Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

threaten acik olmadan agro tutması zor. karşıda mage olan gruplarda ya chain cc yap onlara yada direk ilk onları öldür. cc bozma olayı cok sinir bozucu gerçekten. sleep sevmiyorum pek o yüzden. force field, crushing prison, paralyze cok daha güvenilir cc bakımından. diyelmki 2 mage var karsida. birine kendi magelerinden biriyle chain cc yap, digerini rogue ve diger mage ile kes hemen. rogue stealth ile yanına rahat girebilmesi lazım. zaten stealth ile acip stundan cikarmadan kesersin kolayca.

sınırsız mana pot için mage tower bitirmen gerek. ordaki quartermasterdan istediğin kadar lyrium dust alabilirsin. ilk mage towera gitmek en iyi strateji bence. hem dünya kadar ekstra stat geliyor, hem 1-2 güzel item hem de limitsiz mana pot.

@arcane
crack falan yok. normal oyunu satın aldım araldan. içinden stone prisoner ve blood dragon armor cikti sadece. bide flash oyunundan gelen ingame itemler var. sonra baska bir yerden wardens keep, collectors edition itemleri, deluxe pack itemleri falan olduğu dlcleri indirdim. bu dazip dosyalarını updater ile kurdum. hiç sorunsuz oynuyorum şu an. online profiledan bakınca görünmüyorlar ama oyun içerisinde sorun yok. armoru falan aldım. smith geldi, meteor encounterini bekliyorum hala kılıç için.
Sosyal ağlarda paylaş

ejder çağı işte sdf

mageler için eğer kapalı ortamsa ben rogue olarak stealth, git, kes, steath geri gel şeklinde yapıyordum genelde diğer moblar "lan mageimizi kesiyorlar!1" diyemeden steath e girip kaçmış oluyordum ben genelde..
açık alanda zaten gruplara bodos olarak girdiğim tüm grup için arada kaynıyordu mage olanlar. tank olayını bi tek bosslarda kullandım ben. çekilebilenleri çekip, darkspawn sürülerine hep dümdüz daldım ortalarına genellikle. yada köşeye çektim, cone of cold / shatter zate
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
@arcane
crack falan yok. normal oyunu satın aldım araldan. içinden stone prisoner ve blood dragon armor cikti sadece. bide flash oyunundan gelen ingame itemler var. sonra baska bir yerden wardens keep, collectors edition itemleri, deluxe pack itemleri falan olduğu dlcleri indirdim. bu dazip dosyalarını updater ile kurdum. hiç sorunsuz oynuyorum şu an. online profiledan bakınca görünmüyorlar ama oyun içerisinde sorun yok. armoru falan aldım. smith geldi, meteor encounterini bekliyorum hala kılıç için.

Oyun paralı olanları accounta işliyor. O DLCleri oynamak için o accounta logged in olmak gerekiyor. Bu yüzden Warden's'ın sende çalışmaması lazım. Benim de aynısı işte. Oyundan stone prisoner, blood dragon armor çıktı, warden's keep'i de satın aldım. Bu sebeple bütün DLCler yüklü olmasına rağmen Collector's Edition falan çalıştıramıyorum. Yani seninki ilginçmiş, bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim farklı bi problemim var. Dün bilgisayar patladı, hard diski görmüyor hiç bi şekilde (halbüki gece kapatırken hiç bi sorun yoktu böhü )= ve savelerim gitti galiba. Şu şu görevleri yapmıştın gibisinden bi hile hurda edit yöntemi var mı campaign için? Easyde başlayıp faceroll aynı yere kadar ilerlemek istemiyorum, negzel dragon falan kesip superior armorlarını yaptırmıştım yaldır yaldır orzammara koşuyodum.

Ayrıca oyun xboxda falan çoook suxtır diye tahmin ediyorum. Tamam normal etrafı gezerken wow misali wasd ile ilerleyip etrafa bakmak gayet güzel, ama combata girdiğin zaman hele ki aoe büyüleri targetlayıp atıcaksan falan third personda oynamak işkence. Bildiğin izometrik lazım orda.

Oyun belki bi tactical combat değil ama izometrik yaptığın zaman chokepointlere earthquaketi greasedi atıp nightmare yiyen npclere bide fireball üstüne storm of the century falan patlatmak keyifli oluyor. Zaten hardda nightmareda trash grupları anca böyle iniyor hehe. Ama bunu third personda yapmak çok kasış, adam gibi tuzak bile kuramazsın konsolda. O yüzden imkanınız varsa konsol versyonlarından uzak durun derim, izometrik olmadan combatlar sux.

Ayrıca, sayfalar sonra hala şaşırıyorum bütün kontrolleri kendisi yapmayan insanlara. Arkadaşım baldurda böyle miydi her karakteri tek tek kontrol ederdiniz, ai ye güvenip sleep bozan karakterleri ortaya salmanın anlamı nedir? Oyunun başında bi 15 dakika kadar falan denedikten sonra direk kapattım ben tacticsi. Gerekli gereksiz büyü atıp cooldowna sokma mı dersin, earthquakein içinden geçmeye çalışan maltoz meleeler mi dersin.

Sonuç olarak oyun baya eğlenceli. Grafikleri, özellikle iç mekan tasarımları başarılı. Nwn2de texturelar falan güzeldi ama bi yapaylık vardı genel olarak, ondan kurtulmuşlar. Oyun pcye konsol portundan çok, konsola pc portu gibi duruyor bence en büyük artısı bu. Ha tabi konsol kiddyler üzülmesin diye zorluk ayarlarını bi düşüğe çekmişler, aslındda hard normal easy very easy diye gitmesi gerekiyor hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

mass effect mantığından kurtulmam gerekli..

arenadaki savaştan sonra , başlardayım daha , hapisten kaçmaya çalışıyorken 4 tane daha iyi silahlı adama dalayım dedim.. çotank diye yere serdiler valla :) sanırım orda rogue arkadaşı kullanıp stealthlemek lazım bi kaç adamı..

Sosyal ağlarda paylaş

bütün partiyi oynadığımız rpg'leri hiçbir zaman tercih etmedim ki, bana kalsa solo giderim hep. squad tactic oyunlarını bile solo oynayan adamım heh. doğam böyle. 3-5 yer hariç hep yapay zekaya bıraktım, işimi de gördü doğrusu fazlasıyla.

hep en yakın third person oynadım, izometriğe de uzun mesafe bomboş mekanda koşmam gerektiği yerler hariç geçmedim çünkü oyunun ciddi bir beceriksizliği var yere tıklamalara izin vermesi hususunda.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de bu ejdercikleri kesme konusunda bir taktik fln var mıdır? Yada level sınırı vs.?

Level 14 oldum, party de 13 - 14 civarı, 2 tane ejder gördüm daha kesemedim önceki save'e geri almak zorunda kaldım, level atladıkca da bir şey değişmiyormuş gibi geliyor, moblarda benle level atlıyor sanki :)
Sosyal ağlarda paylaş

Tactics olmadan oyun çok uzuyor.

LOS'da olmayan yere tıklayamamak sinir bozucu.

dragon

- Kuyruktan uzak duruyoruz, vurup fırlatıyor
- Önünden uzak duruyoruz. Önünden kasıt önü ve dibi. Buraya Sweep vuruyor. Bir de tutup hüpletme hareketi var ki o an heal inmezse garantili ölüm demek. Önünde ama uzakta durabilirsiniz. Evet, böyle salak birşey var. Ejderha gelip vurmaya çalışmıyor.
- Tank dışında herkes önü ve arkası dışında bir yerde duracak. Melee varsa yandan vursun. Tutar da yerse tuttuğuna spam heal.
- Threaten ile aggro alan tankınız threaten mesafesinde durup sünger hesabı bütün hasarı yiyor. Gerekli korunma büyülerine sahip bir mage daha iyi tanklar ama partyde başka mage varsa aggroya dikkat etmek lazım.
- Geriye kalan abilityleri Roar (AoE stun), Fire Spit ve Dragon Fire. Bunları kullanırken ejderhanın üzerinde yazılı uyarı çıkıyor, animasyondan da anlayabiliyorsunuz. En güzeli Roar çünkü stunlayınca kendi de mal mal duruyor. Fire Spit'den kaçış yok, devamlı bunu basıyor. Dragon Fire bu dövüşteki en önemli şey. Bunu kullanırken tank yana doğru kaçarsa hiç hasar almıyor.
- Cold ve Nature çatır çatır işliyor. Elektrikle ateş denemedim. Elektrik de işliyordur herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

Ejderleri kesmek için heal gerekiyor. Mümkün olduğunca etrafına dizilip tail vs mesafesinde durmayacaksınız. Cone of cold mind blast benzeri interrupt atan büyücüleri biraz yakın tutun, ejder tankınızı havaya kaldırdığında abilitysini interrupt etmeye çalışın. Greater warmth balm falan kullanabilirsiniz zaten başka yerde işe yaramıyor. Ben 2hand tank kullandığım için indomitable açık sürekli, tank knock down yemiyince pek sorun olmuyor. Bide daha önce de yazılmıştı, bi npcnin gücü senin o bölgeye ilk girişinle bağlantılı. Yani mountain peak e ilk lvl 14te gittiysen, ordaki dragon daha sonra güçlenmez.

Sam sen easyde mi oynuyosun ehue? Cidden third person nasıl aoe atıyosunuz hayret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun yarısı kalabalık combat değil mi zaten? Her yerde bi darkspawn ordusu, cultist grubu vs. Denerimde yolumu kesen soygunculardan ordu kursam deep roadsu tamamen ele geçirir, blightı bitiririm. Mage desen 4er 4er geliyor bazen. Hayır brezilyadaki revenantlar bile tek değil, bi tanesi mageli archerlı babayaro gibi grupla gelmişti.

Ayrıca dragon kesmeyenlere mini öğüt : Oyunun bi noktasında gerçek dragon ve drake kesince bunların derilerini topluyorsunuz. Denerimde zırh yaptırabilirsiniz (zaten itemları lootlayınca direk quest açılıyor denerimdeki wade bunlardan zırh yapabilir diye hehe). Bi defa 20 golt, bi defa da 10 golt fazladan para teklif edin, o zaman superior yapıyor zırhları. Baya farkediyor superior olunca, kesin değer o paraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...