Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfail

janis

Öne çıkan mesajlar

Spellchanting vs gibi büyü dallarına gidip direk buffer/healer rolü oynayan insan bol. Bizim allianceda bunun üzerine odaklı bir clan bile var şu anda adamlar inanılmaz pro healerlık yapıyorlar 50 vs 120 bir şehri savunabiliyorsak ki bu 120 nin 20-30 u Afghanistan(merc alliance ı oyundaki en sağlam playerlar) emin ol bir görev dağılımı var demektir.

Bir başka clanımız allianceda tamamen mounted combata odaklıdır 1hand skilleri vardır abartı büyü skilleri vs yoktur ama 3 1 hand skilli masterylidir vs(whirlwind circle vs saçma işler yapıyorlar anladığım kadarıyla :D) beni 3 vuruşta at üstünde öldürüyo adamlar benim atın canı hala full diyecek laf yok :)

Bence şu WoW mantalitesini atın artık kafanızdan isteyen istediğini oynar sen görev istiyorsan o görevi yapıcak adam ol.Büyük kitleye hitap etmesin zaten bu oyun yoksa para uğruna oyunu iyice carebear bir oyuna çekebilirler istemiyoruz arkadaş 5k kişi oynayalım ama istediğimiz gibi oynayalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca , bildiğiniz gibi oyunu aldım. Hardcore PvP yi belki sizden de çok severim. İnsan öldüğü zaman bunun bir bedeli olmalı. Full Loot olayı ilgimi çekmişti. Ayrı kale savaşları vs tam aradığım oyun dedim. Hatta fazla grafikte beklemiyordum. Ama oyuna girince bütün hayallerim yıkıldı. Interface bana çok itici geldi. Oynabilirlik zor geldi. Karakterlerin ve nesnelerin oyunun atmosferi ile alakası yoktu. (BANA GÖRE)

Ha şimdi diceksiniz ki 15 dk'da nasıl karar verdin oyunun kötü olduğuna! Arkadaşlar , bu saydığım olaylar 15 dk da oynasam aynı , 15 yıl oynasam da aynı. Oyunun mekaniğini tartışmıyorum zaten. Ama KO grafiklerine benzer bir ortam , Uzaylılara benzeyen karakterler bana itici geldi. Interface itici geldi , Oynanabilirlik itici geldi. Bu görsel olaylar bana itici geldiği için bu oyuna sadece 15 dk dayanabildim. Yoksa PvP sistemi güzel olabilir , heyecan verebilir ama üstüne basa basa diyorum 2009 değil bu oyunun zamanı. Ayrıca verilen ücretide hak etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak kişilerin parasını hak edip etmemesi ne senin ne benim karar verebileceğim birşey o kişiye kalmıştır açıkçası benim paramı hakediyor(bence) oyun çünki ben eğleniyorum. Anladım sana oyun itici gelmiş ve çok geri bulmuşsun bunda yapıcak birşey yok fakat keşke bunu almadan önce farketseydin(videolar mevcut gameplay ile ilgili rahatlıkla görebilirsin menuleri vs)bu sayede boşa para vermezdin :(
Sosyal ağlarda paylaş

Parayı ben verdim , yazıda benim yazım olduğum için anlaşılıyor galiba dimi ? Verilen ücreti hak etmiyor diyorum. Bu benim yorumum. Sen paranı ne yaparsan yap. Para sana geliyormuş gibide her eleştiriye cevap vermene gerek yok.

Darkfall Aşkı adında bir topic acar anlatırsın sevgini orda :D

Buda benim yorumum !
Sosyal ağlarda paylaş

5 yıl boyunca Shadowbane oynadım , ilk 3 yıl P2P , sonra F2P oldu. Oyunu yeni gören bir insan kafadan uninstall ediyordu. Harbiden çok kötü idi. Click to move vs gibi saçma sapan şeyler vardı. Fakat sırf arkadaş ortamı için zaman geçirdik oyunda. Hatta şuan senin bulunğun SD guild'i ile birlikteydim. (SD 'den sadeec 3-4 kişi kaldı bugüne , hepsi yollarını ayırdı Darkfall ile). Oyuna deli gibi eleştiri gelirdi. Hatta Paticiktede Shadowbane bölümü vardı. Fakat hiçbir zaman kimseye vay bu böyle , vay şu şöyle , oyun çok güzel. Beğenmiyorsan sende sorun var gibi yorumlar yapmadım. Eleştiri yapana , haklısın arkadaş bunları bizde biliyoruz ama ortam güzel , o nedenle eksikleri görmüyoruz derdim geçer giderdi. Ama siz hepiniz burda birer TASOS oluyorsunuz ve oyunu savunmaya geçiyorsunuz. Kendinizi yormayın allah aşkına . :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ha mesela bu mesajında yazmışsınki, "bana itici geldi, benım verdiğim parayı hak etmiyo" ne guzel, suna bi diyeceğim yok zaten.

bastan berı cığrılıyo burda zaten bu oyunun herkeze uygun olmadığı.

bunun tasos olmakla ilgisi falan yok, yanlış bilgi veriyosun, konu tuuyle bununla ilgili. Yanlış bilgi verilmesini engellemekte bizim gorevizimiz alan yetkilisi olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar, zaten oyun herkese gore olan bir oyun degil. Bunu basindan beri hem Darkfall forumlarinda, hep burda yaziyoruz. Bu oyunu yapan adamlar yillarca severek UO oynamis olan adamlar. Yakalamaya calistiklari, benzetmeye calistiklari ortamda UO'dur. UO'da ne healer vardi, ne tank vardi, ne dps var. Frag pesinde kosmak gibi bir sey olmasa da oyunda, UO'nun aksine bu oyunda healer, tank ve dps var. Nasil var? Oyunda cok insan 1h/shield kasiyor. Niye? 1h damagelari cok dusuk.. Teke tekte adam kesmek imkansize yakin. Ama kimse kasmiyor mu, hayir kasiyorlar.. Ben kastim mesela. Ve grup pvp'de her zaman grup arkadaslarimin HP'lerini kontrol ederim, eger ki zor durumda olan biri varsa, onun onune gecer, kalkanimi kaldirir hem dusmani stamina yonunden yok ederim, hemde silahdasimi korumus olurum. Bana sorarsaniz, bu herhangi bir diger MMORPG'deki tank anlayisindan COK ve COK daha iyi. Tanklik, agir zirh giyip, taunt basip 3 tus spamlamak olmamali. Saldiranlarin acisini hesapliyorsun, parry'i tam saldiri geldigi anda basmak zorundasin (yoksa stam yalan olur) eger korudugun kisi hareket ediyorsa, onunla birlikte paralel hareket etmen gerekir, eger saldiranlardan biri acisini degistirirsen seninde degistirmen gerekir vs. Bunlar diger oyunlardaki tanklardan cok daha komplex ve eglenceli. Bu tabii ki benim dusuncemdir.

Healer'da var oyunda. Hatta healer clani varmis Darkwishlerin allianceinda. Ama healer olmak hic kolay degil. Diger oyunlarda targetlayip attigindan iskalama diye bir sey yok. Bunda hem fizzle var, hem hareketli targetlari tutturmak var. Ama zor olmasi ne yapiyor? O insanlari inanilmaz degerli kiliyor. Abartmadan soyluyorum. Eger 4 kisilik bir grubun 1 tane iyi healeri varsa, 7 kisiye karsi cok rahat savasirlar. Bu kadar buyuk bir fark yaratiyor. Ama oynamayi bilersen.

DPS yok. Cunku herkes DPS. Sadece seviyesi artip azaliyor. Tank sadece 1h kullaniyorsa cok daha az damage vuruyor. Healer stamini harcamak istemez falan. Ama zaten AV aciklama yapti. Yakinda yapicaklar degisiklik ile, eskiden olan, ziplayarak ok atma falan geri gelicek. Yani belli skilleri kasip, bunlari alan kisiler survival ile birlikte DPS i de arttiricak yani kisaca DPS olucak.

Oyunda eger claninizla pvp yapmadiysaniz grup pvp'si nasil oluyor bilemezsiniz. Ben size cok basit bir ornek vereyim. BDW denilen clanin sehrine saldiri yapiyoruz Aliiance olarak. Ventteyiz. 20'ye yakin grup var. Her grubun bir lideri var. Bu liderler, gruplarinin vent kanali disinda, ayrica yonetici kanalindalar. Bir sehre asla bir taraftan saldirilmiyor. O yoneti kanalinda yoneticeler belli kanatlara gore ayrilmis bir sekilde, o kanallara assign edilen liderlere durmadan emir veriyor. O liderlerde gruplara tek tek bu emirleri iletiyor. Bildiginiz savas alaninda gercek bir savas gibi. Ve belli dallardan saldirirken, o kadar cok stratejik hata yapiliyor ki. Mesela o sehre saldirirken, bizim saldiricagimiz kanat zayif diye cok adam vermediler. Ciktik, duvarlarin arkasinda yerimizi aldik. Tam arkadan ana birlige saldiricaz, sagdan ve soldan diger clanin birlikleri gelip "flank" yapip yerle bir ettiler saldirdigimiz kanadi.

Yani olayin frag kasmayla, loot kaldirmayla falan hic alakasi yok. Bu kadar insanin bu oyunu sevmesinin nedeni de grafikleri, buyu efekleri veya sesleri de degil. O eskiden UO'da aldigimiz pvp zevkine yakin bir seyler tattirabilmesi yillar sonra.

Ondan bu oyunun hedef kitlesi belli. Indie bir oyun. Asla yuz binlerce oyuncusu olmiycak, ve hicbir zaman herkesin begenisini almiycak. Bu oyunun alicisi belli saticisi belli, eger ki istedikleri hedefe ulasabilirlerse ne mutlu onlara (ki server maximum 10k kullanici kaldiriyorsa, hedef sanirim 15-20k aktif kullaniciyi gecmese gerek) eger tutturamazlarsa zaten dunya cok buyuk oyle oyun fail olur kisaca.
Sosyal ağlarda paylaş

bensiz drama yaratmıyormusunuz çok kalbim kırılıyor :P

birşey sorup aradan çekilmek istiyorum.

şimdi expansion filan diyorsunuz çok değişecek diyorsunuz da hiç aklınıza takılmıyor mu 9 senede flash oyunundan hallice bingildağın beyanatıyla en iyimser tahminle 6k oyuncusu olan bir oyun yapmayı becerebilen bir kadro 1 ayda nasıl expansion yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla expansion diyen Tasos ben değilim ben daha öncede belirttim olsa olsa büyük bir patch olur benim için bunun adı :) Da açıkçası umrumda değil ne olduğu çünki oyunu oynayıpda seven insanların derdi yeni content değilki dertleri grindin azaltılması(ki bu gerçekten azaltıldı su anda oyunun ilk ayları şaka gibiydi su ankine oranla) , exploitlerin fixlenmesi(wall mount exploit) ve oyunda pvpyi siegeler dışında arttırıcak bir olay ve daha kolay ulaşım. Biz bunların düzeltilmesini istiyoruz birde bir nevi skill cap gerekiyor bazıları için onun dışında yok evmiş şuymuş buymuş gerekmiyor zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Arkadaslar, zaten oyun herkese gore olan bir oyun degil. Bunu basindan beri hem Darkfall forumlarinda, hep burda yaziyoruz. Bu oyunu yapan adamlar yillarca severek UO oynamis olan adamlar. Yakalamaya calistiklari, benzetmeye calistiklari ortamda UO'dur. UO'da ne healer vardi, ne tank vardi, ne dps var. Frag pesinde kosmak gibi bir sey olmasa da oyunda, UO'nun aksine bu oyunda healer, tank ve dps var. Nasil var? Oyunda cok insan 1h/shield kasiyor. Niye? 1h damagelari cok dusuk.. Teke tekte adam kesmek imkansize yakin. Ama kimse kasmiyor mu, hayir kasiyorlar.. Ben kastim mesela. Ve grup pvp'de her zaman grup arkadaslarimin HP'lerini kontrol ederim, eger ki zor durumda olan biri varsa, onun onune gecer, kalkanimi kaldirir hem dusmani stamina yonunden yok ederim, hemde silahdasimi korumus olurum. Bana sorarsaniz, bu herhangi bir diger MMORPG'deki tank anlayisindan COK ve COK daha iyi. Tanklik, agir zirh giyip, taunt basip 3 tus spamlamak olmamali. Saldiranlarin acisini hesapliyorsun, parry'i tam saldiri geldigi anda basmak zorundasin (yoksa stam yalan olur) eger korudugun kisi hareket ediyorsa, onunla birlikte paralel hareket etmen gerekir, eger saldiranlardan biri acisini degistirirsen seninde degistirmen gerekir vs. Bunlar diger oyunlardaki tanklardan cok daha komplex ve eglenceli. Bu tabii ki benim dusuncemdir.

Healer'da var oyunda. Hatta healer clani varmis Darkwishlerin allianceinda. Ama healer olmak hic kolay degil. Diger oyunlarda targetlayip attigindan iskalama diye bir sey yok. Bunda hem fizzle var, hem hareketli targetlari tutturmak var. Ama zor olmasi ne yapiyor? O insanlari inanilmaz degerli kiliyor. Abartmadan soyluyorum. Eger 4 kisilik bir grubun 1 tane iyi healeri varsa, 7 kisiye karsi cok rahat savasirlar. Bu kadar buyuk bir fark yaratiyor. Ama oynamayi bilersen.

DPS yok. Cunku herkes DPS. Sadece seviyesi artip azaliyor. Tank sadece 1h kullaniyorsa cok daha az damage vuruyor. Healer stamini harcamak istemez falan. Ama zaten AV aciklama yapti. Yakinda yapicaklar degisiklik ile, eskiden olan, ziplayarak ok atma falan geri gelicek. Yani belli skilleri kasip, bunlari alan kisiler survival ile birlikte DPS i de arttiricak yani kisaca DPS olucak.

Oyunda eger claninizla pvp yapmadiysaniz grup pvp'si nasil oluyor bilemezsiniz. Ben size cok basit bir ornek vereyim. BDW denilen clanin sehrine saldiri yapiyoruz Aliiance olarak. Ventteyiz. 20'ye yakin grup var. Her grubun bir lideri var. Bu liderler, gruplarinin vent kanali disinda, ayrica yonetici kanalindalar. Bir sehre asla bir taraftan saldirilmiyor. O yoneti kanalinda yoneticeler belli kanatlara gore ayrilmis bir sekilde, o kanallara assign edilen liderlere durmadan emir veriyor. O liderlerde gruplara tek tek bu emirleri iletiyor. Bildiginiz savas alaninda gercek bir savas gibi. Ve belli dallardan saldirirken, o kadar cok stratejik hata yapiliyor ki. Mesela o sehre saldirirken, bizim saldiricagimiz kanat zayif diye cok adam vermediler. Ciktik, duvarlarin arkasinda yerimizi aldik. Tam arkadan ana birlige saldiricaz, sagdan ve soldan diger clanin birlikleri gelip "flank" yapip yerle bir ettiler saldirdigimiz kanadi.

Yani olayin frag kasmayla, loot kaldirmayla falan hic alakasi yok. Bu kadar insanin bu oyunu sevmesinin nedeni de grafikleri, buyu efekleri veya sesleri de degil. O eskiden UO'da aldigimiz pvp zevkine yakin bir seyler tattirabilmesi yillar sonra.

Ondan bu oyunun hedef kitlesi belli. Indie bir oyun. Asla yuz binlerce oyuncusu olmiycak, ve hicbir zaman herkesin begenisini almiycak. Bu oyunun alicisi belli saticisi belli, eger ki istedikleri hedefe ulasabilirlerse ne mutlu onlara (ki server maximum 10k kullanici kaldiriyorsa, hedef sanirim 15-20k aktif kullaniciyi gecmese gerek) eger tutturamazlarsa zaten dunya cok buyuk oyle oyun fail olur kisaca.

UO oynamak için hala açık serverlar var. Neden Darkfall ? İşte benim anlamadığım olay bu . Hani oyun günümüz şartlarına uygun olur anlarım sizi , fakat 2009 yılında çıkmış bir oyunun daha kaliteli olmasını isterdim arayüz , oynanabilirlik , kurgu vs açısından. UO yu 3d yapmak yetmez bu devirde. Biraz makyaj yapsalardı daha büyük bir kitleye hitap ederdi. BENCE

İlk izlenim çok kötü çünkü oyunda. Eurogamers editörlerinin verdiği puan da buna dayanarak. Adamlara günde onlarca oyun geliyor. Kalkıpta siege kasacak kadar vakti olacağını sanmıyorum. Açtı baktı verdi puanını. Standartların altında bir arayüz , grafik motoru , karakterler vs .. Dikkat ederseniz artık oyunlar grafiği güçlendirmeye çalışıyor. Oyunun atmosferini ne kadar çok oyuncuya verirsen o kadar çok bağlar adamı kendine. Boşuna grafik kartları güncellenmiyor her 2 ayda bir.

O nedenle UO halen dururken , UO fanlarının bu oyunu oynaması bence gereksiz. Tekrar ediyorum Bence
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Kimse expension ile cok sey degisicek falan demedi. Yine kurguluyorsun. Daha patch notelari bile degil ki insanlar neyin degisicegini bilsin. Oyundaki en buyuk 3-4 sorundan 2 tanesini cozuceklerini soylediler, o bakimdan iyi, ama expension demenin ne manasi var anlamis degilim.

ya inan bu hiç eğlenceli değil ya sen durmadan kendini yalanlayınca benim için bu işin zevki kalmıyor ama :(

bingildak said:

Benim bildigim bir suru insan var Darkfall'u denemek isteyipte, sagda solda okuduklari kotu yorumlardan cekinenler. Haksizda degiller. Insan 80 milyon vermeden once aldigi malin "duzgun" calistigini bilmek ister. Ve bugune kadar (halen) Darkfall'da buyuk sorunlar vardi (PVE, speed hack vb.) Uzun suredir hem DFO forumlarinda hem burda yaziyodum, NA launch'dan once buyuk bir patch gelicektir diye. Ve iste geldi.

Simdiye kadar oyun ne kadar "launch" yapildi denildiyse de aslinda paid beta idi. Simdi, bu patch ile (expansion diyecek kadar iddialilar) oyun gercekten launch oluyor. Ne kadar patch notelar bilinmesede (release olmadan hic vermiyolar zaten) benim tahminim oyunu "bozuk" yapan PVE, hacking ve abartili grind olayini bu patch ile duzelticekler.

Bir bucuk aydir oynayan, ve bugun 2. accountu almis biri olarak soyleyebilirim ki, Darkfall'da inanilmaz bir potansiyel var. Temel yapisi cok iyi. Hemen hemen hicbir kusur yok. Tek eksigi boyasi, badanasiydi. O da simdi geliyor. Eger oyunu demek isteyipte cekiniyorduysaniz, simdi zamanidir. Bu patch ile gerekli olan detaylar duzeltilicekler. Yeni baslayan arkadaslarinda dedigi gibi, oyunda -diger mmorpglerde oldugunun aksine- gameplay veya foundation olarak hicbir sorun yok. Sadece rakamlarla alakali. Ve sonunda bu ayar cekiliyor.

Ben baslayan herkese elimden geldigince yardim ediyorum. Gunlerdir questtir, birbirini dovup skill kasmadir takiliyoruz butun gece boyunca, ve gercekten egleniyoruz (en azindan ben egleniyorum). Su haliyle bile bu kadar eglendirebiliyorken, bu gelen yama ile cok cok cok daha iyi olucagina inaniyorum.

UO konseptini sevip, bensemis kimseyi hayal kirikligini ugratcagini dusunmuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Secenek diye birsey var. Ne UO Darkfall ile ayni, nede Darkfall UO ile ayni olabilir. Ikisinin de tadi farkli. Benim Darkfall oynamamin nedeni, artik 2d doneminin bittigi dusunmen ve 6 yil boyunca UO'dan SIKILMIS olmamdir. Asla Darkfall'da UO'da aldigim zevkten daha cok zevk aldim demem. Veya Darkfall UO'dan iyidir de demem. Ama bu kadar yillik mmorpg hayatimda Darkfall bana en yakin UO deneyimini veren oyun oldu. Ve UO'da mmorpg hayatimin zirvesi olarak gordugumden Darkfall benim icin su an piyasadaki en iyi mmorpg'dir.

Bundan 2 ay sonra MO cikar, daha iyi olur. Dener bakarim. Veya baska bir sirket, bu tarz baska bir oyun cikarir dener bakarim. Ama soyle bir sey soz konusu olamaz. MO cikmis mesela, ben arkadasin accountuyla 15 dk oyuna giriyorum. Oyunun atiyorum featleri ne olsun? Massive outdoor pvp, no tag, full loot. Simdi ben 15 dk girip, massive outdoor pvp yapmadan, tag sisteminin oyle planlandigini bilmeden, full loot kavramina tamamen uzak olarak -veya sevmeyerek- oyunu "BU NE BE COK UYDURUK MORTAL FAIL" yazsam bu benim failimdir. Oyunun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

"Oyundaki en buyuk 3-4 sorundan 2 tanesini cozuceklerini soylediler"

Iki postunda soyledigi sey budur. Okumadan c/p yapmak beceri degil. Bu buyuk bir olaydir. Ama bu patch'tir. Ilgini cekti mi bilmiyorum ama, "bu buyuk patch" ile demisim ordada. Yani "fix" oluyor oyun. Expansion beklentisi demek, oyuna yeni buyuk bir contential bir seyler beklemek demektir. Kimsenin boyle bir beklentisi yok. Cocuklasmayalim lutfen. Amacinin ne oldugu belli, seni kac kere bu konuda rezil ettigimi ben artik dile getirmek istemiyorum, troll off diyip yanit vermeyi de kesiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bence bu tür oyunlara fail diye başlık açmak kadar bir salaklık yok,tamam beğenmezsin oynıyamazsın v.s o yüzden en fazla bi tepki yazısı yazarsın ama,bu kadarda bok atamaz kimse,bende oynamaya çalıştım ama şahsıma hitap etmiyordu,bir tek güvenli yeri bile yoktu,bu kadar siniri kaldıramadım bıraktım,ayrıca interface wow ve aoc dan sonra super mario gibi geldi ama napayım arkadaşlar yürütemedim bıraktım işte,ama darkfall aoc la beraber en çok beklediğim 2 oyundu yıllardır,aoc ağır bastı o tarafa geçtim,aoc olmasa mecbur df oynıycam başka da çarem olmaz yani,ama şu anda assasin creed den aldığım aynı zevki aoc da assasinle yaşadığım için 4-5 yıl götürür bu oyun beni diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:

arkadaşlar bence bu tür oyunlara fail diye başlık açmak kadar bir salaklık yok,tamam beğenmezsin oynıyamazsın v.s o yüzden en fazla bi tepki yazısı yazarsın ama,bu kadarda bok atamaz kimse,bende oynamaya çalıştım ama şahsıma hitap etmiyordu,bir tek güvenli yeri bile yoktu,bu kadar siniri kaldıramadım bıraktım,ayrıca interface wow ve aoc dan sonra super mario gibi geldi ama napayım arkadaşlar yürütemedim bıraktım işte,ama darkfall aoc la beraber en çok beklediğim 2 oyundu yıllardır,aoc ağır bastı o tarafa geçtim,aoc olmasa mecbur df oynıycam başka da çarem olmaz yani,ama şu anda assasin creed den aldığım aynı zevki aoc da assasinle yaşadığım için 4-5 yıl götürür bu oyun beni diye düşünüyorum

"Salakça" kelimesini kullanman normal olmamış.

Edit : Burası bir forum sitesi ve bu forumda Darkfall bölümüne ben oyun hakkındaki görüşlerimi belirttim. Başlığınıda Darkfail olarak seçtim. Çünkü bana göre FAIL bir oyun. Kimsenin kişiliğinede hakarette bulunmadım. Oynayanlar SALAKTIR diye bir yazımda yok. Fakat senin buraya gelip benim kişiliğime yaptığın hakaret yanlış bir olay. Seviyeyi düşürmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

seviyeyi düşürmüyorum,öyle bir yeriyorsunzki,sanki duyanda mmo dünyasının godfatheri gibi bişey zannedecek,bence emeğe saygı gösterin ve fail yerine eksiklerini belirtin ki,olurda biri aventurine gibi bir firmaya mail atarda eksikliklerini belirtirde,belki dikkate alıp düzeltirler,warhammer ın arkasında kimlerin olduğunu bilirsin,çıkalı 1 sene olmayan bir oyun şu anda bitmiş durumda,fakat darkfallı dünya kadar adam oynuyor,bana wow kafasıyla gelipte bir oyunu kötülerseniz kusura bakmayında salakça derimki,hayatımda en lanet ettiğim 4 yıl wow oynadığım 4 yıldır!
Sosyal ağlarda paylaş

superwiz said:

seviyeyi düşürmüyorum,öyle bir yeriyorsunzki,sanki duyanda mmo dünyasının godfatheri gibi bişey zannedecek,bence emeğe saygı gösterin ve fail yerine eksiklerini belirtin ki,olurda biri aventurine gibi bir firmaya mail atarda eksikliklerini belirtirde,belki dikkate alıp düzeltirler,warhammer ın arkasında kimlerin olduğunu bilirsin,çıkalı 1 sene olmayan bir oyun şu anda bitmiş durumda,fakat darkfallı dünya kadar adam oynuyor,bana wow kafasıyla gelipte bir oyunu kötülerseniz kusura bakmayında salakça derimki,hayatımda en lanet ettiğim 4 yıl wow oynadığım 4 yıldır!

Ben eksiklerini birçok kez yazdım burda , ama sen sadece başlığa takılı kalmışsın. Baya etkilemiş seni. Demekki başlık baya isabetli olmuş.

2001 yılından beri MMO oynuyorum. Sadece WoW değil yani hayatım. Şuanda da WoW oynamıyorum. 3 yıl üst seviyede oynadım ve bıraktım. Ayrıca işin gerçeği World of Warcraft bir devrimdir MMO dünyasından. Bu gerçeği bir kabullenmek lazım. Yeni çıkan her oyunu WoW ile kıyaslamak doğru olmaz. Fakat MMO yapan firmalarında WoW un bu denli tutunmasında ki gerçekleri gözden gerçirmeleri gerekir.

Daha önce belki 50 kez yazdım ama senin için bir daha yazayım. Darkfall 'ın sorunu günümüze göre eski kalması. Kullanılan grafik motoru , arayüz , sonsuz skill sistemi , oynanabilirlik 2009 yılında çıkan bir oyuna göre çok kötü kalmış. Bu benim ve benim gibi binlerce kişinin düşüncesi. Ama siz sever oynarsınız ona kimse bişey diyemez.
Sosyal ağlarda paylaş

ömrümüzü yedi wow,şimdi bıraktığım için dönüp baktığımda her oyundan birer parça aldığını kabul etmek lazım,fakat iyi yönleri kötü yönerini geride bıraktı ve efsane oldu,ama cidden artık olay sabah farm öğlen ah akşam raide harca goldları olayına dönüştü,ve buda beni cinnet aşamasına getirdi bıraktım,siz burda kötüledikçe df ye tekrarmı başlasam diye düşünmeye başlıyorum :S
Sosyal ağlarda paylaş

Janis, cok bilmislik etmem ama soyle bir durum var..

Eger bir urune kritik yapmak istiyorsan, bunu yapmanin duzgun bir yolu vardir. Bu nedir? Urunu duzgun sekilde test edersin. Hosuna gitmese de urunun ozelliklerini denemek durumundasindir. Denedikten sonra, urunun eger ki - yonlerini gorduysen bunlari yazarsin. Simdi senin yaptigin seyin bunla yakindan uzaktan hicbir alakasi yok. Sen urunun ozelliklerini test etmemissin. Hatta urunu test etmemissin. Ben bir kapagina bakip, ordan herseyi anladigini zannedip, oyunun bozuk olmayan taraflarini "bozuk" diyip, "uyduruk" diyip, "fail" diyip bunu oyuna adreslemissin.

Halbuki, sen duzgun bir sekilde test etsen. Gercekten bozuk olan taraflarini yazsan, kesinlikle boyle bir tepki gormezdin. Cunku oyunun gercekten cok eksik yonleri var.

Dersen ki, ben test etmeden yazi yazamiycak miyim? Yazarsin.. Nasil yazarsin? Darkfall deneyimini WoW'la kiyaslarsin. Veya oynadigin kadariyla oyunun zorluk seviyesini yazarsin, kendi deneyimini yazarsin. Bunlar, ben soyle yaptim, ben boyle yaptim, oyun soyle zordu, boyle zordu, veya WoW'a kiyasla interface bana boyle zayif geldi gibisinden olur.

Sen test etmeden, yalan yanlis yazilar yazarsan herkesin sana sonuna kadar tepki gostermeye hakki vardir. Hatta bana kalirsa, direk silinmelidir ama tabii ki bu benim sahsi fikrimdir. Eger herkes forumlara istedigi seyi, asilsiz ve yalan yanlis sekilde yazarsa, o forumda yazilan yazilarin hicbir degeri olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...