Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfail

janis

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR gelen expansion ile oyun gercekten launch oluyor. Expansionin icerigi ile alakali degil bu. Eger forumlari okuduysan gormussundur, oyunu storelarda satmaya basliyorlar ve reklamini yapmaya basliyorlar. Expansion beklentisiyle veya patch icerigiyle hicbir alakasi yok.

Bilmeden konusmaya devam et lutfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben store da satılıcak veya reklamı yapılacak diye bir yazı okumadım yalnız bu bilgiyi nerde gördün bana bir link atarmısın? Benim bildiğim sadece expansion adı altında büyük bir patch çıkıcak ve NA serverı açıcaklar ki server hakları AV de değil anladığım kadarıyla.

Bu arada 13üne ertelenmiş NA launch ı. Ayın 6 sında daha detaylı bilgi gelicekmiş sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Mighty_THoR gelen expansion ile oyun gercekten launch oluyor. Expansionin icerigi ile alakali degil bu. Eger forumlari okuduysan gormussundur, oyunu storelarda satmaya basliyorlar ve reklamini yapmaya basliyorlar. Expansion beklentisiyle veya patch icerigiyle hicbir alakasi yok.

Bilmeden konusmaya devam et lutfen.

işin sıkıcı tarafı bu işte ben konuşmuyorum bütün konuşmaları sen yapıyorsun ,bende konuşsam rahatlıyacamda senden sıra gelmiyor aynı sayfada 3 kere kendinle çelişkiye düşüyorsun valla tembelliğe alıştım
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Janis, cok bilmislik etmem ama soyle bir durum var..

Eger bir urune kritik yapmak istiyorsan, bunu yapmanin duzgun bir yolu vardir. Bu nedir? Urunu duzgun sekilde test edersin. Hosuna gitmese de urunun ozelliklerini denemek durumundasindir. Denedikten sonra, urunun eger ki - yonlerini gorduysen bunlari yazarsin. Simdi senin yaptigin seyin bunla yakindan uzaktan hicbir alakasi yok. Sen urunun ozelliklerini test etmemissin. Hatta urunu test etmemissin. Ben bir kapagina bakip, ordan herseyi anladigini zannedip, oyunun bozuk olmayan taraflarini "bozuk" diyip, "uyduruk" diyip, "fail" diyip bunu oyuna adreslemissin.

Halbuki, sen duzgun bir sekilde test etsen. Gercekten bozuk olan taraflarini yazsan, kesinlikle boyle bir tepki gormezdin. Cunku oyunun gercekten cok eksik yonleri var.

Dersen ki, ben test etmeden yazi yazamiycak miyim? Yazarsin.. Nasil yazarsin? Darkfall deneyimini WoW'la kiyaslarsin. Veya oynadigin kadariyla oyunun zorluk seviyesini yazarsin, kendi deneyimini yazarsin. Bunlar, ben soyle yaptim, ben boyle yaptim, oyun soyle zordu, boyle zordu, veya WoW'a kiyasla interface bana boyle zayif geldi gibisinden olur.

Sen test etmeden, yalan yanlis yazilar yazarsan herkesin sana sonuna kadar tepki gostermeye hakki vardir. Hatta bana kalirsa, direk silinmelidir ama tabii ki bu benim sahsi fikrimdir. Eger herkes forumlara istedigi seyi, asilsiz ve yalan yanlis sekilde yazarsa, o forumda yazilan yazilarin hicbir degeri olmaz.

Ben oyunda yaklaşık 2-3 saat kadar durdum. Evet hiçbir PvP yada GvG 'ye katılmadım.

Bana ilk itici gelen nokta mistik bir oyun dünyası yapılmış. Fakat bu mistik dünyanın üzerinde karakter grafikleri sanki uzaylı gibi duruyor. Başka bir oyundan copy / paste şeklinde aynen. Ne yazıkki çoğu dekorlar aynı KO benziyor. KO'dan nefret ettiğim için oyuna daha kafadan ön yargı ile başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

janis said:

superwiz said:

arkadaşlar bence bu tür oyunlara fail diye başlık açmak kadar bir salaklık yok,tamam beğenmezsin oynıyamazsın v.s o yüzden en fazla bi tepki yazısı yazarsın ama,bu kadarda bok atamaz kimse,bende oynamaya çalıştım ama şahsıma hitap etmiyordu,bir tek güvenli yeri bile yoktu,bu kadar siniri kaldıramadım bıraktım,ayrıca interface wow ve aoc dan sonra super mario gibi geldi ama napayım arkadaşlar yürütemedim bıraktım işte,ama darkfall aoc la beraber en çok beklediğim 2 oyundu yıllardır,aoc ağır bastı o tarafa geçtim,aoc olmasa mecbur df oynıycam başka da çarem olmaz yani,ama şu anda assasin creed den aldığım aynı zevki aoc da assasinle yaşadığım için 4-5 yıl götürür bu oyun beni diye düşünüyorum

"Salakça" kelimesini kullanman normal olmamış.

Edit : Burası bir forum sitesi ve bu forumda Darkfall bölümüne ben oyun hakkındaki görüşlerimi belirttim. Başlığınıda Darkfail olarak seçtim. Çünkü bana göre FAIL bir oyun. Kimsenin kişiliğinede hakarette bulunmadım. Oynayanlar SALAKTIR diye bir yazımda yok. Fakat senin buraya gelip benim kişiliğime yaptığın hakaret yanlış bir olay. Seviyeyi düşürmeyin.

janıs butun mesajlarında insanları aşağalıyosujn, yalan soylemekle sucluyosun, oturup dusunulup yazılmış mesajları fanboylukla sucluyosun, "tasosdan paramı alıyosun ehheuheuheue" gıbı bır uslupla milletle dalga geciyorsun. acıkcası "salakcaya" laf edıcek durumun yok senın
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty Thor adamın neresi çelişio anlamadım ki

çok değişcek demio, öle WOW expansionı gibi yeni class yeni yerler vs yeni bi sistem gelmio. Hatalarını düzelctekler eksikleri geliştirecekler vs. Yeni Village sistemi gibi bişey koyacaklarmış küçük pvpleri arttırmak için bu

adam orda oyun gerçekten Launch oluyor derken. gerçek anlamda kullanmış. Evet gerçekten oyun mareketlerde box olarak satılmaya başlıcak Amerika serverı ile. bu yani. Oyunuun sisteminde değişecek çok büyük bişey yok
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar hep soyluyorum, darkfall sevilip ya da nefret edilecek bir oyun. Simdi gunumuzde sorun su: Ortamda yuzlerce MMO var, Hepsi temelde ayni: targeta tikla, toolbara dizdigin favori 5 spelle tikla, tekrarla. Gear vs iyi olan kazansin seklinde bir sistem var. Kellelerin ustunde isimler, saklanmak mumkun degil vs vs. Cogu yer korunakli, git istediginin onunde zipla, adam sana saldiramaz vs vs. Yillarca bu oyunu oynayinca insan artik sikiliyor. Sonucta degisiklik ariyor.
Darkfall kagit ustunde cok iyi oyun. Potansiyel orada duruyor. Ama bir sekilde sonucta ortaya cikan sonuc malesef sikici (kendi adima konusuyorum)
Sesler kotu, goruntuler bence oldukca iyi, ama oyuna yeni katilan biri olarak yapabileceklerinin cok kisitli olmasi. Adam gibi birseyler yapabilmen makrosuz birkac ay, bu da bu sure boyunca tecavuz kacinilmaz direk.
Patch'den sonra milletin yorumunu bekliyorum acikcasi, simdilik ara verdim oyuna (biraz da MO bekliyorum ondan)
Sosyal ağlarda paylaş

spellbook dmg spellerinde bir işe yaramayacak büyük ihtimal sonuçta spellin kendisini arttıramayacaksın lvl 1.0 bir spellin olucak ki pek bir işlevi yok spellerin 1.0 da bufflar felan yarayabilir ama spell line ın yok buda ne demek durable spell line skillin yok oda buff çok kısa sürecek atmanın anlamı yok demek gibi birşey :P

Buglı çıkıcaktır tahminende fixlenir hızlıcana büyük ihtimal mühim olan bu contentin eklenmesi :)
Sosyal ağlarda paylaş

benim ,df nin ve tasosun en sevdiğim özelliği,dedikodularla uğraşmayıp iş yapıyor adamlar,heriflerin ki taraftarı olan bir oyun yaratmaktı ve başardılar bence de,bana uymuyor aion conan tarzı oyunları seviyorum,bana uymuyor diye de gelip fail diye açmam başık her zamanki dediğim gibi,ama darkfallın yolu açık olur inşallah,conanla beraber en çok beklediğim 2 oyundu birinde karar kıldık sonuçta..
Sosyal ağlarda paylaş

Bana uymuyor , ona uyuyor diye birşey yok benim eleştirilerimde. Oyun grafik ve oynabilirlik bakımından başarısız. 10 üzerinden 3 almış oyunun nesini tartışıyoruzki hala ya ? PvP si zevkli ise takılın , keyfini çıkartın. Neden sürekli açmış olduğum "DARKFAIL" başlığını up'lıyorsunuz ki ? Bende bu oyuna para verdim , aldım sizler gibi. Ama bence beşpara etmez bir oyun. 50 kere yazdım buraya ama gene yazıyorum belki bu sefer okursunuz ; Bu oyun 2009 da değilde , 2004 te çıksaydı çok tutardı.

Amacınız başlık uplamaksa buyrun buda benden olsun. Hoşumada gidiyor hani :D
Sosyal ağlarda paylaş

Dikkat ettimde Paticikten sadece 4 kişi oynuyor Darkfallı. Sadecede o 4 kişi savunuyor. Ayrıca özellikle dikkatimi çekti. O bahsi geçen 4 kişi burda instant cevap veriyorlar. Demekki oyunda yapacak birşey yok :D

Neden 4 kişinin oynadığı bir oyun için özel bir bölüm varki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin seninle tartisma gibi bir ortami olamaz, bir tartisma olmasi icin, 2 tarafinda belli ve mantik silselesi icinde fikirlere sahip olmasi gerekir. Senin basindan beri yazdigin seyler yanlis, sacma ve yalandir. Biz sana sadece oyunun basarisiz degil, senin bu oyunda ne kadar basarisiz oldugunu gosterdik.

Yani sana butun basligi ozetlemem gerekirse; Eger darkfall ve oyuncu olarak bir ikili denklem dusunursek, bu denklemde fail olan tek sey senin arastirma yetenegin ve oyunu gormeden oyunla ilgili yargilara varip, bunlari oyunun gercekleriymis gibi dile getirmendir.

Gecmis olsun 80 tl.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha oyunu almadan da söylediğim gibi 1 ay zevk verse kendini amorti eder. 4 ay oldu ben paramın karşılığını fazlasıyla aldım :) Ben kapatılacağını sanmıyorum oyunun ancak bence NA serverı pek olumlu bir adım değil özellikle ödeme yollarını arttırmadan çünki şu anda EU nun %90 ı oynayamıyor kredi kartı yüzünden ve eğer NA release de Asia kredi kartları kullanılabilir olarak çıkarsa NA serverı daha başlamadan biticek zaten nedenini bilen bilir...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...