Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ferrari - kaza

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

İzmir'in tanınmış işadamlarından 42 yaşındaki Murat Özgörkey, Ferrari marka otomobiliyle Çeşme otoyolunda bariyerlere çarparak ölümden döndü. Kazayı küçük sıyrıklarla atlatan Özgörkey'in, trafik ekiplerinin incelemesinde, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymadığı belirlendi. Özgörkey ise ifadesinde otomobilinin kontrolünü biranda kaybettiğini, sonrasında da kazanın meydana geldiğini söyledi.

Kaza İzmir- Çeşme Otoyolu, Levent Marina Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Özgörkey Şirket Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özgörkey'in Feast Dondurulmuş Gıda Şirketi'nin başındaki oğlu Murat Özgörkey, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Çeşme yönüne doğru giderken Levent Marina ışıklarında durdu.

Yeşil ışığın yanmasının ardından yönetimindeki kardeşi Özgörkey Otomotiv Genel Müdürü Selim Özgörkey adına kayıtlı 35 S 5575 plakalı kırmızı renkli Ferrari otomobiliyle Çevreyolu'na giren Özgörkey, kavşağı geçtikten sadece 200 metre sonra Ferrari otomobilinin direksiyon kontrolünü biranda kaybetti. Çabalarına rağmen Özgörkey'in kontrolünü sağlayamadığı otomobil, yaklaşık 25 metre sürüklendikten sonrada sağ taraftaki bariyerlere çarparak durdu. Işıklardan 200 metre sonra bariyere çarparak ön tarafı tamaman parçalanan otomobil çekiciyle kaza yerinden kaldırıldı. Kırmızı Ferrari'nin kazasını gören yoldan geçen sürücüler de cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekti.

Otomobilden küçük sıyrıklarla kurtulan Murat Özgörkey, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ndeki kontrollerinin ardından taburcu edildi.
Sosyal ağlarda paylaş

ortadan ikiye bölünmüş enzonun içinden sapsağlam çıkan insanlar var. neden bu insanlara birşey olmuyo? dersen adamlar sadece motora vermiyorlar o kadar parayı , bu araçlar aynı zamanda oldukça güvenli. yoksa gider 70 model charger alır turbo filan takar 360'dan daha fazla beygir elde edersin ama ne o aerodinamiğe çıkabilirsin ne de o kadar güvenli bir sürüş yapabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Neden bir şey olmaz şöyle adamlara anlamıyorum. Parayla akıllanacak adamın altında Ferrari olmaz zaten, kaldı ki kasko falan var günümüzde. Direk canlarına zarar gelse bari.

hangisini söyleyeyim die düşünüyorum

kedi ciger mi yoksa psikoloik problemler mi.seç beğen
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Baggio said:

Neden bir şey olmaz şöyle adamlara anlamıyorum. Parayla akıllanacak adamın altında Ferrari olmaz zaten, kaldı ki kasko falan var günümüzde. Direk canlarına zarar gelse bari.

Kedi ciger olayi degil, icip icip ustumuze kiriyor/suruyor bu serefsiz evlatlari. Daha gun gece geldi basima benzer bi olay.

Gelip "ferrari almis basmasin mi bik bik bik" diyecek tipler icinde; Genel kullanima acik yollar icip icip -ya da ayik sekilde- hiz yapilacak, milletin malini canini hice sayacak yollar degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Baggio said:

Canın hangisini isterse onu de yani banane, adam 200'le duvara vurup "hafif sıyrıklarla atlatıyor" kazayı, gelip sana vurursa aynı sağlamlık devam ediyor ama senin arabandan eser kalmıyor.

Örnek: Daha geçen gün bir arkadaşımın kuzenine Q7'li dangalağın biri kafa kafaya girdi ters yoldan, bacağı 3 yerden kırıldı, kolu kesik içinde, bütün yazı evde geçirecek. Vuran karıda ise çizik yok %100 kusurlu olduğu halde.

Özetle: Tez kendi başlarını yesinler, millete zarar veremeden önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Özgörkey benim müşterimdi be :

Ayrıca 'böyle insanlar nasıl kurtulur' lafı da saçmalığın daniskası olmuş. Hangi istatistik verisi zenginlerin aldıkları araçlardan ötürü daha dengesiz ve tafiği riske sokan hareketler yaptığını gösteriyor da bu tarz bir varsayım ortaya atabiliyorsunuz?

Ben sana birçok mal A3, Doğan/Şahin, Astra, Golf, Vectra, 3 serisi kullanıcısı örnekleyebilirim. Böyle mal bir beyan olamaz.

Bir kere o Q7'li kadının ki öküzlük. Makas mı atıyordu da trafiği tehlikeye sokuyordu?

Şu forumda edilen laflara dikkat edin azıcık. Eşşek hep eşşektir, semeri ne olursa olsun!

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Hangi istatistik verisi zenginlerin aldıkları araçlardan ötürü daha dengesiz ve tafiği riske sokan hareketler yaptığını gösteriyor da bu tarz bir varsayım ortaya atabiliyorsunuz?

Zenginler ya da pahalı arabası olanlar diye genellemedim ki zaten, müşterin olunca biraz duygusal çıkmışsın heralde. Bu şekilde başkalarını hiçe sayan, yolu pist zanneden, masrafın / para cezasının da dokunmayacağı aşikar olan mallar arabadan da sağ salim çıkınca ben çok üzülüyorum, sadece bundan bahsettim. Tabii zengin malların kendi can güvenlikleri daha yüksek olduğu için beni daha sık üzüyorlar, o istatistik senin için geçerlidir sanırım.

("Mal" kelimesini bölümce kullanabileceğimizi varsaydım bu arada, mod olarak bana karşı bile kullandığına göre. Arkasından "kelimelerimize dikkat edelim" de demişsin çünkü, demek ki o yasak değil, ironik olurdu yoksa.)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Onca text yazmıştım ama şimdi tekrar tekrar okuyup yanlış anlaşılmalar olmasın diyerek son birkez daha okuyunca konuyu saptırdığımı gördüm :)

Şimdi şöyle özetlersem;
Ben nice sürücü ile karşılaştım, karşı tarafın kaza yapmasına neden olup kendilerine hiçbir şey olmadı. Her seviyeden ve markadan otomobil de bu gurubun üyelerinin altında olabiliyor.

Ben senin genllemeni genelde lüks, sportif, kaliteli otomobil alan kitle için yapılmış olarak algılıyorum.

Adam belki de ışıklarda hızlı kalkış yapmak istedi, yolda toz/su/mazot/yağ benzeri birşey vardı ve kontrolü kaybetti. Olabilir çünkü benim başıma geldi. Çamlıca gişelerinin orada yolun ortasında aracım 2-3 kere kendi ekseninde dönüp durdu. Her gelen'gençlik işte, hız yapıyorlar' dedi hatta aradan 'zibidi piç bunlar' diyen bile çıktı. Kimse yola akan mazota bakmadı. Kontrollü şekilde limitlere çıkmadan arada hız yapabilirim. Bunu yaparken neleri riske ettiğime göre durumun vehameti değişir. Bu kişi de gitmiş yolun kenarına vurmuş bitmiş. Gebersin demek çok yersiz.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

bu direk milletteki linc kulturunun urunu

arkadasin akrabasini q7 degilde 1990 model cheeroke yapsa acaba ayni seyi dermiydi olsun gebersin. trafikte olan kazalarin cogunu luks arabalar mi yapiyor?

herkesin farkli ekonomik durumu olabilir benim turkiyede en sevdigim sey kast sisteminin olmamasi. herkes zengin olabilir herkes cumhurbaskani olabilir o yuzden, ona buna kufr etmek yerine daha fazla calisin projeler uretin yapin.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:

bu direk milletteki linc kulturunun urunu

arkadasin akrabasini q7 degilde 1990 model cheeroke yapsa acaba ayni seyi dermiydi olsun gebersin. trafikte olan kazalarin cogunu luks arabalar mi yapiyor?

herkesin farkli ekonomik durumu olabilir benim turkiyede en sevdigim sey kast sisteminin olmamasi. herkes zengin olabilir herkes cumhurbaskani olabilir o yuzden, ona buna kufr etmek yerine daha fazla calisin projeler uretin yapin.

"Bana bir şey olmaz arabam sağlam yav" diyip milletin canını hiçe sayan her türlü bencil mal adam için aynı şeyi derdim evet, 1980 Lada falan da olabilir içinden hasarsız çıkıyorsa :) Tanıdık olması da şart değil mağdurun, yolda da görsem diyorum içimden. Elimde örnek vardı onu verdim.

Karı kocasının aldığı otomatik tanksal jipe güvenip aşırı hız yapıp, kazmalık edip kontrolü kaybedip de koskoca refujun üzerinden de aşıp, yolunda adam gibi giden insanı ölümden döndürüyorsa buna ne gibi projeler üretebiliriz mesela, aydınlanmak istiyorum.

Bu tarz insan müsvettelerini -kendi niyetleri olmadan- adam edebilmek için neyin kast sistemi, neyin projesi? Bencil ayılardan bahsediyorum ben. Konuyu gelir dağılımı, fakir vs. zengin haline getirmenin anlamı yok, dam üstünde saksağan hesabı oluyor biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...