Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlefield: Bad Company 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Kendi goruslerimi sunayim..

3 gun arkadasta kamp yaptik..gunde 8 saat oynama ile lvl 10 olduk recon u fulledik m95 i aldik.. guzel silahlar var reconda ama benim en cok tuttugum 3. silah.. 10 kursun hizli atis rating ve hafif..sadece kafaya calisarak silver gold medal kasiyosun..headshot ve kesinlikle asist pinleri geliyor..her oyun 10 dan fazla awardla bitiriyosun puanda 1700 2000 civari geliyor leziz.. conquest daha puanli ve hizli rush o kadar degil.. squad kurmak buyuk getiri.. ozellikle medic engi assault kurabilirseniz awardla puan kasarsiniz..

En guclu class kesinlikle engineer...o ne ole yaa..

assult in m16 si yaratik olmus..

Ruslarin sahiline saldiri yaptigimiz lighthouse lu bi bolum var.. kucuk lazerli helikopteri oyun basinda alabilirseniz 3000 point 0 olumle bitirebilirsiniz..sol ustte bi dagin ordan vur kac ve sabir ile..

simdilik bu kadar lol
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün bir kaç saat attım. Hala pek değişmemiş gibi duruyor. Age of Conan'a döndü adamların oyun iyice. Bir şeyi yapıyorlar bu sefer başka bir şey bozuluyor. Artık kodlamalarının aşırı karışık olmasından mı, Medal of Honor ile uğraşmalarından mı, kendi yazdıkları oyunu düzeltmeyi beceremediklerinden mi bilemiyorum ama aradan haftalar geçti hala bir dünya sorun ve dengesizlik var. Oyun Mart'ın başında çıktı ki beta test de yaptılar hala en basitinden friend list bile çalışmıyor. 4 ay geçmiş lan insaf hala online olanları göremiyoruz. Bu bug'a bile sıra gelmiyor yani.

Neyse ama oyun çok zevkli ehe. Her ne kadar karşı takımda Tracer Dart kullanan olduğunda araç kullanmak imkansız olsa da zevkli yani.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar iyice ezberledi oyundaki her overpowered şeyleri, yanlışlıkla eğleneyim derseniz ellerinden geleni yapıyorlar eğlenmenizi engellemek için, siz de repetitive şekilde ne işe yarıyorsa onu yapmak zorunda kalıyorsunuz.
mesela tank alıp proximity sensor alayım derseniz 2 carl ile patlıyorsunuz olmuyor, helikoptere binmek zaten yasak, assault oynayıp grenade atmamak yasak, medic alıp camp yapmamak yasak, carl almadan engineer oynamak yasak, recon alırsanız da camp yapmak zorundasınız insanların yapmadığı bişeyi yapmaya çalışırsanız herşey size engel oluyor.

zaten bazen bi server oluyor, 15 kişi varsa haritanın 15 ayrı yerine camp saklambaç oynamak gibi bişey, yanlarına gelince ateş edip aynen geri
Sosyal ağlarda paylaş

gerçi ben başta engineer oynuyordum. paso repair yapıp gördüğüm tank,infiltary, herşeye gustav atıyordum. rush da ise bombayı kurarken elime usas alıp giriyordum yani.

gustav overpowered değil, bildiğin füze abi kafana yersen inersin yani. diğer silahlar çok ezik. mesela ben hala recon ların tek vuruşta adam alması gerektiğine inanıyorum (göğüs vurduğu sürece).

şimdilerde medic oynuyorum. elimde pompalı bir tüfek var adını unuttum. genelde zaten revive yapıyorum, medpack atıyorum. zevkli oluyor yani.

eğer rank kasmak istiyorsanız size tavsiyem medic olun. medpack atın ve revive yapın. deli gibi. her zaman best player oluyorsunuz ve rushlarda en az 5k puan kasıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman da tankın topu da 20 metrelik radiusu temizlesin, apache'nin roketleri bi volleyde bütün araçları patlatsın, uav da hellfire atıyor biçok binanın tek seferde çökmesi lazım.
böyle bakmayın olaylara
gustav kullanınca, hiç nişan almadan önüne geleni öldürebiliyor musun? evet, tersini idda edene video çekerim ben alınca squadları tek başıma öldürüyorum hiç zorlanmadan.
O zaman overpowered.
zaten oyunda şimdiye kadar 5-6 engineer gördüm carl kullanmayan.
kullanılma oranlarına bakarsan belli sorunun ne olduğu.

birde dünyanın en camping friendly oyunu herhalde bu özellikle hardcore'da.
otur bi köşeye gayet kolay oluyor işin.
bütün takım camp yapınca kaybedilen oyun görmedim.
attack'da bile kazanıyorsun, atv'e binip karşı tarafın arkasına 1 adam kaçsın bütün takım spawn oluyor zaten, karşı base'e bidefa 2-3 adam kuruldu mu spawn kill fest.
Sosyal ağlarda paylaş

hardcoreda gene, olay flanklanmamak da değil yani, hıyarın birisi helikopterden atlıyor, atv ile geliyor gidiyor base in içine pusuyor, 1 metre dibine girene kadar göremiyorsun, o görünce de zaten vuruyor, adam ölmediği için spawn point gibi habire adam geliyor spawn kill yapan.

battlefield 2 de böyle oyunu tek başına batıran adamları scanlayip spotluyordun iyi oluyordu öyle bişey de yok şimdi.
bide ne mantıksa hardcore'da recon'un ve tankların proximity sensorleri çalışmıyor rezalet.

ha normal mod oyna desen, onda da normal silahlar çalışmıyor, sadece carl ve m60 gibi medic silahları ile önünden koşarak geçen birini vurmana izin veriyor arkasını dönüp 40mm atmadan önce.

Hardcore'a minimap spotting'inin gelmesi lazım default olarak çok acil.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda kısmen denge sorunları var bence de evet.Ama bf2de bir helikopter alıp bütün base e girip herkesi dağıtıp, kimsenin hareket bile etmemesini sağlayıp üstüne bi de ölmeyip oyunu karşı takıma bok edince bu oyunda heliopterin nerflendiği iyi olmuş aslında ya diyosun.Benim aşırı sinirime giden birkaç şeyi yazayım mesela:
1-Tankın roketatarlarla önden veya yandan (hardcore serverlarda değil) 45 vuruşta bile patlamaması
2-Bir tankın gelip seni kıstırdığı köşeden adım attırmaması, binayı üstüne yıkması ezmesi..
3-sürekli gustavlarla spamlenmek
4-helikoptere bindiğinde "missile lock" yazısını gördükten hemen sonra gebermek
5-Ve de aşırı deli eden birşey: Atacama Desert'ta havanın eşşek evladı gibi parlaması, nişan aldığın yeri görememen.Özellikle shipe bi nişan almayı deneyin.Hiçbirşey göremiyorum ben, anca yaklaşıcan yani.Nasıl düzeltilir bu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...