Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ferrari - kaza

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

baggio bak soyle demissin

Neden bir şey olmaz şöyle adamlara anlamıyorum. Parayla akıllanacak adamın altında Ferrari olmaz zaten, kaldı ki kasko falan var günümüzde. Direk canlarına zarar gelse bari.

dedigin cumle direk bu anlama geliyor bir

ikincisi cok merak ettiysen soliyim senin arkadasin arabasiyla ferrari girse kafadan olan ferraridekine olurdu

ama sen muhtemelen olsun serefsiz derdin. bence cumleni soyle duzelt

trafik kurallarina uymayan herkes olsun, eger insanlarin olmesi bu kadar hosuna gidiyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Örnek için gebersin kelimesi bence amacı aşan bir kullanım. Sen onun kaza yaptığı koşulları gördün mü? O hızlanırken trafiğin durumunu biliyor musun? Belki önü bomboştu ve heyecan için kimsenin malını/canını riske atmadı. Kendi kaşındı ve dahili/harici bir etki sebebiyle kaza yaptı. Tek zararı kendisine. Şimdi senin o cümle ne derece tutarlı bu olay karşısında?

Sahrayıcedid'deki yer altı tünelini bilenler vardır. Oradaki tünellerden İnönü Cd'sine gidene girdim ve birden viraj içinden Astra çıktı karşıma! Frendi, arkadakini uyarmaktı falan derken şerit değiştirdik ve durduk. Trafik durdu. Sürücü bayan!!! Kadın ağlamaklı yolları karıştırmış, nasıl çıkacağını bulmaya çabalıyor. Hata yapmış, tabelaları görmemiş... kısacası insan olmanın verdiği faktörler devreye girmiş ve kadın karşımızda. Aracını çevirdik, bir yaya bulup yanına verdik ki onu minibüs yoluna çıkarsın. Şimdi o kadına ölsün demenin ne gereği var?

Olayın tüm detayını bilmeden ahkam kesmek niye?

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

parası olan elbet bu gibi araçları satın alıp parçalama lüksüne sahiptir. Bana kalırsa bu tür arabalar kullanmak isteyenlerin kesinlikle özel sürüş eğitimleri almaları gerektiğini düşünüyorum. Bbu gibi firmaların arabayı satın aldığınızda kendi bünyelerinde bu aracın nasıl kullanılması gerektiği hakkında eğitim verdiklerini duymuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

buda yillarin geyigidir arabayi almadan egitim veriyorlar falan

direk soyluyorum yok oyle birsey :)

sonra isterseniz ek ucretle yil icinde kurslar var :)

edit : yanlış okumuşum =)

ama aslında öyle de olmalı. en azından alıcılar testten geçirilmeli sonuca göre eğitim verilmeli. sonuçta 1.4 punto değil bu :)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
dasaaa said:

said:
parçalama lüksü

hmmm..

işte öbür sayfada gereksizce, boş yere lanet okunmasına sebep olan düşünce tarzı bu..

öteki ne kadar yanlışsa bu da o kadar yanlış aslında.

Bence istediği hurdalığa götürüp parçalayabilir :)

Şaka bir yana, sadece sürücünün zarar gördüğü kazalar bile arkasında onlarca hüzünlü kalp bırakır.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Özgörkey ise ifadesinde otomobilinin kontrolünü biranda kaybettiğini, sonrasında da kazanın meydana geldiğini söyledi.

şuradan sonra kisme bu adamı savunmasın lütfen. bugün bir tata bile durduk yere kontrolünü yitirmiyor düz kuru havada. gördüğüm kadarıyla tekerlerde yolda su/mazot/kir/bahane yok ayrıca. böyle adamları "hemen genellemeyin" diye savunanların ailesine çarpsalar görürüm onların geniş düşünce biçimlerini.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
goldbären said:

şuradan sonra kisme bu adamı savunmasın lütfen. bugün bir tata bile durduk yere kontrolünü yitirmiyor düz kuru havada. gördüğüm kadarıyla tekerlerde yolda su/mazot/kir/bahane yok ayrıca. böyle adamları "hemen genellemeyin" diye savunanların ailesine çarpsalar görürüm onların geniş düşünce biçimlerini.

Başka sözüm yok :)

Hem adamın hız yaptığını var sayalım. Adam kimseyi riske atmadan kaza yaptıysa kime ne? TEM'de boş yolda hız yapan ile Bağdat Caddesinde hız yapanı nasıl kıyaslarsın?

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

tatanin yoldan cikmamasiyla ferrariyi karsilastirma bence. gayet kolay bi sekilde kontrolden cikabiliyo ferrari gbi araclar.. bos bi anina gelmistir bisi olmustur yapmistir kazayi. gecmis olsun diip gecmeyi bilelim biraz..

merak ettigim sey o araba ferrari olmasa daha orta sinif bi araba -atiyorum, passat- olsaydi da bu muhabbetler doncek miydi burda?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...