Jump to content

sakaryali

=o=
 • Mesaj sayısı

  383
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

sakaryali hakkında

 • Rütbe
  sakaryali
 1. sakaryali

  dandik tasarım

  Peki evrimcilere bir soru bunca canlı ve cansız varlık nasıl oldu ?
 2. sakaryali

  dandik tasarım

  Göz berbat bir tasarımsa begenmiyorsan çıkart at o zaman. Sen şuurlu bir varlık olarak şuursuz evrimin tasarladığını düşündüğün bu gözden daha mükemmel bir göz pekala tasarlıyabilirsin o zaman bir göz tasarlada cümle alem görsün, bırak bir göz tasarlamayı bir hücresini tasarla.
 3. sakaryali

  dandik tasarım

  Merhaba herkese sizinle gördüğüm bir videoyu paylaşmak istiyorum lütfen izleyin http://www.facebook.com/profile.php?id=1247705163&v=app_2392950137#!/video/?id=1247705163
 4. sakaryali

  Allah, Tanrı, Din vb Tartışması

  Merhaba arkadaslarim uzun zamandır buraya uğramamıştım buyrun size bir video izleteyim lütfen izleyin http://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=432740059311&ref=mf
 5. sakaryali

  orjinal vista varken...

  Eğer en son çıkan oyunlarla bir işin yoksa ,oyun oynamıyorsan msn ,skype ve programlama ile uğraşıyorsan Ubuntu derim tek kelime ile tek gecerim , bedava sorunsuz,çok hızlı ve stabil kurulduğu günkü gibi süper daha ne diyeyim.
 6. sakaryali

  dandik tasarım

  Yazdıklarım kadere imanı bir nebze açıklar örneklerim saçma değil kader mevzusu ancak bu kadar anlaşılabilir, gerisi bizim için muamma o örnekler basit örnekler anlatmak için buna teşbih sanatı derler.
 7. sakaryali

  dandik tasarım

  Kermit herkes susmuyorda ben neden susuyorum .İnananların imanlarına aykırı bir şey yazmadım ,kimse dinden çıkmaz merak etme hem ALLAH hakkında bu kadar ileri geri konuşulurken sesiniz çıkmıyorda; ben bir tek ileri geri kelime etmediğim halde neden bana karşı sesiniz çıkıyor bunu bir açıklarmısın ?
 8. sakaryali

  dandik tasarım

  Allah geleceği bilir gecmişide bilir size su örnegi vereyim;Kendinizi bir demir yolu üzerinde ilerleyen bir trenin içinde düşünün, bir kişi de aynı demir yolunu havadan izlesin ;Demir yolu üzerinde giden trende olan arkadaş sadece önünü görür , fakat demir yolunu havadan izleyen demir yolu üzerindeki var olan her şeyi görebilir; diğeri göremez şimdi bu yukardan demir yolunu izleyen kişi demir yolu üzerinde diğer trene doğru ilerleyen bir tren tesbit etse , kazanın kaçınılmaz olduğunu görse ve yazsa deseki bu demir yolu üzerinde kaza olucak ve kaza gerçekleşmiş olsa, aşagıdaki demir yolu üzerinde seyahat eden adamlar diyebilirmiki ey havadan bu yolu izleyen sen yazdın bu kaza oldu tabiki diyemez. Aynen öylede insan bu dünyada hür irade ile yaşıyor seçimlerini kendi yapıyor.Demir yolunu insan hayatına benzetirsek yerde demir yolu üzerinde seyahat eden adam demir,yolunun tamamını göremezken, havadan demir yolunu izleyen bu demir yolu üzerindeki kazayı görebiliyorsa ondan daha uzun bir yol olan insan hayatını ALLAH 'ın görmesi, olucak her şeyi olucağını bildiği için yazması ,zamanı gelince bu olayların olması ALLAH'ın insanı zorlaması manasına gelmez yani özet olarak diyebilirizki ilim maluma tabidir yani ALLAH'ın bilip te yazması olucakları görüp yazmasıdır.Yoksa ALLAH öyle olucak diye yazdığı için olucaklar olmamaktadır eger ALLAH öyle olucak diye yazdığı için olucaklar olsa idi o zaman imtihanın manası kalmazdı.
 9. sakaryali

  dandik tasarım

  Maddenin özü enerjidir peki bu enerji uzay zaman boyutuna girip nasıl madde oldu ?hemde bu harika ölçü nasıl sağlandı? su H2O biri patlayıcı biri yakıcı bu ikisini bir araya getirmeye çalışmayı bir deneyen birisi en yakın duvara afiş olur. Peki ben soruyorum bu hidrojen oksijen birlikteliğini sağlıyan güç ne ?
 10. sakaryali

  dandik tasarım

  Her şeyi ALLAH yarattı peki onu kim yarattı? gibi bir soru su soruları devamında getirir peki yaratanı yaratan bir yaratan varsa, O yaratanı hangi yaratan yarattı ?gibi sonsuza dogru uzaman bir muamma ortaya çıkar bir yerde bunu kesmek lazım. bu soru aynı şuna benziyor 2 ayaklı bir sandalye ayakta duruyor yıkılmıyor, peki nasıl yıkılmadan ayakta duruyor ?cevap oda 2 ayaklı bir sandalyeye dayanmış ayakta duruyor görüyoruzki bir düzenek var ve yıkılmıyor, bütün sandalyeler 2 ayaklı ama sonunu göremiyoruz ,upuzun uzuyor aklımızla anlarızki bir yerde 4 ayaklı normal bir sandalye var bütün 2 ayaklı sandalyeler bu şekilde ayakta duruyor. Yoksa bu 2 ayaklı sandalyeleri sonsuza kadar gittiğini söylemek sonsuz tane 2 ayaklı sandalye var demektir. Aynen öylede yaratanın bir yaratıcı tarafından yaratıldığını söylemek aynen bu sandalye örneğindeki gibi sonsuza kadar uzanan sonsuz yaratıcının varlığını kabul etmek manasına gelirki; bu en az sonsuza kadar uzanan 2 bacaklı sandalye örneğini kabul etmek kadar mantıksızdır. Kaldıki hem Yaratan hem yaratıcı olamaz; ya yaratıcıdır ya yaratılandır.
 11. sakaryali

  dandik tasarım

  Zamanın bir tanımı bu benim ve bilim dünyasının çoğunun savunduğu bu tanım sizde bir kaç tanım söyleyin nedir bu zaman?
 12. sakaryali

  dandik tasarım

  En çok kabul göreni, destek göreni bu tanım madde olmadan zaman olmaz.
 13. sakaryali

  dandik tasarım

  Nilep bu tanım dini değil tamamen bilimin tanımıdır.
 14. sakaryali

  dandik tasarım

  Zamanın tanımına bakarsan anlarsın Zaman, iki hareket arasındaki süredir. Hareket ve maddenin nesnel hali zamanla belirir. Zamanın olmadığı yerde , nesnellikte (maddede)yoktur! Bu nedenle zaman cismin kesinlikle belirleyici faktörüdür. Hareketin hızı zamanın da hızıdır. Görelilik ve kuantum varsayımlarına göre zaman ile uzay birbirleriyle doğrudan ilişkili ve bağlantılıdır. Zaten zaman ile uzay birlikte anlamlıdır. Biri olmadan diğerinin olması mümkün değildir. Bunu şöyle özetleyelim : elektrik yükünün çevresindeki elektrik alanı , o elektrik yükünün bir bağlantısıdır. Tıpkı bunun gibi geometri ile kinamatik 'den oluşan eğri yada düz uzay-zaman metrik alanı da özdeğin (maddenin) bir bağlantısıdır. Elektrik yükü olmadıkca, elektrik alanı nasıl olmaz ise ; maddesiz bir '' metrik alan'', eş anlamıyla '' uzay-zaman '' da varolamaz. uzayla zaman, düşünsel tasarımlar değil , maddesel nesnenin içinde bulunan nesnel zaman-uzay madde somutluğundan oluşmuş bir bütündür. Böylece uzayın boyutları kadar zaman boyutunun kendiside uzay boyutlarının bir devamı niteliğinde bir nesnel uzam boyutu olarak varolmaktadır. Madde özünde ışıma kuatlarından oluşma bir yapıdır. Bu ışıma kuantları kendilerini özde zamansal bir varoluş olarak, bir frekans olarak bir zaman yapısı olarak ortaya koyarlar.
 15. sakaryali

  dandik tasarım

  Ben yalan söylemem cüce o söylediklerim benim sözlerim değil Biyoloji biliminin kabuludur ve darwinin evrim teorisi hakkındaki kendi şüpheleridir ben sadece sorguluyorum .Eger bunlar yalansa ben biyolojinin ve darwinin yalancısıyım bunları ben söylemedim.
×
×
 • Yeni Oluştur...