Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ttnet 8mbit sınırsız internet

benjani

Öne çıkan mesajlar

ya bugün telekomdan aradılar beni. önce bi telefon tarifesi önerdi kadınç ben onu kabul etmedim. sonra internet tarifemi sordu. 2mbit sınırsız dedim. sınırsız kullandığınız için bi dahaki ay 2 katına çıkarcaz hızınızı dedi. iyi peki dedim kapattılar telefonu. bi bok anlamadım durup dururken niye hızımı artırdı bunlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

ya bugün telekomdan aradılar beni. önce bi telefon tarifesi önerdi kadınç ben onu kabul etmedim. sonra internet tarifemi sordu. 2mbit sınırsız dedim. sınırsız kullandığınız için bi dahaki ay 2 katına çıkarcaz hızınızı dedi. iyi peki dedim kapattılar telefonu. bi bok anlamadım durup dururken niye hızımı artırdı bunlar?

nası ya sınırsız 2mblar 4mb mı oluyor?Bende sınırsız 2mb kullandığım için heycanlandım bi anda:D.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Saçmalık olduğunu düşünmüyorum. Eğer sınırsız istediğin gibi kullanmak istersen ve ayda 15gb üzerinde kullanan bir kullanıcıysan paranı da verirsin istediğin gibi kullanırsın. Diğeri çoğunlukta bulunan 15gb altı kullananlar için düşünülmüş. İş yerlerinde özellikle insanlar internetin yavaşlığından vakit kaybetmek istemiyor ve kullandıkları internet 15gb'i geçmiyor çoğu zaman. Veya bizim evde 2 pc sürekli kullanıyoruz ancak ne film indiriyoruz, ne oyun. Bu nedenle 15gb üzerine çıkmıyoruz ve bu fiyattaki 8gb internetten çok memnunum ben.

edit: bu arada kafalarından düşünmüyorlar, tarifenin kuralları satın alırken zaten söyleniyor. kullanımın 1 ay içinde 15'i geçerse ay sonuna kadar 512 ile devam ediceksin, bir sonraki ay yine 8gb'e dönecek diye söyleniyor. eğer böyle istemiyorsanız şu tarife var deniliyor.
netlimitsiz tarifesindeki 'limitsiz' kelimesi diğer kotalılardaki gibi belli bir limitin üzerinde para ödeme gerekliliği olmadığı manasında sanırım.

internet yavaşlığı değil o
sana 56 k da versem hurriyet.com.tr yi açabilirsin değil mi ?
aynı anda 10 makina yüklenirse ne olur ?
56k x 10
demek ki daha yüksek bir internete ihtiyacın var
demek şirketinde 10 dan fazla makinan var ve hepsi internete çıkıyor
15 gb limit ile nasıl geçmezsin 1 ayda 8 mbit bağlantıyla sen ?

saçma sapan bir tarife

100 mbit için quiknetinde var
ulan 100 mbit veriyosun adama
internette gezecekse ne işi var 100 mbit ile
yükleme hızı zaten farketmiyorki
10 mb saniye hızla sana vermiyor ki siteler açılırken
bekliyorsun yine aynı süre
birde kota koymuşsun sahtekar bir biçimde 100 mbit şu fiyata diye satıyorsun
zaten sattığın insanların %90 ı haberdar değildir maksimum hıza ulaşamadıklarının. 100 mbit diyip tıklıyorlardır mp3lere
5 10 tane geek burda tartışa duralım

site açacaksan 512 k üzerisi yalan hatta 256k üzerisi yalan
fazla makina varsa avantajlı
e o zamanda kota biner üstüne
tamamen saçmalık (tabi uber FX flash sitelerini saymıyorum ki hiç hazetmem)

hatta bunun mantığı bakkala ferrari ile gidiyorum geliyorum ama sokağın 40 km hız limiti var ve bi arka mahalleye geçtiğimde araç daha fazla yakmaya başlıyor
eeeh !
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke said:

niye bu kadar kötülediğinizi anlamıyorum 8mb 15gb kota olayını.

iş yerinde 4mb sınırsız internetim var ve orda dl yapabiliyorum
evde internete 50ytl altında para ödemek istiyorum
online oyun oynuyorum
aylık 10gb falan dizi indiriyorum
üstüne üstlük normalde baglantım 1mb iken aynı paraya 8 kullanıp 15gb'yi gecersem 512kb ye düşüyor yine de işlerimi yapabiliyorum.

Benim için ve muhtemelen bir çok insan için de çok makul bir paket bu.

8 mbit vermeyip 4 mbit sınırsız verseler
ah aman kotam ne kadardır diye sürekli benziminiz biter aman derdi yaşamasanız daha iyi olmazmıydı ?

sanki benzin dolduruyormuşuz gibi saçma sapan kota değerleri koyuyorlar anormal hızlara

site açıyorsunuz 8 mbit ile 1 mbit arasında kaç saniye fark görürsünüz(abidik gubidik kuntin flash sitelerini varsaymadan) ?
aylık 10 tane dizi bölümü indiriyorsanız 1 mbit limitsiz neden yetmez ? ki üstüne kotam stresi yaşamadan istediğiniz gibi internetten dosya indirseniz ?

aşırı yüksek hızlar verip komik kota değerleri koyuyorlar

20 mbit quiknetim var
4 mbit kablo netim varkenki internette dolaşma hızımdan hiçbir fark hissetmedim hatta 1 mbit kablo kullanırkende aynı sürede açılıyordu bu sitelerin hepsi
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu tartışmanın bu kadar uzamasını aklım almıyor gerçekten. zira kimse asıl noktaya değinmemiş bile..

konu aşırı yüksek hıza, az kota koymak değil. misal ben de evimde 8mbit/15gb kota tarifesini kullanıyorum. tarife bana çok uygun. bunda bir sıkıntım yok. sadece pahalı. sorun da bu.

dünyayla kıyasladığımızda, adamlar sınırsız 10 mbit'e bu paraları vermezken, biz sınırlısına veriyoruz. yoksa tarife saçma falan değil. gayet bu tarifenin de alıcıları olur.

yani tarifelerin kendi aralarındaki fiyat oranlarında bir sorun yok. fiyatların kendisinde bir sorun var.
Sosyal ağlarda paylaş

O 8 mbit hikaye.. 8mbit'e kadar bkz. kelime oyunları başlıyor yine.. İstersen 30mbit e geç senin hattın desteklemedikten sonra yine 1-2-3 mbit'e talimsin. Öncelikle bağlı olduğun santral sonra yaşadığın semtin 1453'ten kalma altyapısı, hani fiber değil bakır olduğu için kablolar birde evin ile telekom santralinin arasındaki mesafe bile etkiliyor.. Önce bunları araştırın sonra uçuşa geçin. Ttnet Türkiye'de internetin adı! dsfds
Sosyal ağlarda paylaş

netlimitsiz (8mbit olup 15'den sonra hızı düşecek olan) tarifesi olup 15gb'yi geçen var mı hiç?
15'i geçince ne kadar zamanda internet hızı yavaşlıyor? geçer geçmez düşüyor mu hız?

Ayın son günü diye dl'e abandım, 13'ten 22gb'ye çıktı kota kullanımım ama hızım henüz düşmedi. Ne zaman düşecek merak ediyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Şirketlere hız düşümü olmuyor 8mb gerçek limitsiz. Ayrıca bir da alttan tehtid ediyorlar bakın 8mb lere geçildikçe 4mb lerin gerçek hızları düşücek ondan kampanya varken geçin diyorlar. 130 tl aylık. TTNET biraz geç kaldın kurumsallaşmakta. Biz yemeyiz bu numaraları. Hadi başka kapıya.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoğunluğa bağlı olarak hızın değişebileceği söyleniyordu. Ben de önceki denemelerimde genelde 600-750 arası bir hız görüyordum ancak ay sonu diye download'a yüklendiğimde 850'nin üzerine çıktığını gördüm, mutlu oldum..

İstersen arayıp konuşabilirsin ama büyük ihtimalle hatların yoğunluğundan o hızın mümkün olduğunu söyleyecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Mendoza said:

Şirketlere hız düşümü olmuyor 8mb gerçek limitsiz. Ayrıca bir da alttan tehtid ediyorlar bakın 8mb lere geçildikçe 4mb lerin gerçek hızları düşücek ondan kampanya varken geçin diyorlar. 130 tl aylık. TTNET biraz geç kaldın kurumsallaşmakta. Biz yemeyiz bu numaraları. Hadi başka kapıya.

ne 130u be 90tl ödüyorum ayda ben 8mbit işte
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...