Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir vuruşta yirmi dikiş

suvras

Öne çıkan mesajlar

dory said:

cenem düştü okurken
okulda vahset topicini yasadim bian
arenda falan, ftw
neyse
cok gecmis olsun
bence sen nasilsa buyuk bi olay cikarmissin
bari inceldigi yerden kopsun diyip
evden ayrilabilir, calisabilir ve kendi hayatini kurabilirsin.
baban hep boyle birimidir peki
yoksa belki oda bisiye patlamis midir?
ve uveylik benim de aklima geldi

Bıçağımla pozum bilem var.Obsesifte mi ne vardı fotoları atsın bi ara..

Sen de sinirlenme ,zaman geçiyor unutuluyor bu tip şeyler. Onun bakış açısından bak biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim babamda sorumsuz birisiydi. alkol kullandı yıllarca kücük bi nakliye şirketi filan vardı ordan kazandıklarıyla hep alemlere gecelere aktı. iyi kazanıyodu aslında ama %75 ini alemlere harcadığı için biz çok bişey görmedik. işte bi ev bıraktı bide ölürken ucuk bi rakam vergi borcu filan.

ama o kadar tartışmamız olmuştur bi günden bi güne bize bağırıp kızmadı. evet ben çok eşek bi adamım haklısınız hep alemlere gidiyo paralar size cok iyi bi hayat veremiyorum bık bık bık konuşuyodu. 1 hafta düzeliyodu ondan sonra gene aynı. annemde mübarek kadın hiç dırdır yapmazdı.

gel gelelimki 3 kardeşiz. 2 abim var. belki babam sorumluluğunu bilip kafasını kullansaydı şuan gerçekten hepimiz cok iyi yerlede olurduk. ama tabi hata babamdaysa bence abimlerde de var. o zaman cokta kücük değillerdi. işlere el atıp en azından devam ettirceklerdi. babamıda yavaş yavaş saf dışı edip o hayattan soğutmaya bakcaklardı. ama herkes ayrı bi alemde yaşadığı için babam işleri batırdı filan 46 yaşındada vefat etti.

yani baba olmadanda kendi sorumluluğunda ayakta durabiliyosun. bence sana böyle davranıyosa kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin. insan o evde mutlu olamaz gerçekten. bi araba parası da okumak için iyi bi rakam. idareli bi şekilde gider bu iş diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

babalar ve sorumsuzluklari hakkinda ben de bolca dertliyimdir.
kendisiyle hic iletisimim olmamasi disinda, dibine kadar sorumsuz ve kendi hayatina duskun bi insan.
ne annemi kardesimi ne de beni dusunur.
hayatta yaptigim hic bisiyde ne fikrini ne iznini alirim. Ben boyle durumlarda biyolojik bagin bi halta yaramadigini dusunuyorum. bazi insanlar ebeveyn olmak icin yeterli kriterlere sahip degiller ve sansli degilsek basimiza gelebiliyolar.
kendi ayaklarinin uzerinde durabilmeli insan.
ben sansliyim, annem manevi acidan hep destek tam destek.
Sosyal ağlarda paylaş

avıç içiyle mi vurdun?

Edit: Kusura bakma arkadaş bu arada, baştan sona okudum, başka şeyler de eklemişsin yazına. Şakaya vurdum ben de ama umarım en kısa sürede herşey yoluna girer. Kolay değil bu zor dönemleri geçirmek, bunların üstesinden gelecek gücü bulabilirsin kendinde. Baban sakinleşsin yaptıklarından çok pişman olacaktır. Bazen çocukların ailelerinden olgun davranıp duruma hakim olmaları gerekiyor her ne kadar üzücü olsa da.
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşini suçlama.bütün suç baban olacak o herifte.kardeşine ne olursa olsun ters davranmamaya çalış o şerefsize de gelince öyle bir başarı kazan öyle birşey yap ki hayatı boyunca konuşamasın.şuanki durumunda çok zor geliyordur eminim,ama milletin arayıp da bulamadığı hırsa doğal olarak sahipsin şuan,bu sinirle 24 saatin 20 saati çalışırsın gerekirse.sakın pes edip oturma.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok geçmiş olsun abicim ama bu tür konularda sinirini biraz olsun yatıştırıncaya kadar kafanı dinleyip ardından mantıklı bi cözüm aramak gerek sanırım.Benimde bi kaç sıkıntım olmuştu babamla aramda ,yanlış zaman yanlış yer muhabbetinden midir bilinmez.Bir süre geçip ortalık sakinleştikten sonra oturdum konuştum ki baya etkili oldu açık açık konuşmak.Umarım bir an önce çözersin sorunu
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam kusura bakma da babanı tutup dövesim geldi. Gerçekten ne olursa olsun bir insana bu yapılmamalı. Kendi başının çaresine bakabileceğin duruma gelene kadar dayan sonra koy postayı dilediğini yap derim ama bir garantin olmadan bunu yaparsan ve tekrar evine dönmek zorunda kalırsan bu sefer durum daha vahim bi hal olur hoş olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...