Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield: Bad Company 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Benzer yaklaşımla 3-4 km'lik ne görüş ne de oyunda harita olmadığını veya tank kullanmanın da tıpkı sniper rifle gibi oyun kolaylığında olduğu söylenebilir ama bütün samimiyetimle, ilk mesajımı anlamış olmanızı tercih ederdim. Dediğim gibi, Sniper QQ bünyeye zarar, yanlış oyun seçmiş olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

ufak bi bilgilendirme gerçek hayatta tanklar bf dekinden çooooooooooooooooooooooooook ( daha da uzatabilirim) daha kolay hedefe ateş ediyorlar.

bütün ayarlar bilgisayarda yapılıyor ve siz sadece crosshair i hedefin ortasına getiriyorsunuz. ister mesafe 3km olsun isterse aracınız o anda belli bir hızla gitsin rüzgar olsun vs felan hepsini o sırada bilgisayar hallediyor ve onara göre önleme ve yükseltme veriyor. size de sadece tetiğe basmak kalıyor. (hatta termal kamera dan düşman hedeflerine de kitlenebiliyorsunuz o zaman nişan almak tab la target seçmek gibi bişey oluyor.

bc2 de tanklar çok seyreltilmiş. oyun dengesi yüzünden yapılmış bu.

sniperlara gelince de tam tersi oyun için çok kolay hale getirilmişler. sadece mermi düşüşü var ki o da aslında belli bir mesafe de (keskin nişancı silahları için 800m ortalama) düşüş olmaması lazım o silahların dürbünleri o mesafeye göre sıfırlanır. assault silahları 200m ye göre sıfırlanırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Competitive olup da BC2'den zor sniper olunan oyun yok. CS'de ayak parmağının ucundan vurursan bile öldürürsün. Çoğu oyunda crosshair neredeyse mermi oraya gider. Hardcore'da son ümit çektiğin tabancada bile crosshair yok. Koşan adamı vurma konusunda BC2 ayrı bir zor, her ne kadar hitbox hayli büyüse de 400m+ bir deneyin, ne demek istediğimi anlarsınız. Arzusu snipersız oyun olan adamın ona göre sunucu seçmesi gibi bir çözüm de var. Bu tarz oyunlar hep böyleydi ve böyle olmaya devam edecekler. Sonuçta bunun aynısını adam elinde gamepadle de oynuyor ki o adamın bırakın sniperın zorlaşmasını sprinte stamina bar koysan ona bile tahammülü olmaz. Medic aoe heal atıp, mmorpg healer gibi adam kaldırırken, carl gustav Quake'de roket sallamaya eş değerken asıl onlardan bahsedilmesi lazım. Ha hiçbirşey yapılamaz mı? Yapılabilir aslında, öncelikle o kenar sınırları kaldıracaksın ki adam orada kıçı uzaya verip rahat rahat duramayacak. Öbür oyunlardaki gibi enemy spotteda marking vereceksin ki millet ördek gibi av olmasın. Çözüm vurmayı zorlaştırmakta değil çünkü o zaman direk classı kimsenin oynamayacağı birşey haline getirmiş oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

fir3blad3 said:

bendede ne hikmetse m95 ile 2-3 sefer vurupta ölmediği oluyor. illa hs mi atmak lazım çözemedim.

hardcore oynamıyorsan full health li adamı alman için hs atman lazım evet.Adam daha önceden dmg yediyse bi yerlerden gövdeden falan da tek vuruşta alabilirsin belki.Ben iğrenmiştim ilk önce sniperdan hiç zevki yoktu adam vuramıyordum ama sonra oynaya oynaya alıştım. Bi oyunda toplam sniperla aldığım killerin yarısı hs oluyo genelde.
Bazı hödükler de birinci defa vurulduklarında açık bi alandaysa hala dümdüz koşmaya devam ediyorlar hemen 2. defa vurup öldürebiliyosun. Tabi pek böyle noobluk yapana rastlamıyosun.
Bi de magnum ammolu + 12x zoomlu GOL sniper kullanın. m95 falan çok hantal iş yapmaz.
(Ama bence sniper almayın pek, oyunun zevki teamworkte close combatta.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...