Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evony (Browser)

bingildak

Öne çıkan mesajlar

archer towerlar kendi ateş ediyormuş, tabii saldırı sırasında kapıyı açmazsanız. kapıyı açarsanız içerdeki askerler savaşıyormuş. ben de merak etmiştim hehe

fena oyun değil gibi, bugün koruma sürem doldu benim. alliance'daki kaşarlardan öğrendiğim kadarıyla 70k food, 50-60k stone ve lumber 30k kadar da iron olana kadar kaynak kasmak sonrasında 2. şehri kurmak lazımmış. bu arada oyuna sonradan başlayanlar olduğumuz için wall ve warehaouse'ı mümkün mertebe upgrade etmek lazım. nüfus konusunda da gene ihtiyacımız olmasa bile sürekli cottage yapıp vergi yoluyla altın kazanmak gerekiyor. vergi oranını olağan üstü durumlar hariç %20'nin üstüne çıkartmayın.

asker olarak sayı>kalite diyorlar. yani swordman ve okçular ciddi rakamlara ulaşmadan atlı basmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

10. world deyım ben. Teleport yaptım bır arkadasın yanına yaklasmak ıcın, alliance olarak savaştığımız baska bırılerının arasına dustum. 4 günde 50den fazla saldırı yedım. 1 şehirde lvl8 town hall ve 9 barracks vardı. Ne uretebiliorum bişey adam gibi ne devam edebiliyorum. Şimdi başka yerde şehir kurdum oraya tasıyorum herseyı. B.k oldu oyun :D.

Neyse 2 3 gune colonel olcam bende, rose medal kasmam lazım :/.
Sosyal ağlarda paylaş

Trap, abbatis ve archer towerlari yok etmenin en etkili yontemi nedir?

Catapult yapamiyorum daha, cok fazla sey istiyor. Ama onun disinda herseyi yapabiliyorum. NPC sehirlerini yagmalamak istiyorum ama her yerde binlerce trap, abbatis, archer tower var..

En etkili yontem nedir catapulttan sonra?
Sosyal ağlarda paylaş

npc şehirleri :

lvl 4 npc : 240 ballista 325 transporter kayıp : 0 archery 8 horseback 5

lvl 5 npc : 600 ballista 650 transporter kayıp : 0 archery 10 horseback 5 ve üzeri veya archery 8 horseback 5

npc lvl 5 için archery 9 iseniz bug var nekadar ballista ile saldırırsanız saldırın 30-35 arası kayıp oluyor.

başka bir playerın şehrine saldırırken Archers Towerları yok etmek için 1 Archers tower = 8 archer şeklinde, yani adamın 1k towerı var ise 10k archer ile silersiniz.

trapleri ve rollingleri yok etmek için bol bol warrior gönderin archerlar ile birlikte cok cabuk temizlersiniz

abatisler sadece atlı birlikler için etkili, atlı birlik göndermiyorsanız önemsemeyin

server 11 : isim ugur ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Invitation Code Added Date Status
59q2n828n4iq8gy 2009-07-08 05:36:12 Active
pi6ezses9gytn5o 2009-07-08 05:32:28 Active
ljzlg4vta31q7j9 2009-07-08 05:43:21 Active
gwqo6slw6gnl6gz 2009-07-08 05:40:40 Active
jkk9p6hq3n66ot2 2009-07-08 05:43:06 Active
r3sbi1r0q1334j8 2009-07-08 05:55:57 Active
dv7n8vgea1q0xml 2009-07-08 05:59:42 Active
5rz6tw5mpueir6g 2009-07-08 06:02:42 Active
bxcxowysph0de02 2009-07-08 06:09:58 Active
as6zar3wrapyxl9 2009-07-08 06:19:53 Active

isteyene evony codeları ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Bulunduğum alliance sırf kale ismi turk diye gariban bir arkadaşa karşı haçlı seferleri düzenlemeye başlayınca, olaydan kıl kapıp klan chattaki yazıları eleman gönderdim . Klan liderine de "içinizde ajanım var bittiniz olm siz!" diye bir mesaj göndermesini ve klan chatteki yazıları ispat olarak altına eklemesini söyledim. Mesaj klan liderine ulaşınca adam aptal oldu herkese sarmaya başladı. millet birbirine "acaba bumu lan" diye bakmaya başlayınca klanda huzur kalmadı.

Ulen uğraşırsanız sırf türk diye bir adamla olacağı budur. Çin entirikası gibi içeriden yıkarız adamı biz:D

Laban]: and then he or she will be the ony one that knows all and the rest will just know when and where to attack
[anineted]: whisper & mail, then, yes?
[Laban]: yep
[anineted]: Laban, should you msg the trusted members to let them know this protocol?
[Laban]: Yep youre right there....
[anineted]: 'nother nasty note from the basted turk..
[Hassayampa]: not pleasant to think we have been betrayed by someone we have been chatting with... is it?
[Hassayampa]: what does he say?
[birdman07]: what he say now?
[anineted]: eh.. lurking works, no need to chat
[anineted]: quote: [Hassayampa]: mebbe he is just trying to divide us. id ont think he will attack any of us again soon thoyeah hassa I am going to attack any of
[Hassayampa]: he must be in both allainces, under diffrnt names...
[Laban]: no, and as ani said the trusted... but who are to be trusted right now??
[birdman07]: i swear its not me
[birdman07]: but how do we know how is online atm
[anineted]: hassa I am going to attack any of you:) GUEES WHO? HAHAHAHAH :endquote
[Hassayampa]: hard to tell
[Laban]: bird i will give you that much couldnt belive if you were to attack your self LOL
[Hassayampa]: lol
[anineted]: heehee
[birdman07]: dartanus, crazy2121, animal, laban, birdman, buz
[anineted]: I have to trust someone.
[anineted]: I trust Laban.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

150 tane yaptim, 20 saat mi ne suruyor... Binlerce basilamiyor bu uniteden anladigim kadariyla.

şimdi olay şu ki tek barracksla olmuyor bu işler. 4 tane yap en azından.share production dersin. 150 yi 4 e böler hepsine yayar.

biri said:

npc lvl 5 için archery 9 iseniz bug var nekadar ballista ile saldırırsanız saldırın 30-35 arası kayıp oluyor.

defensive trebucheti olabilir bence ondan oluyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

ne archer bastım nede başka birşey. durmadan warrior basıyorum. savaşlarda en aşağı 3-4k kayıp veriyorum ama zararımı kat kat fazlasıyla çıkarıyorum. bakıyorum etrafıma 1-2m madeni(maden başına 1-2m) olan adamı buluyorum, salıyorum 40-50k warrior ile yanında 10-15k workeri gelsin madenler. warriorların üretim hızıda düşük zaten 6 tane barracks ile 6000 warrioru 3 saatte çıkartıyorum. Şu ana kadar hiç maden sorunu yaşamadım üstüne üstlük harcayamıyorum. 4-5m maden fazlalığım var ve hala saldırıyorum. 1 haftada 70k prestigeye fırladım 71k da honor var.
tek derdim şu researchler çok uzun sürüyor. researchlerde de military traditionu abandım 9a, medicineyi 9a kasıyorum şimdi. archeryide kastığımda warrior yerine archer basmayı düşünüyorum.
yalnız npc raid muhabbetini çok düşündüm fakat balistalar çok uzun sürede çıkıyor. 6 barakayıda 9a çıkarsam diyorum oda kaaaaaç gün sürer allah bilir...

konu şu ki : warrior+worker = cillop gibi loot hacı :P önerim warrior abanın, ahanda şimdiki sömürüden gelen kazançlar. millet gold sıkıntısı çekiyor 1.5-2m gold var napcağımı düşünüyorum

battle20.evony.com/default.html?logfile/ab/0f/0f/d0/ab0f0fd0a9b310287a2ccaea04c54914.xml

battle20.evony.com/default.html?logfile/20/1a/66/19/201a6619e71bf14e76ce7c16f0f928f3.xml
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...