Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir vuruşta yirmi dikiş

suvras

Öne çıkan mesajlar

Çok geçmiş olsun. Ben kardeşin için de üzüldüm. Psikiyatriste gidecek kadar, derslerle kendini strese sokmuş, sonunda bir yeri kazanamamış, aile kavgasına neden olmuş, babasının kendisinden beklentisini yerine getirememiş v.s. Senin elini kesme olayında da kendisini suçlu hissetmiş olabilir. Evdeki bağırış, çağırışa nasıl bir tepki göstereceğini bilemediğindendir gülümsemesi.

Babanda hem hayal kırıklığına uğradığından, hem kardeşinin özel okul parası, hem senin ayrı evde yaşama talebinin masraflarının altından nasıl kalkacağını (ya da kalkamayacağını) bilemediğinden ve bunların doğurduğu sıkıntılar nedeniyle (ki adamın başka dertleri de vardır belki, iştir, şudur, budur) çareyi, (senin de onu suçlayıcı davranış ve sözlerin nedeniyle) atarlanmakta bulmuştur. Senden habersiz nette tercih değiştirmesi fln. çok kötü de, onu da senin iyiliğini düşündüğü için yapmış olabilir. Tabi çok yanlış.

Haklı olduğun birçok yön var, ama onların bakış açısından da bakmayı denesen biraz, işe yarayabilir diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun, umarım arızasız atlatırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

çalışıyordum dersleri ihmal ediyorsun vs diye işten çıkarttılar zaten babamdan son 1.5 senede aldığım harçlık 200 lirayı geçmez. parasız kaldım ortada bok gibi. bi arkadaş çağırsa gidicek yol param yok. kız arkadaşım da ya aranı düzelt ya da bu iş yürümez ailesiyle geçinemeyen aile kuramaz vs diyip duruyor olayı anlatamadım bile. tam cinnetlik iş
emek vere vere bi ilişki kuruyosun o da senden değil dolaylı yoldan zora giriyo..

bira ısmarlama konusuna gelince istde veya ankarada değilim kaldı ki olsam bile sağ elimi oynatamıyorum zorlanıyorum araba kullanmam mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

cenem düştü okurken
okulda vahset topicini yasadim bian
arenda falan, ftw
neyse
cok gecmis olsun
bence sen nasilsa buyuk bi olay cikarmissin
bari inceldigi yerden kopsun diyip
evden ayrilabilir, calisabilir ve kendi hayatini kurabilirsin.
baban hep boyle birimidir peki
yoksa belki oda bisiye patlamis midir?
ve uveylik benim de aklima geldi
Sosyal ağlarda paylaş

evden ayrılabilsem ayrılcam, iş buluyorum paramı aylar sonra alabiliyorum kriz bi yandan yaz dönemi aradık bi arkadaşla yok iş yok. bi tane var onda da haftada 6 gün 8 saat sürekli ayakta dikilip oturmak yasak kredi kartı satacaksın ayda 800 liraya ama yemek molası yok bırak öğlen akşam yemeğini. 15 dk mola var en kalabalık saatlerde hem yemeği yiyemiyorsun hemde alışveriş merkezinden 1 ay boyu yemek hadi girdim işe gitcek orada yemek yicek param bile yok.

berbat bi durumdayım. kapıyı vur git demesi kolay bi kere öyle yaptım nereyle iş yapsam parasını 2 ay sonra aldım, kredi kartını tamam anlaştık deyip yüklenip para geç ödenince borcunu yatıramadım takibe düştü vs ertesi ay hemen ödedim hepsini ama olan oldu. okulu uzattığım için öğrenim kredisi de alamıyorum.

iş buluş çalış vur kapıyı çık git bu kadar kolay değil ki, arabayı satcam vergi borcu, tescil vs trafikten men oldu zaten baktım cezasıyla faiziyle 2-2.5 milyar borç var.

öyle işte. annemin de kredi borcu var onu ödüyor ben ortada kaldım böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

garip
ama ben sana solyim noldunu
baban antropoza giriyo
orta yas bunalimi
normaldir o yaslardan 5 yil sona sakinlesir

Kuzenim sürtüşmeler yaşayıp evden ayrılmıştı benim evimde kaldı birkaç ay. Saçma sapan sebeplerden ötürü didişip duruyordu babasıyla aradan epey zaman geçti eskiden şeytan görsün yüzünü hayatta bir daha onunla konuşmayacağım dediği adamla şimdi kanka moduna girdi fakat burada durum farklı insan bir çocuğuna iyi davranırken diğerine tam zıttı şekilde davranıyor. İyi ama neden insan hiç evlat ayrımı yapar mı ?

Babanla tartışmaya girmeksizin düzgün bir şekilde sana olan tavırlarını sorgulamaya çalıştın mı hiç ? Ona direk olarak yönelttin mi bu soruyu ? Bak bana böyle davranıyorsun kardeşime böyle davranıyorsun ben bunu hakedecek ne yaptım vs dedin mi ? Ayrıca annen bu duruma ne diyor ?

Geçmiş olsun.....

PS: özel sorularsa kusura bakma yanıt vermezsen anlayışla karşılarım sadece merak ettim yardımcı olabilmek adına durumu detaylarıyla öğrenmek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kız arkadaşa bakmıcaksın hocam. Sen kendini kurtarmaya çalışıcaksın. Kız yanında olmaz yüzde 90. Bir de onu düşünüp daha çok stres yapma kendine. Hangi zor durumda bir kız çıkıpta rahatını bozup erkeğin arkasında durmuş ki? Ailenin durumunu, yaşadıklarını görüğ hala daha aile durumunu düzelt falan diyen birine çok güvenme. Tek kendine güvenicen abi, düştüğünü gören herkes hızla uzaklaşır senden, evlenmeyi düşündüğün insan bile olsa.
Sosyal ağlarda paylaş

|Joker| said:

Kız arkadaşa bakmıcaksın hocam. Sen kendini kurtarmaya çalışıcaksın. Kız yanında olmaz yüzde 90. Bir de onu düşünüp daha çok stres yapma kendine. Hangi zor durumda bir kız çıkıpta rahatını bozup erkeğin arkasında durmuş ki? Ailenin durumunu, yaşadıklarını görüğ hala daha aile durumunu düzelt falan diyen birine çok güvenme. Tek kendine güvenicen abi, düştüğünü gören herkes hızla uzaklaşır senden, evlenmeyi düşündüğün insan bile olsa.

kız arkadaş ne alaka şimdi o nerden çıktı alaka kuramadım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

|Joker| said:

kız arkadaş ne alaka şimdi o nerden çıktı alaka kuramadım ben.

suvras said:

kız arkadaşım da ya aranı düzelt ya da bu iş yürümez ailesiyle geçinemeyen aile kuramaz vs diyip duruyor olayı anlatamadım bile. tam cinnetlik iş
emek vere vere bi ilişki kuruyosun o da senden değil dolaylı yoldan zora giriyo..
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeşininde davranışları ilginçmiş.Ben kardeşimle kavga ettiğim zaman herzaman babam bana kızar büyük olan ben oldğum için.Ama kardeşim karışma baba kavga etmiyoruz der yumruk yumruğa olsak bile.Herkezin kardeşi böyle olsa keşke.

Peki sen kardeşine kötü davranıyor musun babanın yaptığı ayrımlar yüzünden? Aran nasıl onunla
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...