Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu senenin Ramazan Mesajı!!1

veyr10

Öne çıkan mesajlar

"midye dolma" said:

boş laflar bunlar, ya bu ülkeyi tanımıyorsun ya da laf yapmak için tanımazlıktan geliyorsun. taksiciden korkmuyorsam bu benim özelliğimdir, herkes cengaverlik mi yapsın yani? "esnaf seni kesmiyorsa yürü koçum kimse durduramaz seni" ayarındaki nasihatlerin de ayrı komik, sanki bu adamlar polisten askerden memurdan daha fazla bela açacak benim başıma. elindeki gazeteden dolayı polis tartakladığında, askerlikte yemek duasını okumayı reddettiğin için sana ceza verdiklerinde ne yapabilirsin acaba? benim kimliğimde dinsiz yazarken yarın öbür gün bu adamlara işim düştüğünde gönül rahatlığıyla güvenebileceğimi söyleme bana. hiç masal okuma.
bana külhanbeyi gibi ağzını yaya yaya konuşup sonra ben ezana gereksiz dedim diye beni milletin dinine saygısızlıkla suçlaman da komik. vatan millet dini diye de tribüne oynayana kadar çekinme söyle kardeşim "benim dinim" de, "dinime laf ettin dokundu bana" de. ezan olgusunu eleştirdim diye niye bir anda enemy of the people oluverdim? çıtkırıldımlığından mı böyle rage'e girdin anlamadım ki. herkes herşeyi eleştirmekte özgürdür, birşeyin islam'da olması ya da ülkenin yüzde 90ınca paylaşılması onu dokunulmaz kılmıyor.
2 defa ezanın okunması umurumda değil dememe rağmen hala sanki "ezanlar susmuyoğr, uykularım kaçıyoğr!!1" demişim gibi anti-qq argümanını sürdürerek çamura yatan da sensin ayrıca. öbür türlüsünü gözün görmüyor bence, söyleyecek lafın yok ya da.

dostum sana john lennon - imagine all the people şarksıını gönderiyorum

hayat size güzel be!

soulberry said:

paylaşmak ya da hoşgörüde sınır tanımamak için ramazan ayını beklemek de ayıp bence.

dostum gün gleicek sen de müslüman olacaksın. sorna beraber ezan dinleyip minarede zemzem suyu içicez.
bacılarımızla analarımızla vatanımızla HUZUR DOLU GÜNLER GEÇİRECEEEEZZZZZZZ

aente said:

ezan sesi seni rahatsiz ediyor diyelim siz 100k insansiniz, bir de ezan sesinden hoslanan veya bunu onemsemeyen insanlarda 60kusur milyon diyelim.

ne kadar mantikli di mi ezan okunmasin demek.

ayirca unbannable nickli sahsiyette o kafayla aya cikar.

dostum beni mi çağırdın

/Edit. Mesajlarını bir defa birleştirdim bir dahaki ardarda post'da daha cici bir insan olacağımın garantisini veremem. Estel
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe ateistlere saldıran yok diyenlere örnek asayım. Bu karşı tarafa saldırma huyu herhangi bir dine veya dinsizliğe özgü değildir. Bu ülkede kalabalığı desteği gören her laçka işin suyunu çıkarır.

Unbannable said:

tr' deki yozlaşmış islam dinini paticikteki ateistler kurtarıcak. ama ne yazık ki, hepinizin nüfus kağıdında islam yazıyor.

SORİ

Ayrıca "sori", fakat bu konuda güzel cevaplar verilmiş zaten.

Sylian said:

Kimliğine dinsiz yazdırın diyen arkadaşlara yuh diyorum.

Daha 15 sene önce 35 tane alevi ve ateist yakıldı(ki alevilik Müslümanlığın içindedir). Hatta daha geçen günlerde birisinin boğazına bıcak dayandı hristiyan diye.

Amerikanın mandasında yaşaya yaşaya kendimizi Amerikalı zannediyoruz galiba. Sokakta dinine ters geldiği için sevgilini öptürtmeyen var. İstanbul'da devletin kendisi bile içkili yerlere savaş açmış vaziyette. İstenmeyen yerlerde hemen bir şikayet yaratılıyor sonra içki ruhsatını bir daha göremiyorsun. Kendi üniversitemin bile önünde her yıl kayıt senesinde cemaatçilerin köpekleri pusuya yatıyorlar. Nerde anadoludan gelmiş habersiz insan varsa kafalamaya çalışıyorlar. Ki ellerinde herkesin geçmiş bilgileri falanda var ki o kadar anadoludan gelmiş öğrencilerden duyduğumun aksine ne bana ne arkadaşlarıma bir tanesi bile yaklaşmadı. Milleti otellerde yakıyorlar. Evrime karşı fotoşaplarla dolu kitap çıkartarak zenginleşiyor insanlar.

Hangi ülkede yaşıyorsunda yarına hangi güvenle müslüman yazan ibareyi değiştirmeye cesaret ediyorsun? İnsan haklarının doğru düzgün korunduğu bir ülkeye geçersen ancak o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

@Unbannable

modluk bir yana tartışma bir yana. fikirlerini savunmuyorum ama onları savunabilme hakkın için canımı feda etmeye hazırım demiş Voltaire.

benim mesajlarında yaptığım sadece peyzaj düzenlemesi. ama kurallar dahilinde ardarda mesaj atılmayacağı vs. yazıyor. uyarı da bu sebeptendir. yanlış anlaşılmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Unbannable said:

Estel kanks, mesajlarımı birleştirdiğin için çok teşekkür ederim.

Ama görüşlerimiz uyuşmuyor diye, modluğunun arkasına sığınıp atar yapma pls. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil elbet.

moderasyonla ilgili derdin varsa sikayet imkani mevcut

yok derdin moderasyon degilde, tartisirken cevap veremedigin moda bok atmaksa, o zaman nickini teste tabii tutalim

zorlamayin, modlar da tartisabilir, adminler de. her uye kadar bizim de fikirlerimiz ve bunlari ifade etme ozgurlugumuz var forumda

ayari kacirdiginiz zaman kiminle tartisiyor olursaniz olun, uyari da alirsiniz, ban da yersiniz. tarafsiz moderasyon ayri birsey, bitkisel hayat apayri
Sosyal ağlarda paylaş

Nefr said:

Unbannable said:

Estel kanks, mesajlarımı birleştirdiğin için çok teşekkür ederim.

Ama görüşlerimiz uyuşmuyor diye, modluğunun arkasına sığınıp atar yapma pls. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil elbet.

moderasyonla ilgili derdin varsa sikayet imkani mevcut

yok derdin moderasyon degilde, tartisirken cevap veremedigin moda bok atmaksa, o zaman nickini teste tabii tutalim

zorlamayin, modlar da tartisabilir, adminler de. her uye kadar bizim de fikirlerimiz ve bunlari ifade etme ozgurlugumuz var forumda

ayari kacirdiginiz zaman kiminle tartisiyor olursaniz olun, uyari da alirsiniz, ban da yersiniz. tarafsiz moderasyon ayri birsey, bitkisel hayat apayri

cevap verememek? 20 tane postum var belki, cevap verememekle ilgili derdim yok. yaparım , keserim, atarım vs mesajı ilgilendiyor beni. yoksa estel bana cevap verip, ben ona abuk subuk birşey demedim zaten. tüm postları okuyalım sonra konuşalım. moderasyonla derdim yok, derdim olsa ona göre konuşurum. görüldüğü üzere herhangi birinden çekindiğim de yok, azıcık mantık.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman senin ilk yaptığın atar moderasyon karşıt görüşleri susturuyor manasına geliyor ki bu daha da kötü.

benim o mesajını editlerken yazdığım şey direkt olarak şuna ithafendir. seni direkt olarak cezai makamlara sevketmek yerine uyardım. daha dikkatlı okumanı tavsiye ediyorum. senin yorumuna fikrine, düşüncene, savunduğuna yönelik yapılmış bir hareket değildir.

Kullanıcı Sözleşmesi said:

9. Üyeler forumu kullanırken hiçbir şekilde aynı mesajı tekrar tekrar göndermemeli, konularda peş peşe mesaj atıp düzensizliğe yol açmamalı(yazacak başka mesajınız var ise önceki mesajı güncelleyip oraya ekleme yapmayı tercih ediniz), yazım ve imla kurallarına mümkün olduğunca dikkat edilmeli ve irc dili kullanılmamalıdır. Yazılarda göz yoracak ve anlamsız biçimde kalın, italik vb yazım şekilleri gereğinden fazla kullanılmamalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:

Ders 1

Okuyalım , Anlayalım.

Örnek :
horizon said:

Kimse kimsenin inancına karışamaz , hakaret edemez.

horizon kendi yazdi yönetti ve oynadı.

milletin dininden size ne diyenlere, kapanan barlar, kazılan barlar sokakları, gündüz servis yapmayan lokantalar vs., trafikte açlıktan beynini kaybetmiş sürücüler gibi bir ton örnek verilebilir.

inancı olana karışamıyoruz biz ama inancı olmayanlara karışma hakkı var yani müminlerin? backstage pass gibi bişey mi nedir anlamadım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Unbannable said:

ezanın kaldırılmasını ne kadar ciddiye alıyorsan, benim dediğimi de ciddiye al.

hatta şöyle yap, ezanın kaldırılmasını ciddiye al, benim önerdiğim argümanın üzerine araştırma yapıp kitap yaz.

emin ol daha mantıklı.
ezanın kaldırılmasını bayağı ciddiye alıyorum. evimin yakınında iki cami var; derin uyuyan bir insan değilim. köpeğim de öyle. her gün 06.30 da kalkacakken önce bir gecenin köründe ezanına uyanıyorum. köpeğim de deli gibi çıkan sesi duyunca o da havlamaya başlıyor. o havlayınca komşular da uyanıyor.

evet camiden okunan ezan sayesinde bütün apartman uyanıyoruz. kaç kişi namaz kılmak için uyanıyo bilemiyorum, ama küfrederek uyanan birkaç kişi biliyorum.

sırf bu şekilde düşünmek bile ezanı kaldırmak için yeterli. ya da sesi kısılabilir, ama ezanın amacı eğer namaza çağırmaksa; ne biliyim devlet memurlarını uyandırmak için de öyle camilerden bir "haydi işe haydi işe" diye işe çağırma anonsu yapılsın.

senin önerdiğin argüman, bu devletin bölünmesi üzerine kurulu. ben bu devleti bölmek konusunda bir kitap yazmayı planlamıyorum; fikir üzerine araştırma yapıp kitap yazmak da çok saçma bir fikirmiş.

biraz olgunlaşın, birşeyleri eleştirirken sırf alakasız şekilde savunmaya kalkmayın, komik duruma düşüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban

şöyle diyim, ben şahsen ezana kalkan namaz kılan bir insan değilim ama, diyorsun ki evimin dibinde 2 tane cami var

bu durumda bu devletimizin salaklığı oluyor ya da diyanet, artık kim karar veriyorsa camiilerin sayısı ve yerine.

şimdi orda 1 tane camii olsa, sesi de insan gibi bir düzeyde ayarlansa bu durumda sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmıyor mu, bu biraz ülkemizin salak yapısından kaynaklanıyor bence. sırf bu sebepten ezan kaldırılsın demek yine biraz bencilce oluyor bence..

estel

demişsin sigara alakasız bir örnek ama cidden çok alakasız yahu,

sigaradan zarar alıyorsun sağlık olarak, ezandan bedeni, sağlığı etkilenen insan var mıdır ki

varsa da heralde fizban'ın ki gibi kulağının dibinde bas bas bağıran ayarsız düzenlemelerden olabilir, o konuda zaten hak veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...