Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Güzel :D

Bu maç içinde kenardan bağırarak taktik verme olayı sayesinde maçları extended olarak izliyorum key yerine. Böylece o sistemi daha iyi kullanabiliyorum. Demin Metalurgs maçım vardı uefa 2. ön eleme işte, 2-0 geri düştüm iki klasik kolay yenen kontratak golüyle. Galatasaray'ı doğru yamışlar :D Sonra bağırdım çağırdım bi de devre arasında da verdim gazı tek kale maç yapıp 4-2 aldık :D
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Vicdan rahatlığı dışında bir artısı yok. Patch geldiğide yeni crack çıkmasını beklemeden indirip kurup oynayabileceksin buna artı denirse budur artısı :D

Cüzdanından da abartı bi eksisi olacak tabii..

50-60 liraya abarti eksiklik diyen adama kafam girsin :/
Sosyal ağlarda paylaş

Ya düzgün konuşsana. O oyun geçen sene kişi başı 15 lira civarına satıldı, bu sene cm 2.5 eurodan satışa çıktı bunlar hala 50-60 liraya yutturuyolar. Gayet de abartı yani. Kişisel hakarete gerek yok.

Ha durumum iyi çok şükür de durumu iyi olmayan insana göre 50-60 lira abartı eksikliktir. Bunu düşünemeyen adama kafam girsin o zaman. Forumda arkan var diye ileri geri konuşuyosun saçmasapan. Ettiğin lafın düşüncesizliğinin farkında mısın ya?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya düzgün konuşsana. O oyun geçen sene kişi başı 15 lira civarına satıldı, bu sene cm 2.5 eurodan satışa çıktı bunlar hala 50-60 liraya yutturuyolar. Gayet de abartı yani. Kişisel hakarete gerek yok.

Ha durumum iyi çok şükür de durumu iyi olmayan insana göre 50-60 lira abartı eksikliktir. Bunu düşünemeyen adama kafam girsin o zaman. Forumda arkan var diye ileri geri konuşuyosun saçmasapan. Ettiğin lafın düşüncesizliğinin farkında mısın ya?

lol kisisel hakaretmis, bi de forumun kullancisi olacaksin. Surada ezelden beri ettigimiz bi laftir.

(bkz gozune girsin. Bunun disinda da dusuncesiz olan sensin sevgili nilep. Su oyuna bir ton insan dunya kadar vakit harciyor ve bu oyunun bir fiyati var. CM gibi kotu, boktan, sacma sapan bir program musvettesinin 2.5 euroya falan satilmasi umurumda degil. Piyasanin tartismasiz en iyi futbol menejerlik oyunu ve yillardir zirvede ve hepiniz gunlerce oynuyorsunuz. 50-60 lira bir oyun icin cok para degil, bana sakin popularist edebiyati yapma. Parasal durumun da ilgilendirmez, emekle alakali bisi bu.

Bu 50-60 lira olmasi hakkindaki gorusum. Orjinal almaya gelince, alirsin veya almazsin, hakatten umurumda da degil (sonra aglarsiniz yillarca neden turkce dil yok diye, o ayri) malum benim de edinemedigim icin xbox uzerinden bir ton kopya oynadigim oyun mevcut, ama bana gelip te sacma sapan edebiyat yapma.

Bunun yani sira vatanini insanini reddeden bir veledle konusmam anca belli bir seviyede kalabilir. Dikkat ettiysen bu forumda cogu hitap ettigim, konustugum insana uslubuna uygun yanasirim, ama sen gercekten su forumun en luzumsuz, en garip adamlarindansin o yuzden de pek ugrasamayacagim.

Al daha da actim ki benle bidaha muhattap olmayasin. Ayrica arkam falan da yok, seven cok insan var forumlarda, sevmeyen de cok insan var... herkes gibi banlaniriz da icabinda. Ama sikayet etmeden haber ver de okkali kufurumu edip en azindan banimi hak edeyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi küfretsen de işikayet etmem ki zaten :)

Love to hate durumundasın benim için (:P)

Emek çok var evet, sen de bu oyuna emek verenlerden birisin bu hassasiyetini anlıyorum. Ama oyun piyasasındaki fiyatlar gerçekten abartı. Daha ucuza satılırsa hem daha çok insan alıri mutlu olur bir iyiik yapılmış olur hem de sürümden kazanılır ve daha fazla kar edilir.

Onların yönetiileri düşünemez mi bunu? Düşünür ama korsandan korkarlar. Ancak bilmezler ki bu oyun 60 değil de 20 lira olsa misal Türkiye satışı 10'a falan katlanır..

PS: Ben asla kişiye söylendiğini duymadım onun. Türk Telekoma girebilir mesela :P

edit: Ha bi de, vatanı satma konusunda bu kadar hassas olmanızı da anlayamıyorum. Burada dodğum diye bir borcum yok zira her ülke bünyesinde doğan vatandaşa yaşama hakkını sağlıyor. Daha fazlası için daha demokratik, insanına daha değer veren ülkelere bakıyorum tabii ki :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
vatanı satma konusunda bu kadar hassas olmanızı da anlayamıyorum. Burada dodğum diye bir borcum yok zira her ülke bünyesinde doğan vatandaşa yaşama hakkını sağlıyor. Daha fazlası için daha demokratik, insanına daha değer veren ülkelere bakıyorum tabii ki :)

Doğduğun büyüdüğün okuyup adam olduğun, para kazandığın, ticaret yaptığın, sağlık-güvenlik-eğitim-adalet hizmetlerinden faydalandığın ülkeye tabiiki borcun olur. Kimliksiz şekilde havaalanlarında, gümrük tuvaletlerinde yatıp kalkıp zırlasaydın, daha hoşuna giderdi sanırım. Bu ülkenin vatandaşlık haklarından faydalanıyorsan elbet üstüne düşen karşılık ödevleri de yerine getirmeye ve herkes için daha iyiyi yapmaya çalışacaksın.
Haa yok beğenmiyorum fakir ve yetersiz ülkemi diyorsan, o zaman stfu and go away.
Konuya dönersek, bu oyun öyle 1 günde bitirilip rafa atılan dandik bir oyun değil, aylarca oynanıyor o yüzden fiyatını da hakediyor!
Sosyal ağlarda paylaş

menejerlik oyununlarının geneli öyledir
yenisini bekleyene kadar oynarsın
hatta eskisini bırakamazsın yenisi çıksada nostalji yaparsın oynarsın
ben hala 03/04 oynuyorum lan
ha bide en yakın zamanda nilepin ebeveynleriyle görüşücem ben
geçmişine inmek lazım çocuk yaşta ateşli bi hastalık geçirmiş olabilir böyle davranmasının sebebi
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun demosunu indirip indirmemek konusunda kararsızdım. Malumunuz, söz konusu FM serisi olunca oyunun demosuna güvenmek ahmaklık oluyor. Her oyun demosuyla sınırsız ölçüde farklılık içeriyor, ve genelde demolar oyunların ilk hallerinden bin kat daha iyi oluyor. (FM 08'de strawberry demosu 800mb iken oyunun kendisi 600 mb'ydi hatta). Her seferinde demoya kanıp "ahanda adamlar süper yapmış yine" diyoruz, sonra her seferinde oyun çıkınca 1-2 major bug piç ediyor tüm oyun zevkimizde. Kimi seneler sürekli sakatlık, kimi sene transfer problemi, kimi sene taktiklerin işlememesi vs derken ilk major patchler gelene kadar oyun oynanmaz halde oluyor (ilginçtir demosunda bu sorunlar olmuyor). Sonuçta ilk patch çıkana kadar 2-3 ay oyun zevkimiz burnumuzdan geliyor. Hatta bir ara bu geleneksellik komplo teorisi doğurmuştu "kopya alanlar patlasın update edemesin diye bilerek bozuyolar başta" diye. Oyun çıkana hatta çıktıktan sonra da duruma ve yorumlara göre belki 1. major patch çıkana kadar yüklemeyi düşünmüyordum

Neyse, sonuç olarak bayağı bir sabrettim, ama sonunda ne oldu? Yine biraz önce demoyu kurdum yükledim. Çok kurcalayamadım ama aşağı yukarı 20-30 dk tecrübeyle söyleyeyim

- Her şeyden önce yeni arayüz bence çok kötü olmuş. Alışmak çok zaman alacak, çok yadırganıyor. Bunlar da yetmezmiş gibi çok göz rahatsız ediyor. Üstüne wide-screen'de (1650x1080) fazla boşluk bırakıyor arada. Umarım eski arayüz opsiyonu da gelir bir şekilde

- Öncelikle oyunda bir hantallık var gibi. Sistemim "çok sağlam" olmasına rağmen mesela sağ-sol tuşla tıkladığımda ileri-geriyi çok yavaş yapıyor.

- Yeni taktik sistemi çok değişik olmuş, her şeyi baştan öğrenmek gerekecek gibi. Bakalım, ama ilginç gözüküyor, eskisinden daha detaylı göründü, hakkaten öyleyse bayağı fayda sağlayacak. Ama keşke oklarımız dursaydı

- 3D garfikleri çok tatlı olmuş hakkaten çok başarılı, sevdim bayağı. Çok daha yumuşak animasyonlar, daha gerçekçi hareketler falan...

- Medya falan olayı gelişmiş galiba biraz daha, hoşuma gitti.

- Database'de çok fazla saçmalık var (Guiza'ya 18 finishing vermiş insafsızlar :D, Arda yine kalas kalmış vs vs) ama onlar elden geçer heralde zaten. Bu arada sadece statlere bakarak söyledim bunu belirteyim, vanille demoyu indirdiğm için ingiliz ligiyle oynuyorum sadece, searchle buluyorum takımları adamları :)

Genel olarak bayağı umut vaadediyor, yeni taktik şeysini öğrenmek biraz kasacak, bir de işte arayüz çok kötü onun dışında güzel gibi. Ha ama yine de oyunun orjinalinde yine son derece amatör bir saçmalık bekliyorum major patch gerektirecek, heralde olur yine :) Öyle bile olsa muhtemelen 10.0.1 den sora canavar bi oyuna dönüşecek gibi.

Skini değiştirdik mi gg
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada FM'de devam eden son dönem "pozisyon uyumsuzlukları" hala sürüyor. En sevmediğim şeydi bu açıp düzeltirim her sene databaseden.

Tuncay yıllarca AMC oynar, sonra bir sola kayar, AMC'yi naturalden çıkartırlar. 7 sene sol kanat oynayan Hasan Şaş 1 sene sağ kanada çekilince hemen natural sağ olur sol %95'e düşer.

Şimdi de doğuştan sol kanat oynayan Arda'yı AMC yapmışlar, hani tamam AMC'yi de natural yap istersen de, yıllardır oynadığı sol kanadı nasıl silip azaltıyosun yahu esas mevkisi orası?

Böyle saçmalıklar her sene oluyo, oyuncunun yıllarca oynadığı yeri deil en son yarım sezon nerede oynadıysa orayı "natural position" yapıyorlar. Hadi anlıyorum elin amerikalısı olarak türkiye ligini seyretmiyosunuz pek de, elinizde geçmiş senelerin databaseleri de mi yok, 4 senedir sol kanat natural olan adamı çat diye amc ye deiştirmişsiniz?

Hayır bi de adam daha şimdiye dek AM RL'ydi C'si bile sonradan geldi şimdi çat diye natural olmuş. AML'si düşmüş. Şaka mı bu
Sosyal ağlarda paylaş

yapanlar ingiliz bu arada :P

cm arayüzüne laf eden arkadaşları görmek isterim açıkçası şu andaki karman çorman haliyle FM arayüzüne aşık mı oluyolar?

çoğunluk menüye öncü tıklamalarla gitmek zorunda olmak cidden azap verici , işallah düzgün bi skin çıkar ve klik sayımız azalır yoksa cidden oynayamam gibi duruyor oyunu bu haliyle..

player search için illa transfer centre a mı gitmemiz lazım yoksa ben mi bulamadım direk bi link?
Sosyal ağlarda paylaş

[Menajer ismi] -> Search -> Player Search

şeklinde menüden gidebiliyosun eski oyundaki gibi.

Ama şu anki skin hakkaten işlevsiz gözüktü bana, hani bir de wide screen oynayınca iyice şeye dönmüş, nası desem "flash animasyon yapmayı yeni öğrenmiş hevesli gencin animasyon ödevi" gibi

Edit: Söylemeden edemiycem FM'nin skin'i şu güne kadar genel olarak güzeldi bence, hani 07-08-09 falan, tıkır tıkır işliyodu, CM03/04 falan da güzel, ama CM01/02 oynayamıyorum ben artık, o attribute'ların mental technical physical falan diye ayrılmamış hali çok kötü geliyo.

Güzel çalışan işleyen FM skinini niye bu kadar kurcalamışlar ki
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bu arada FM'de devam eden son dönem "pozisyon uyumsuzlukları" hala sürüyor. En sevmediğim şeydi bu açıp düzeltirim her sene databaseden.

Tuncay yıllarca AMC oynar, sonra bir sola kayar, AMC'yi naturalden çıkartırlar. 7 sene sol kanat oynayan Hasan Şaş 1 sene sağ kanada çekilince hemen natural sağ olur sol %95'e düşer.

Şimdi de doğuştan sol kanat oynayan Arda'yı AMC yapmışlar, hani tamam AMC'yi de natural yap istersen de, yıllardır oynadığı sol kanadı nasıl silip azaltıyosun yahu esas mevkisi orası?

Böyle saçmalıklar her sene oluyo, oyuncunun yıllarca oynadığı yeri deil en son yarım sezon nerede oynadıysa orayı "natural position" yapıyorlar. Hadi anlıyorum elin amerikalısı olarak türkiye ligini seyretmiyosunuz pek de, elinizde geçmiş senelerin databaseleri de mi yok, 4 senedir sol kanat natural olan adamı çat diye amc ye deiştirmişsiniz?

Hayır bi de adam daha şimdiye dek AM RL'ydi C'si bile sonradan geldi şimdi çat diye natural olmuş. AML'si düşmüş. Şaka mı bu

Araştırmacılar puanları veriyor her ülkede diye biliyorum ben? Sigames direk kendi vermiyor değerleri araştırmalar sonunda oluşan tabloya göre ekliyorlar. Evet dediğin gibi saçma olmuş ama bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...