Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Conjurer açtım yine tek skill arkadaş ben anlamadım. Tüm skillere baktım lvl 50 ye kadar sadece 2 tane saldırı skill i var. biri "stone" daş atıyo adından belli olacağı gibi, diğeri "aero" dot bırakıyır. Şimdi ben 50 lvl boyunca bu iki tuşa basıp robot gibi ordan oraya koşturacağım.
Yahu bu kadar mekanikler ile uğşacaklarına 5-6 skill daha koysalarmış oyun olacakmış bence ama olamamış ne yazıkki.
Bir tek pugilist te biraz takip gerektiren skill zenginliği var oda eh işte yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Argoelcim sen konuyu tam olarak anlamamissin dur sana anlatayim; evet tek bir classa baktiginda cok fazla abilitysi olmadigini dusunuyor insan; ama boyle olmasinin 2 nedeni var: cross-class sistemi ve job sistemi.
Conjureri ele alalim; dedigin gibi conjurerin 3 tane attack abilitysi var: stone-single target dps, aero-dot bi de water bilmemne- push backli ccli closed range damage ability. Diger her gelen ability daha cok healer odakli: buff, heal, aoe heal, dispel vs. ve belli bi yerden sonra her 4 levelda bir geliyor. Fakat sen 30 levela gelene kadar additional cross class abilitylerden 6 tane alabilmis oluosun.. Her classin(eger kasarsan) belli basli dps, utility vs abilitysini alabiliosun. 30 dan sonra job secince de her 5 level bir de job a ait abilityleri almaya basliosun ve bi bakiosun ability bollugu olmus.

Yani demek istediim standart mmolardan farkli bir class ve
Progression sistemi oldugu icin. Tek bir classa bi wow kadar ability yigmamiar. Bunu levelladikca anliosun.
Bunun disinda: ayni isimdeki buyunun ikinci veya ucuncu seviyesi ilk seviyeyi replace etmio: or ek vereyim. Cure 1i ben cure 2 gelince tamamen atip
Wowdaki gibi dusunup sadece cure 2 ile healliodum. Healing intensive Boss fightlarda baktim hemen manam bitio. Cure 2 daha iyi heallio ama cok mana harcio. Cure 1 ise belli bi oranla cure 2 nin beles atilmasini procluo. Cure 3 de ayni sekilde 2 ile en utilize kullanilio. Attack abilitylerde de mesela stone 1 2 ye gire daha az koyuo ama 1 de slow yio target 2 de yemio vs.

Neyse biraz ilerle gercekten adamlar biseyleri dusunmusler abilityleri, kac tane olmasi gerektiini hesaplarken. Ha combat cok mu zevkli solo ozellikle deil. Bunu hep diorum
Tam bi jrpg. Karsilikli gec ability spamle. Ama ileride bazi boss fightlari gercekten keyifli.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...