Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CATACLYSM - Blizzard'ın yeni DVO'sunun ismi mi?

tinu

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

aquila said:

devasa online

DO?

Türk oyun dergileri tarafından yerleştirilmiş bir terim.

mmo= massive multiplayer online = devasa online oyun olarak kullanılıordu bir suredir Türkiye'de.

devasa online oyun = DOO oluyor ki bu kısaltma pek uygun olmadıgından, yerine DVO terimi kullanılıyor. DeVasa Online
Sosyal ağlarda paylaş

http://blackravens.net/2009/07/01/cataclysm/

"The cataclysm is the Greek expression for the Deluge, from the Greek kataklysmos, to 'wash down' (kluzein "wash" + kata "down").[citation needed] and it has also been used to describe events such as the Flood, the destruction of Sodom and Gomorrah, and the tenth plague of Egypt. The modern usage of cataclysm is mostly confined to geological phenomena of high significance, such as the destruction of Pompeii, the Tunguska event, or the 2004 Indian Ocean earthquake."
Sosyal ağlarda paylaş

bonesoul said:

arcane said:

aquila said:

devasa online

DO?

Türk oyun dergileri tarafından yerleştirilmiş bir terim.

mmo= massive multiplayer online = devasa online oyun olarak kullanılıordu bir suredir Türkiye'de.

devasa online oyun = DOO oluyor ki bu kısaltma pek uygun olmadıgından, yerine DVO terimi kullanılıyor. DeVasa Online

Baya kolpa bisey ya hic alisamadim DVO ya
Sosyal ağlarda paylaş

3. Expansion Emerald Dream olabilir. wowiki de geçen 10.000 yıl oncekı muhabete bir geri dönüş yaptırabilirler ki outlands i koyup Azeroth haritası dışına götürmüşlerdi. Bence harita dışı bir yer olucak gene, sonra 4. ex haritayı tamamlıcak maelstromla. Ben Emerald Dream diyorum. Grafik olarak müthiş şeyler de bekliyorum bu sefer :P.

edit: typo ftw.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Adam gibi başka bir oyun çıkarırsa Blizzard, 1 senede WoWun yarısı oraya geçer. KEndi kendini baltalayacak iş yapmaz akıllı Blizzard.
öyle diyorsunda eninde sonunda o oyuncular wow u bırakacak.başkasının baltalamasından daha iyidir blizzardın kendini baltalaması :)
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Evet off topic olucak biraz ama DVO çok tırt bi tanım ya. Arada multiplayer ı da yemişler hem. Beceremiyosanız çevirmeyin Türkçeye kardeşim, asıl haliyle kalsın. Yani tamam Türkçeye çevirme çalışmaları filan iyi bişey de böyle çok zorlama olmuş bence, kötü bayağı.

eyvallah abi yorumların için çok tırtız harbiden...

ha sunuda belirtmek istiyorum bu kısaltmayı bız bıyerımızden uydurmadık birkac senedir Türk oyun dergileri bunu kullanıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

ya sonuc olarak ben kelimeyi savunmuoyrum kullanıyoruz o ayrı ama online'ı her koşulda çevrimiçine tercih ederim şahsen..

zaten konu buradan cıkıyor, Türkçeleştirmek diyince insanlar kelimesi kelimesine Türkçe bekliyor. bizim ama böyle bir amacımız yok, terimlere, oturmuş kalıplara dokunmadan çevirdiğimiz içeriği, Türkçe bilen oyuncuların anlayabileceği hale getirmeye çalışıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

konudan çok dvo kısaltması tartısılıyor :) dvo yu ilk biz kullanmadık bizde uydurmadık, dergiler olsun gazeteler olsun yani görsel ve yazılı basın mmo yu dvo olarak türkçeleştirmiş artık bu kısaltma ilk kimden çıktı bilmiyorum ama bu böyle, bizde bunu kullandık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...