Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuzey Kore yer altında başarılı bir nükleer deneme yaptığını açıkladı.

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

Abi...
Bu başlıkta herkes birazcık kıçından atıyor.
Evet birileri Sol'dan Stalincilerden falan dinlediklerini anlatıyor. Ekşi'deki "kore o kadar da kötü bir yer değil" konulu mesajlardan savunuyor. (evet ben de) Kore'nin iyi şeyleri söylüyor falan
Birileri de lideri psikopatmış, insanlar kıtlıkta gibi şeyleri söylüyor.

ama HODRİ MEYDAN
alın biletinizi KUZEY KORE'YE GİDELİM, olayı yerince inceleyelim.

cCc Tanrı Sosyalisti korusun ve yüceltsin cCc
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
arkadaşım. lütfen quote yapacaksan adam gibi yap. kıçından başından koparıp sonuna da bişey ekleme. "falan filan". quote lanan şeye bak, bu ne yav?

zaten bir tane mesajın var, içeriği de belli. hepsini alıntılayıp sayfanın canına okumadıysam senin cevap vermene mani değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Calimero said:
Sen bugün 500 milyon maaşla günde 12 saat çalışan işçiye istediğin özgürlüğü ver özgür müdür o adam.

Burada 500 milyona calisan adamin secme secilme hakki var, istedigi sehirden istedigi sehre gidebiliyor hatta ve hatta isterse Japonya'ya ve Guney Kore'ye vizesiz gidebilir, karnini bir sekil cok daha kaliteli bicimde doyurabiliyor. Ayrica elektrige de sahip.Internet, cep telefonu ve her turlu teknolojiden yararlanabiliyor. Kimseye gunde 5 kez tapmasina gerek yok, zorla gosterilerde yer almasina gerek yok.

Ayrica yazdigim diger hersey de Kuzey Kore belgeselinde anlatiliyor. Amerikan televizyonu yapmis falan diyeceksin de, cekimlerin hepsi Kuzey Korelilerle ve Kuzey Kore'de yapilmis. Ama pardon, adamlar simdi fotosok edit falan yapmislardir Kuzey Kore'ye bok atmak icin. Super bir yer orasi. Elektrik yok ulkede be.

Daha once de dedigim gibi, mumkunse Kore vatandasi yapalim sizi. Madem orasinin daha iyi oldugunu dusunuyorsunuz. Gidin, tanri liderle falan bir konusun. Birseyler ayarlar belki. 22 sayfa tartistik burada. Kaynaklar gosterdik, resimler, hikayeler, videolar koyduk. Hala piskin bir sekilde "biz nerden bilelim ki ehi ehi" diyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Prawler said:
Elektrik yok ulkede be.

Ama bu kadar da sallanmaz. Belki ülke genelinde elektrik kesintisi vardır o uydu fotoğrafı alındığında. Belki uydudan fotoğraf çekilemiyordur bir engelleme olayı falan vardır?

Gir bak bakalım google earthden adamların şehirlerine, stadyumlarına, yollarına falan. Bu kadar da safça savunmayın yani sisteminizi.
Sosyal ağlarda paylaş

cogitoz said:

Ama bu kadar da sallanmaz. Belki ülke genelinde elektrik kesintisi vardır o uydu fotoğrafı alındığında. Belki uydudan fotoğraf çekilemiyordur bir engelleme olayı falan vardır?

Gir bak bakalım google earthden adamların şehirlerine, stadyumlarına, yollarına falan. Bu kadar da safça savunmayın yani sisteminizi.

ülkede elektrik var ama dmz'deki yüzlerce km'lik çitlere akıtıyorlar.

google earth fotolarını verdim toplama kamplarının, onlara baktın mı sen?
Sosyal ağlarda paylaş

İddia ediyorum kimse bu başlıkta Kuzey Kore müthiş bir yer dememiş.
Konu nükleer deneme iken "oradaki halk aç nükleer deneme yapıyo terbiyesizler" diyen güruha bu durumun ideolojiyle alakasız olduğunu anlatmaya çalışmış. Bunu yaparken de sandıkları kadar kötü bir hayatın olmadığı savunmuşlar. Karşı taraf da yok be psikopat lider aç halk falan demiş.

Ben şimdi soruyorum ABD, İsrail falan deli gibi nükleer silah üretirken Kuzey Kore'nin bunu yapmasını yadırgamak mantıklı mıdır?
Dünyanın üçte ikisinin karşısında silahsız gücün olmadan durmak mantıklı mıdır? Yanıbaşında Japonya ve Güney Kore varken bir caydırıcı güç olmak istemek doğal değil midir?
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:
cogitoz said:

ama HODRİ MEYDAN
alın biletinizi KUZEY KORE'YE GİDELİM, olayı yerince inceleyelim.

cCc Tanrı Sosyalisti korusun ve yüceltsin cCc

ver benim yol paramı gidelim.

bizzat ben de kalkar gelirim diye tahmin ediyorum. yeni bi yer görmek fena olmaz. şöyle medeni bi ülke, herkes özgür, hastaneler bedave, emek sömürülmüyor falan, bunlar hoş şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Otedengelen said:
cogitoz said:
aynı şey. yemin ederim aynı şey. tek fark göster liberal olcam.

homelesslar insan değildir, kuzey korede ise insanlar homeless kalitesinde yaşamaktadır.

liberal de olmaz senden sosyalist de, olsa olsa cacık.

birincisi bence hepiniz şu mantıkta olduğunuzu kabul edin de boşuna tartışmayalım. herkes kendi dünyası için savaş versin.

ikincisi @sam (araya biri girerse diyerekten)

Sen ne kadar zavallı bişeymişsin ya, diğer muhabbetlerden seni böyle biraz diğer popülistlerden farklı (gibi) görmüştüm fekat neymiş? muhabbetini bulunca, desteği arkana alınca yardırıyormuşsun sen de. arkadaşım hangi yerde bir tane mesajım var. bu başlıkta bile 10 tanenin üstünde mesajım var. ucundan kıyısından quote luyosun. sonra da yapma öyle deyince (arkanda kitle var ya pati komiği bi foto koyup saçmalayım, nasıl olsa kitle arkamda diyerekten) saçma sapan konuşuyosun. quote yapacaksan adam gibi yap. senin 1000 kelimelik bir yerden aldığın 2 kelimelik quote a cevap veremicem kusura kalma

ayrıca @dasaaa

hadi diğerlerini anladık. en (hakaret edemioz di mi lan) (hohoho biraz da ben kullanim bu faraziye hedesini) şeyi de sen mişsin. hadi diğerleri bir şey bilmiyo, hadi diğerleri sistemin tamamen zihnine işlediği bireyler (ha sen değilsin demiyorum, fekat en azından bu yazılanların %99'unun yanlış olduğunu biliyorsun diye farzediyorum), sen gelmişsin bunlarla , mahalle desteği yanımda, en salak şeyi söylesem bile gülecekler, en salak şeyi söyleseler bile güleyim falan ayağına yatıyorsun. zavallısın diyorum, daha da ötesini getirmiyorum...

Bunların dışında, istediğiniz kadar yazın. Bunların kendi vicdanınızı rahatlatmalar olduğunun farkındayız. sizler kokuşmuş bir sistem içinde insanlıktan çıkmış bir şekilde insanlığa aykırı yaşıyorsunuz (kuzey kore'de olabilir böyle sovyetler' de küba'da). elbette sistemi kendi içinizde aklayacaksınız, yoksa hiç bir insan bu kadar kötü bir sistemi savunamaz. Bunu sosyolojik araştırmasını yapmak lazım tabi ne yöntemler kullanılıyor, ne şekilde veriliyor bu afyon. ha benim fikirlerim ve hipotezlerim var fekat otorite değilim yazmayacağım.

(Edik: bu arada orada bu şuna veriyormuş. şunlar bu paraya veriyormuş muhabbetleri de seviyenizi ortaya koyuyor. penis kafalı bir dünyanın penis kafalı insanları. gelmiş politika tartışmaya çalışıyorlar. salağın biri de diyor ki, "anasına bacısına elleyemiyor musun milletin orada hölölö" kusura kalmayın, eğer modere edilmiyorsa gerekenler moderasyon yok demektir. moderasyon gelsin onlara da laflar hazırladım...)

Sosyalizm rulez (saçma sapan kore,sovyetler küba ya bağlamayın diye baştan yazayım), kapitalizm kills.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
ikincisi @sam (araya biri girerse diyerekten)

Sen ne kadar zavallı bişeymişsin ya, diğer muhabbetlerden seni böyle biraz diğer popülistlerden farklı (gibi) görmüştüm fekat neymiş? muhabbetini bulunca, desteği arkana alınca yardırıyormuşsun sen de. arkadaşım hangi yerde bir tane mesajım var. bu başlıkta bile 10 tanenin üstünde mesajım var. ucundan kıyısından quote luyosun. sonra da yapma öyle deyince (arkanda kitle var ya pati komiği bi foto koyup saçmalayım, nasıl olsa kitle arkamda diyerekten) saçma sapan konuşuyosun. quote yapacaksan adam gibi yap. senin 1000 kelimelik bir yerden aldığın 2 kelimelik quote a cevap veremicem kusura kalma

gene cevab veremedi durumu..

al buyur mesajının id'si. daha 23 küsur sayfada tek bir kaynak verebilmiş değilsiniz ya gerçi, hangi mesajınızı alıntılasam durum aynı.

ayrıca terbiyeni takın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...