Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Brujah Gamers ®

JinX

Öne çıkan mesajlar

gleoddyn said:
Neyse bundan sonra cevap yazmayacagim, konu yeterince dagildi.

Kesinlikle katılıyorum, gittikçe çirkinleşiyor, bence artık cevap yazmamak en iyisi...

Ilgi ve saygı gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Şu an itibarıyle bu konu "tarafımdan" asla güncellenmeyecektir...

Hoşçakalın

Oyunda görüşmek üzere

Saygılar
Brujah Gamers
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty herzamanki gibi çok gereksiz bi şekilde, adamların guild tanıtımı topiğinde polemiğe girmeye çalışıyorsun.İnan dikkatimi çekti bu paticik adminlerinin hiçbirisinin ilgisini çekmiyor çok ilginç gerçekten.Gerçekten severek takip ettiğimiz paticik forumu bu gibi gereksiz polemikler yüzünden kirlenmekte.Lütfen birbirimize biraz daha anlayışlı olalım ve forumda değilde özelde işimizi halledelim...

Saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

JinX said:

Mighty_THoR said:

Görgüsüz adamla uğraşmak zor.

İnsan içinde geğirmekte yasak değil ama temel görgü kuralları çerçevesinde "görgülü" insanlar bunu yapmamaya çalışıyor.

Bunun herhangi bir kural kitap kanun sözleşme vs ile alakası yok bunun insan olmak ve insana saygı duymakla alakası var.Açıkca böyle değerlere sahip olmadığın için bunlardan bahsedilmesine anlam verememen doğal

Saygı sınırlarını geçtin terbiye sınırlarını zorluyorsun artık bence kendine gel, cümlelerin haddini aşmaya başladığında orada dur derim. Public bir ortamda üslubunu korumayı öğrenemediysen şuan itibarıyle seninle dialogumuz sona ermiştir...

Yaz çiz boya, takıl sen... Ama senin gibi çirkinleşmeye niyetim yok (Bizleri düşürmeye çalıştığın konuma bakıyorum, kendini düşürdüğün konuma bakıyorum... yazık)

Arkadaşım aramızda kültür farkı var hayat görüşü varkı var tecrübe farkı var, var oğlu var git cafendeki kınayt insanlarınla oyununu oyna kimse sana niye oynuyorsun demiyor ama iş yurdum sınırlarını aşan haraketler olduğu zaman orada dur beni aşar de kendini bil ki belirli bir yere gelmek için uğraşan insanlar senin yüzünden zor durumda kalmasın.Artık daha basit yazamam bari bunu anla
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben ne A guildindanım ne de B de,Mighty o forumların bekcılıgı sana mı kaldı? Adamlar duzgunce bir seyler yazmıs sende camur atıyorsun saga sola.Sevmıyorsan adamları muhattap olmazsın,kendı isine bak.Adamlar her iki forumdada kurallar dahilinde kendi guildlarını tanıtıyor boyle tutum sergilemene hıc mı hıc gerek yok, sen hangi kulturdensinn hangi seviyedensin bilmem ama haddini aşan sozler hep senden geliyor.Patide de,diger forumda da herhangi bir sekilde officer yahut bir sey degilsin, insan gibi fikrini yazarsın.Tutupta milleti aşşagilayan sozler sarf edemezsin.Bu bir oyun ama sen daha oyun daha başlamadan sokak agzıyla millete saldırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Vay ya.. Pati'de sevip, postlarini okudugum insanlar birden 18 yasinda internet kafe tayfasina donustu.. Fazla buyutuyoruz insanlari gozumuzde belli ki..

1 - Adamlar kendi guildlerinin recruit basligini acmis, ilgileniyorsan yazarsin, ilgilenmiyorsan baska basliga gecersin.. Eger kendileriyle alip veremedigin, veya gecmise dayanan bir problemin varsa, bunu kisilerle cozer, veya topluma duyurmak istiyorsan, duzgun ve usluplu bir sekilde dile getirir, paylasirsin. Sizden cacik olmaz modu mesajlarin hicbir degeri olmadi gibi, ait oldugu yerde, sizin kisileri asyagidiginiz* KO tayfasina yakisir.. Ironiyi goren gordu.

2 - Turkler maldir konsepti nerden cikti? Hangi oyunda veya community'de? Benim bu kadar yillik mmorpg hayatim boyunca asla bulundugum ortamda -ki bunlar her zaman yabanciydi, istisnasiz- turklere boyle bir sifatla hitap edilmedi. Aksine, az sayida olmalari ama verilen isleri yapmalariyla bilindiler. Konustugunuz kisiye yaptigi hareketten dolayi -yabanci bir forumda turkce baslik acma- uslupsuz ve gorgusuz diye hitap ettikten sonra, adamin duzgun ve emek verilen acilmis bir basligina tamamen alakasiz bir konuyla ilgili boyle mesajlar yazmak ne oluyor peki? Tekrar ironiye geliyoruz..

3 - Yabanci bir forumda -ortak dilin ingilizce oldugu- her zaman fransizca, italyanca, ispanyolca recruit basliklari goruyoruz.Bunlarin hicbiri yadirganmiyor. Turkler yapinca mi mal oldu?

Ve son olarak.. adama sorarlar SEN KIMSIN ULAN TURK MILLETININ SIBER AHLAK POLISLIGINI YAPIYOSUN diye ama ben adabimi bozmayip, sormuyorum..

PS. Brujah communitysiyle hicbir alakam yok, tanimam da kendilerini ama birine en azindan saygi duyup, basliklarini maf etmemek icin tanimama da gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili bıngıldak kısa kısa cevap vereyim artık gereksiz uzadı bu hadise

1)beni burada bilen bilir benim şahıslarla sorunum olmaz.milletin guildinden bana ne,benim savaşım anlayış savaşı bu şark zihniyetinden kurtulup dünya vatandaşı olma çalışması ama ne yazık ki anlatamıyoruz derdimizi.

2)senin yabancı guildde olmanın pek bir değeri yok binlerce guild var önemli olan tepedeki guildlere girmeye çalıştığında anlarsın şayet daha önceden muhabbetin yoksa çevrede iyi kötü bilinmiyorsan türk olmanın süreci nasıl sekteye uğrattığını görürsün.

3)türkler yabancı forumlar ve yabancı forumlara yazılan türkçe yazılara ilişkin yabancıların görüşleri üzerine ufak bir kuple linkledim.

4)Aion multi language desteğiyle çıkmasına rağmen ben bahsettiğin tarzda bir guild yazısı görmedim.

Not: ben sadece kendimin polisiyim.Ben istiyorum ki türklerde iskandinavlar gibi olsun biryandan yakın bir kitlesi olsun bir yandan oyun camiasında saygı görsün ama zihniyetler değişmeden bu mümkün değil işin kötü tarafı kimse değişmek gelişmekte istemiyor
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Vay ya.. Pati'de sevip, postlarini okudugum insanlar birden 18 yasinda internet kafe tayfasina donustu.. Fazla buyutuyoruz insanlari gozumuzde belli ki..

1 - Adamlar kendi guildlerinin recruit basligini acmis, ilgileniyorsan yazarsin, ilgilenmiyorsan baska basliga gecersin.. Eger kendileriyle alip veremedigin, veya gecmise dayanan bir problemin varsa, bunu kisilerle cozer, veya topluma duyurmak istiyorsan, duzgun ve usluplu bir sekilde dile getirir, paylasirsin. Sizden cacik olmaz modu mesajlarin hicbir degeri olmadi gibi, ait oldugu yerde, sizin kisileri asyagidiginiz* KO tayfasina yakisir.. Ironiyi goren gordu.

2 - Turkler maldir konsepti nerden cikti? Hangi oyunda veya community'de? Benim bu kadar yillik mmorpg hayatim boyunca asla bulundugum ortamda -ki bunlar her zaman yabanciydi, istisnasiz- turklere boyle bir sifatla hitap edilmedi. Aksine, az sayida olmalari ama verilen isleri yapmalariyla bilindiler. Konustugunuz kisiye yaptigi hareketten dolayi -yabanci bir forumda turkce baslik acma- uslupsuz ve gorgusuz diye hitap ettikten sonra, adamin duzgun ve emek verilen acilmis bir basligina tamamen alakasiz bir konuyla ilgili boyle mesajlar yazmak ne oluyor peki? Tekrar ironiye geliyoruz..

3 - Yabanci bir forumda -ortak dilin ingilizce oldugu- her zaman fransizca, italyanca, ispanyolca recruit basliklari goruyoruz.Bunlarin hicbiri yadirganmiyor. Turkler yapinca mi mal oldu?

Ve son olarak.. adama sorarlar SEN KIMSIN ULAN TURK MILLETININ SIBER AHLAK POLISLIGINI YAPIYOSUN diye ama ben adabimi bozmayip, sormuyorum..

PS. Brujah communitysiyle hicbir alakam yok, tanimam da kendilerini ama birine en azindan saygi duyup, basliklarini maf etmemek icin tanimama da gerek yok.

söylediklerinin hepsinin altına imzamı atıyorum arkadaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Pati'de başlık açacaksanız her türlü tepkiye katlanacaksınız. Yok ben bu işi yaptım burada takdir görmek için bu başlığı açıyorum derseniz, böyle olur konu başlığınız, küsersiniz, soğursunuz.

Aion içersindeki oluşumunuzu mmokolik.com da duydum, baktım sitenize falan, çok güzel olmuş, umarım istediğiniz kadar eğlenirsiniz oyunda ve başarılı olursunuz. Her ne kadar "kınaytçısınız" siz gibi bir ezme durumu buradaki "elit" oyuncularda olsa da, hepimiz Türk oyuncularız. Şikayet ettiğimiz şeyi de düzeltmek yine bizim elimizde. Hepinize tekrar iyi oyunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty'i tamamen destekliyorum. İlgili forumda açılan başlığın içeriğinin İngilizce olması ve ancak ingilizce olarak recuitin sadece Türk oyunculara açık olduğunun belirtilmesi gerekirdi. Doğrusu 2 Türk guildi hariç kendi dilinde recuit başlığı göremedim.

Bunun hariçinde benim rahatsız olduğum konu ise

"Diğer guilddeki arkadaşlara tavsiyem bizimle aynı serverda acmalarıdır. 1 ve 2. serverların kalabalıklıgı, bu kalabalıklıktan oluşucak sıralar ve yeni karakter acımının engellenmesi yeni oluşumları cok kötü şekilde etkiliyicektir.

Biz şu anda Ereshkigal serverindayız Aion EU serverlistde değişiklikler olmadığı sürece secimimiz Ereshkigal Asmodian yönündedir. Umarım tüm guildleri Ereshkigal / Elyos tarafında görürüz."

2 hafta önce böyle bir mesaj atmıştım ufak tatlı bir tehdit olarak şu anda nedense 3 "ÜÇ" Türk guildinide Ereshkigalde Asmodian tarafında görüyoruz. Hazırlıklarımızı tamamlamışken yeni bir server secimiyle uğraşmakta tadımızı kaçırdı doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...