Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşlı insanlara yönelik cep telefonu tavsiyesi lazım

Kendercik

Öne çıkan mesajlar

Benim 2 dedemin telefonlarını sayayım. Birisi 77 yaşında, eski telefonu Nokia 3410, pek kullanamıyordu gerçi onu paso milleti arıyordu telefon camide falan sdflkj. Sonra 3410 bozulmuş, Samsung E250 aldık. En güzel yanı telefon çalarsa açmak için sadece sürgüyü yukarı ittirmek gerekmesi (kapatmak için de aşağı tabii) Bayağı bi kullanıyor şu an memnun.
Diğer dedemde ki kendisi de 70 civarı olması lazım, Samsung un bi modeli vardı, bozuldu, şimdi de Nokia 6300 var şu herkeste olanından. Ama yazıları falan ufak, bu dedemin biraz daha yeteneği var sanırım telefona.
Sosyal ağlarda paylaş

Ucuz ve kullanimi kolay olarak ben anneanneme 26biseybisey aldirmistim, ayni ekuride su an 1208, 1209, 1660, 1680 falan var. modeller tam bunlar olmasada bu tarz biseyler. Tuslar buyuk, yazi boyutu ayarlanabiliyor.

yesile bas, cevapla, kirmiziya bas kapat. otomatik sureli tus kilidi, 8 kisi hizli arama, yetiyor artiyor cogu zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

• 13 yıl sonra ...

Aradan seneler geçmiş, güncel yaşlı telefon modelleri nedir önerebileceğiniz? Tekrar tekrar öğrete öğrete dokunmatik telefon kullanımını öğretemedik. Olmuyor tuşlulara dönmek mantıklı geliyor da yaşlıya özel telefon çıktı mı hiç?

Sosyal ağlarda paylaş

Bizim peder Samsung a alisti, hatta sikinti ciktiginda birbirlerine yardimci olsunlar diye validenin telefon eskiyince ona da Samsung aldik. Ikisi de alisti.

Genel kural hangi markaya alistilarsa onu almak. Birde buyuk ekran seviyorlar. Tuslu telefon kalmadi hic, peder halen telefonun ekranina tusluymus gibi basiyor ama olsun ?

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Oce4n dedi ki:

Aradan seneler geçmiş, güncel yaşlı telefon modelleri nedir önerebileceğiniz? Tekrar tekrar öğrete öğrete dokunmatik telefon kullanımını öğretemedik. Olmuyor tuşlulara dönmek mantıklı geliyor da yaşlıya özel telefon çıktı mı hiç?

70 yaşındaki kişilere Samsung Galaxy A52 aldık. çok uzun süredir (eh bir 12 sene felan olmuştur) dokunmatik ekran kullandıkları için alışkınlar ekranı kullanmaya. ama yazıları göremedikleri için ekranda fontları ve ekranı çok büyütülmüş şeklinde kullanıyorlar, memnunlar.

ama şu ana kadar hiç akıllı telefon kullanmamış ve "ölene kadar inat ettim yeminliyim" diyen birilerine telefon alacaksan iş zor. sanırım Alcatel'in şu modelleri varmış tuşlu:
https://www.vatanbilgisayar.com/alcatel-1068d-siyah-tuslu-telefon.html
Nokia'nın 3310 çakması modelleri çıkmıştı bir süre önce ama şimdi satılmıyormuş. o sırada 5-10 tane almak lazımmış aslında böyle durumlar için.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...