Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hang Drum

sostizm

Öne çıkan mesajlar

Gören duyan bile var mı bu enstrumanı?

Çok etkilendim.. Mesela bir nirvana Cover'ı

bu da bir sokak performansı, sanırım bu C gamı

ebay'da aratırsanız çok çeşit ve gam bulunabiliyor. Her Hang drum sadece 1 gam ve epey pahalı.

Bu da wiki sayfası:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hang_drum

İstiyorum bunlardan biriyle oynamak. Satın almayı değil de kucağıma koyup oynamak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı Eğlence yerine Müzik bölümüne açmak daha yerinde olurmuş. İsviçre'de 2000'de keşfetmişler aleti ve elle yaptıkları için sınırlı sayıda yapabiliyorlar. Bu yüzden fiyatı da oldukça yüksek. Şuan ebay'de bir tanesinde açık arttırma var, az önce baktığımdaki fiyatı 2125$ civarıydı. Başarılı bir enstürman bence, çok sevdim :)
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

Başlığı Eğlence yerine Müzik bölümüne açmak daha yerinde olurmuş. İsviçre'de 2000'de keşfetmişler aleti ve elle yaptıkları için sınırlı sayıda yapabiliyorlar. Bu yüzden fiyatı da oldukça yüksek. Şuan ebay'de bir tanesinde açık arttırma var, az önce baktığımdaki fiyatı 2125$ civarıydı. Başarılı bir enstürman bence, çok sevdim :)

ben de arastirmistim bu senenin sonuna kadar siparis almiyorlarmis, adamlarim suan uretip uretmedikleri muamma.
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan geliştirme aşamasındayız diye cevap verdiklerini duydum sipariş isteyenlere. Ama üretime geçtiklerinde iletişim kurcaklarını da söylüyormuş. 2009 sonuna kadar düşünmediklerini söylemişler en son sipariş vermek isteyenlere.

Çok ilginç ama, bir kaç kişi nasıl yapılacağını biliyor ve seri üretemiyorlar. Bir sürü müzik aleti olmasına rağmen sesi ve kullanımı çok ilginç geldi. Adamların sırlarını saklama niyetleri de yok bence ama öğretmeleri mi zor, şans eseri mi ortaya çıkıyor bunlar.. Garip geldi yapılamaması.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

?

bu durumda çalgıcı teyzede ne vizyon ve kaynak varmış
Sosyal ağlarda paylaş

bu enstrümanı sevenler için iki dakikalık gugıldamam sonrasında selva de mar isimli gruba buradan manuel delgadoya ve akabinde

şu linke ulaştım myspace isedaha zengin

manu delgado

bir kaç ay öncesinde yutub da tesadüfen rastladığım ve major ezgileri ile beni daha yaz gelmeden tatile çıkartan manu delgadonun videosunu çok sevmekle beraber yutubdaki diğer görüntüleri gördükten sonra sağda solda bitlilerin eline düşüp istiklal caddesindeki kıbrıs şehitlerindeki manitacı santur çalan kayıpların elinde oyuncak olmasından korkuyorum.Türkiyedeki tüm abuk gubuk perküsyonları edinene ve her seferinde çılgınca işler yapan okay temiz elbette bir adet edinmiştir diye düşünüyorum.

bu arada sözlüktende araklayarak yazıyorum "nouvelle vague

bande à part albümünde 13. parçanın 3. dakikasından sonra uzunca bir hang drum partisyonu varmış ve hatta 14. parçaya bağlanırken devam ediyormuş " hiç dikkatimi çekmemişti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...