Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Elano AMC oynarken yardırıyo valla, Her maç golü var neredeyse. ceza sahası dışından, yerden çok sert tam köşeye yolluyo topu genelde.

Bi de hareketler çok tatlı olmuş ya, resmen oyun motoru akıyo, geçen seneki odunlardan sonra bu seneki 3d motor inanılmaz, topu göğsüyle kontrol edip dönerek vole vurmak falan...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bir arkadaş söyledi onu da sorayım. "Artık oyuncuların maksimum ability puanları da random" diyor.

Yani komple deil de teker teker. Doğru mu?

Yani eskiden atıyorum potentialı 170se yine 170 150yse yine 150 falan, ama eskiden her oyuncunun maksimum puanalrı da teker teker belliydi, mesela finishing potentialı 16 olan adama ne kadar şut çalıştırırsanız çalıştırın 17 yapamazdınız. Bu sefer sadece potential ability total skoru belliymiş onun neye göre dağılacağı oyuncunun trainingine göre de deişiyormuş diyolar hani çok cross çalışırsa crossing 20 finishing 12 kalırken aynı adamı başka oyunda 17 finishing 15 crossing görebiliyomuşuz farklı çalıştığı için vs?
Sosyal ağlarda paylaş

Kewell'ı sattım yerine Avutralya'nın diğer yıldızı Bresciano'yu aldım. İyi yedek oldu hem özelikleri baya iyi hem de staminası var yani bi sakatlık durumunda ilk 11'de çıkıp 90 dakika rahat tamamlar.

Sezona da BJK derbisiyle başladım evde, ikinci yarı aldım Bresciano'u ve golünü attı =)
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyun çok güzel, şu an çeviri yapmasam direkt girer oynarım fekat... bir kısmı hep eksik ya. olm bu adamlar pes gibi her sene aynı oyunu az değiştirip (oyuncu değerleri olarak) kakalıyolar lan. oh ne güzel. farklılık istiyoruz arkadaşım, biraz düşünün lan ey sigames. bakın misal cm 2010 a adamlar motor olayını, AI olayını beceremese de en azından yeniliklerle gelmişler. Sigames te de yine nası olsa satıyo abi havası. lan 10 sene geçti ey insafsızlar, 3 temel değişiklik gördük oyunda. birincisi yukardan adamları gördüğümüz mod, ikincisi 3 boyutlu maç, üçüncüsü de işte gereksiz basın toplantısıdır vs dir bunlar. olm biraz oyuna heyecan katın lan.

misal şeyi örnek vereyim. Civ IV çok güzel bi oyun di mi bayıla bayıla oynadık. ama beyond the sword la beraber oyunun artık daha çok içine girmiştik random gelişen güzel dizayn edilmiş olaylarla. yok efendim maden çöktü, vay efendim kütüphanede eski yazmalar bulundu falan. bu demek değildir ki civ IV kötü oyundu. bu demektir ki beyond the sword çok daha güzel bir oyun (ek paket olarak)

misal izliyorum 2010 trailer ını budur abi işte, yani en azından böyle senaryolar koysalar. biz farklı rollere bürünebilsek. ya da ne bileyim bi hedef koysalar, önümüze zorluklar çıkarsalar. senaryolar olsa mesela "yıllarca yıldızı olarak oynadığın xyz fc. borcu yüzünden küme düşürüldü ve kurtarıcı olarak başına sen getirildin. 5 sene içinde takımı eski günlerine döndürebilecek misin?" gibi. ya da bazı random olaylar gelişse bu olaylarda takındığımız tavıra göre puanlarımız, fanların gözündeki yerimiz farklılaşsa. misal maçta kavga çıksa ve bize verilen seçeneklerin "ups and downs" ı olsa. buna göre fanlarla aramız açılsa ya da medyayla falan da filan daha uzaaar gider bu...

ama tabi zorlaştıkça average gamers ları kaybedecekleri için böyle bişeyler yapcaklarını hiiiiç sanmıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyi de, kendi alaninda en iyi oyun acik ara farkla ve yaptigi isi de iyi yapiyor. Sorunlu olmayan kisimlari niye degistirsinler? Bu yil sen farketmedin ama taktik ve transfer modulu tamamen degisti. Mac motoruna cok cok onemli farklar geldi. Her sene oyunun calisan modullerini daha da gelistiriyorlar iste. Onumuzdeki yil da Traning'e bisi yaparlar diye tahmin ediyorum. Daha dogrusu tum beta test ekibi artik trainingin bi boka benzemesi gerektigini savunuyor.

Bakalim ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

ben zaten değiştirsinler demedim ki, yenilikle gelsinler dedim. hayır, bu şekliyle zaten her türlü her sene alıp oynıcaz o ayrı bi mevzu. yenilik olarak ben pek bişey görümüyorum açıkçası. misal ama geliştirilecekse, basın toplantıları adam edilebilir. yani futbolcuyla ara yapmaktan öte bişeyler olabilirler. sonra ultimatom ya kaldırılır ya da işlevsel hale getirilir. şu kadar yıllık menajerlik oyuncusuyum bir kez bile verdiği ultimatom un kabul gördüğünü görmedim. ağzımla kuş tutuyorum, adamlar vermiyor yahu para. hayır bütçe de hayvan gibi genişlemiş finansa bakarsan. yok illa yeni sezonu beklicekler. en azından bakın para verirseniz şöyle şöyle olur böyle böyle olur, şunu alcam bunu yapcam demek istiyorum ben. eğer istediklerim yapılmazsa da ultimatomun gereğini kabul etmeye razıyım. ama adamlar direkt reddediyor ve ultimatom hiç bi işe yaramıyor. yani derdimizi anlatamadığımız için adamlar zaten vermiyolarsa vermiyolar...
Sosyal ağlarda paylaş

Soru:

1- Oyunu steam'den aldım. Hard diskimde oyunu bulamadım. oyun steam klasöründe mi?

2- DOlayısıyla db editor'u bulamadım. Oyunla beraber bir editör geldi mi? Geldiyse nerede?

3- Bir de patch yapıyor deniyo steam, versiyonumu nasıl görürüm?

4- CA/PA görmenin başka yolu var mı?

şimdiden teşekürler.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Soru:

1- Oyunu steam'den aldım. Hard diskimde oyunu bulamadım. oyun steam klasöründe mi?

2- DOlayısıyla db editor'u bulamadım. Oyunla beraber bir editör geldi mi? Geldiyse nerede?

3- Bir de patch yapıyor deniyo steam, versiyonumu nasıl görürüm?

4- CA/PA görmenin başka yolu var mı?

şimdiden teşekürler.

1- steam olayını bilmiyorum

2- oyun windows'un "games" kısmında gözüküyor mu? eğer öyleyse kısayoluna sağ tıklarıp "data editor"ü açabilirsin

3- oyun içinde game info ekranında görebilrsin versiyonunu.

4- scout programları dışında yok. (çoğu durumda maalesef)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...