesin.
ama oynanirmi oynanir.

bunun haricinde oyun macro uzerine kurulmus(bu benim kisisel yorumum)kasacagin bir cok skill i macrosuz kasman iskence den farksiz ama aksine macro ile kasmak cok kolay.Bu da biraz cebini yakar.[signature][hline]
With each kill I grow wiser... with every added wisdom I grow stronger -Artemis Entreri
Sosyal ağlarda paylaş

Screamer: Hocam yazılarını çok zor okuyorum noktalama işaretleri kullanırsan sevinirim.

Turkish WOW server bir hayal arkadaşlar, sakın düşmeyin bunun içinde. Beklemeyin, üzülmeyin! Türkiyede çıkmış olan tek emülatör uo, diğer tonlarca mmorpg için bu yıllarır olmadı. Olacağınıda sanmam açıkçası. Hani zamana bağlı desen onuda zannetmiyorum: Nerde asheron, eq emülatörleri? Haliyle scream'in öngördüğü şu firma bu firma wow server acıcak ne olucak vs.. mümkün değil.

Asıl meseleyi unuttuk :)
said:
Ainu, 16 Haziran 2004 15:01 tarihinde demiş ki:
Yeni oyun almayı düşünüorum uo'dan sıkıldıım için sizden bilgi,tavsiye bekliorum..DÜşündüğüm oyunlar:
DAOC
Everquest
LineAge II
Horizons

Son zamanlardaki delicesine mmorpg üretme fıryasına baktığımızda yeni çıkanlar hep aynı problemi yaşıyorlar. Oyunlar aslında hazır değiller. Horizons, Lineage için geçerli bu. Horizons'u bilemiyorum ama Lineage'in birkaç fırın ekmeğe ihtiyacı vardı. Daoc da ilk çıktığında öyleymiş, ben görmedim bilmedim..

Bence kendine nasıl bir oyun aradığını sormalısın. Ben kafamda oyunları ikiye ayırıyorum: Zaman geçirmek için oynanacaklar, kafa yorup uğraşılacak olanlar. SWG, daoc ikinci gruba giriyor. Oyuna ciddi emek vermek gerekiyor ve devamlı bir zorluklarla boğuşma halindesin. Ama lineage çok basit, hatta öte basit bir oyun. Herşey (PvP'ler herzaman bunun dışında) tık tık'a bakıyor. Zaman = karakter gelişimi gibi bişey... Ben sıkıldım bir süre sonra bu döngüden. Birde bazı insanlar nasıl bir ortamda oynamak istediklerine göre ayrım yapıyorlar. Ben karakedi'yi hiç AO, SWG, Eve gibi hyper-teknolojik ortamlarda görmedim mesela. Varsa yoksa kılıç kalkan :)) Ne demek istediğimi anlamışsındır :)

Her oyunu incelemek, tavsiye almak - vermek çok zor. Bence www.mmorpg.com'a bir göz at. Oyun seçmek için güzel bir site :))[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online | K.O.C.
Sosyal ağlarda paylaş

bodrum'dayım, 'diğer şehirler' sınıfına giriyor mu? :-p

ekleme: tharkas dediğin gibi in lor mage kıvamında karakterlerin işi götürdüğü bir oyunsa işim olmaz, biraz araştırıp soruşturmam gerek tabii..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.

[Bu mesaj Sam tarafından 16 Haziran 2004 20:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

grafik bağlantıyı etkilemezmi yaa

mesela boş bir alanla 100 lerce playerın oldugu bir alan cok farklıdır

aaa doğru etkilemez konfigrasyon a bakar bağlantıyla alakası yok bağlantı sadece seni oraya bağlar sonrası bilg konf una kalmış iş :D[signature][hline]morning morning where are you going?
Sabah sabah nereye gidiyorsun?
Cable Mail
Aysikyu
Click Me And Type Something
Sosyal ağlarda paylaş

said:
THARKAS, 16 Haziran 2004 20:46 tarihinde demiş ki:
bunun haricinde oyun macro uzerine kurulmus(bu benim kisisel yorumum)kasacagin bir cok skill i macrosuz kasman iskence den farksiz ama aksine macro ile kasmak cok kolay.Bu da biraz cebini yakar.

Swg nin kendine ait bir macro sistemi ile var resmen tesvik ediyorlar :)

Swg yada Coh oyna :)[signature][hline]www.elanrealms.com A tale that goes on.
www.novaworld.gen.tr - Legend will be back!
Tysre Freewave - Eclipse FrF - Master BH -

Sosyal ağlarda paylaş

screamer, asıl anlamadığım 3 yıl sonra ne olacağını nerden bildiğin.

2-3 yıl az bir süre değil. hele teknolojinin dehşet bir hızla geliştiği bir dönemde, 3 yıl sonra türkiyede internet sürüncek, kimse bir şey yapamayacak, adsl batacak gibi şeyler söylemek pek doğru olmaz sanırsam.

zira internet kullanıcı sayısı gittikçe artsa da, 5-6 yıl önce türkiyede kulladığım dial up'ı hatırlayınca anlıyorum ki, çok büyük olmasa da belirgin bir gelişme olmuş. çok iyi ping alamasanız da, yüksek bir fiyat ödemeniz gerekse de 512k bağlantı alabiliyorsunuz. belki 2-3 sene sonra gayet normal olacak bu bağlantı kim bilebilir?

bunlar belki zor şeyler ama türkiyeyi illa en alttan görmeniz şart değil. yavaş yavaş her şeyin düzeleceğine inanıyorum. belki kısa sürede olmayacak ama inanmak lazım. dünya geneline baktığımızda türkiye şu anda kendini en hızlı geliştiren sayılı ülkeler arasında. ve her türlü ülkede de aynı sıkıntılar, yolsuzluklar oluyor. uçarak en yukarı seviyeye kimse varmıyor.

--

mmo konusunda bir şey yazcak olursam, sana en iyi uyan şeyi yapman en iyisi olur tabii ki de eheh. eğer star wars hastası değilsen swg oynama bence, çok da memnun değil oynayanlar, 1-2 ay sonra baydığını söylüyor herkes, ben oynamadım bilemiyorum. daoc ise yine yanılmıyorsam daha çok pvp sevenlere ve çok vakit ayırabileceklere göre iyi. wow ise eğer acelen yoksa beklemen gereken oyun bence. ben yıllardır bekliyorum, şu anda sanırım resmi açıklanan tarih ağustos. ama bence yılbaşına kadar yolu var eheh, keşke erken çıksa tabii..[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 16 Haziran 2004 23:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

piyasadaki neredeyse her mmrpg yi deniyorum. 2 kere daoc u bırakıp geri döndüm.
en son coh oynuyordum. çok baydı beni bırakıorum. sürekli aynı şeyleri yapıyordum ve pvp siz sıktı beni.
daoc a geri dönüyorum.
her döndüğümde daoc un gerçekten diğerlerinden bir adım önde olduğunu farkediyorum.
en büyük etken karakterde full kontrole sahip olmam. coh da mesela otomatik yapıo her stili savaşçın. daocta sie reactionary combat sistemi var duruma göre davranman gerekiyor.[signature][hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Polga the Sorceress of the HUN
Allegria the Skald
Sosyal ağlarda paylaş

Valla gelmiş geçmiş en iyi mmporg diyosan direk Eve Online abicim :-)

Bütün rekorlar bizde.. grafik bizde.. gerçekçilik desen pvp desen alası var.. LAG desen kelime dağarcığımızda yok..

Yanlız zamana ihtiyacın var. Çünkü skillerin zamana dayanıyor. Yok ben bekleyemem direk kasarım sabahlarım yüzlerim diyosan bilemicem. Biz işin sonundaki zevki biliyoruz, bırak işin sonunu zaten muazzam eğlenmeye başlıyorum bu aralar..

Bekleriz[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk
[Dreamsmiths] - CA

Death is beauty, when wrapped in power..
Sosyal ağlarda paylaş

uzay eriği, pardon uzay simülasyonları açmıyor beni, eve'de beğendiğim birşey varsa avatar generator olayı, her oyunda görmek istiyorum.. :)

neyse böyle burada sormakla, 'armut piş ağzıma düş'çülükle olacak olay değil. hepsinin forumunda nabız yoklamam gerek.. :-p[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.
Sosyal ağlarda paylaş

Allahtan free trial'lar var :) Neredeyse bütün oyunlarda var. Bence en güzeli onları denemek. Eve-online için birine başvurup buddy key istemek gerekiyor. SWG ve diğerleri için fileplanet.com'dan S/N alınabiliyor.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online | K.O.C.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 17 Haziran 2004 00:58 tarihinde demiş ki:
uzay eriği, pardon uzay simülasyonları açmıyor beni, eve'de beğendiğim birşey varsa avatar generator olayı, her oyunda görmek istiyorum.. :)

neyse böyle burada sormakla, 'armut piş ağzıma düş'çülükle olacak olay değil. hepsinin forumunda nabız yoklamam gerek.. :-p

uzay eriği ha? hmm...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
said:
screamer, 16 Haziran 2004 16:34 tarihinde demiş ki:
Grafiklerin daha iyi olması demek ekranda daha çok bit demek yani upload ve download hızının artması demek buda şehirdeki adsl serverine binen yükün artması demek ki buda direk olarak şehirdeki bağlantı çıkışına etki eder çünkü çıkış belli bir hızın üzerine çıkamaz daha basit açıklamak gerekirse dial up la türkiye de kullanılan kablolar la belli bir hızın üzerine çıkamazsın bunun nedeni hem kabloların yapısından kaynaklanan nedenler {iletkenlik , sıcaklığa bağlı değişim , elektronların bir shell den diğerine atlatmasını sağlayan bir formül içinde geçen bir katsayı faln filn } ve serverin kapasitesi ki her şey bir yana ki uo oynarken rahatça download yapabiliyorsun ama net böyle kaldığı sürece WoW la da aynı işi yapamazsın
ayrıca
şu an türkiye deki herkes uo yerine sallıyorum freelancer oynasa ki server da atıyorum Ankara da olsa serverin forumlarında her 10 dk da bir server göçtü mü diye yazı çıkar
pvp nin devam etmesi basit bir fonksiyonlar sağlanıyor sen saldır komutunu verdiğinde adam senin yanına geldiğinde otamatik olarak saldırır bu öyle allım şallım bir özellik değil çok basit bir yazılımla halledilebilir
ki bir de türkiye de bir WoW serverı açılmayıp yurt dışında açılır ve uo oynayan sayısı kadar WoW oynayan kişi sayısı olursa yurt dışı çıkışı ayvayı yer bir sene önceki Cezayir depremini hatırlayın Türkiye sorunu 1 ayda çözemedi nedeni Türkiye nin tek çıkışı var yurt dışına bu çıkışta öle aşmış bir çıkış değil aşmış çıkış için Yunanistan ı örnek gösterebilirim depremden sadece 2 gün etkilendiler sonra tek çıkışları hasar gördüğü için direk çöken portun yükünü başka portlara verdiler ve olayı çözdüler kısacası bizde tek çıkış var o yuzden yavas ve son olarak

TEORİ LER OLMASA İNSANLIK İLERİYE GİDEMEZDİ
Bildiğim kadarıyla uo da grafikler server tarafından çiziliyor daoc ta senin clientın tarafından bu yüzden bağlantın kopunca uo da hareket edemiyosun daoc ta edebiliyosun.[signature][hline].
Sosyal ağlarda paylaş

eğer US versiyonunu alırsan key satın alıp insanlardan oyunun CDlerini kopyalayıp oynayabilirsin, ama EU versiyonu kopyalanamıyor, onu satın alman gerekecek

trial versiyonlarında hangi eklenti paketleri dahil edilmiş durumda bilmiyorum ama eğer ana oyun paketi varsa sadece o zaman zaten iki eklenti paketini yine alman gerekir ya da kopyalatman gerekir, alırsan zaten key gelecektir beraberinde[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...