Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

3gs
video dedikleri de bisuru fotograf cekip birlestiriyo, yani hem bok gibi kalite hem de sarjin icine ediyo

ben de youtubedan izledim, gayet iyi bence kalitesi. yeterli yani.

Mesela al sana bi örnek sdf http://www.engadget.com/2009/06/27/iphone-3gs-takes-plunge-in-pool-while-shooting-video-and-live/
Sosyal ağlarda paylaş

Haklı olabilirsin, emek hırsızlığı denebilir. Ancak bizim sırtımızdan tonlarca para kazanan Apple, sürekli yeni ürünlerini satmak için tonla para verdiğimiz telefonumuzu imkanı varken bile hiç bir özelliğini kullanamayışımız App store fiyatlarının ateş pahası olması bizi bu yöne sürüklemekte.

P.S:Bu uygulamalar siz silmedikçe asla silinmez.İstediğiniz zaman günncelleyebilirsin. "www.appulo.us/appdb" neredeyse 15 dk'da bir app düşüyor bu siteye.
Sosyal ağlarda paylaş

apple iphone belirledigi musteri portfoyu itibari ile bence appstoredaki fiyatlari cok uygun ...

daha ne olacak ki zaten, ben eminim ki sizler icin 1 cent de yapsa gene ates pahasi olacak, gene kiranlar korsanlar olacak. normal artik bu.

ayrica apple in 3. nesil telefonu bu her birinin ismi iphone diye sanki kaziklanmis gibi hissetmenin manasi yok. ona bakacak olursak nokia nin 1000 e yakin modeli var veremezmiydi n97 i yillar once her sey uzerinde iken.

kullanilabilecek en iyi el gadgeti iphone dur bunu yaratan da apple dir tabiiki para kazanacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

her program parali degil ustune ustluk cogu programin lite versiyonlari var yani begenmezsen almiyorsun.

ayrica apple al diye diretmiyor normal standart gelen telefon her ise yariyor, extra alinacak oyunlar vs derseniz onlarinda belesleri var..

millet bir iphone diye saldiriyor sonrasinda appstoreun cekiciligi yuzunden kiziyorlar ama sonucta bu aleti alirken biraz dusunmek gerek .. neden derseniz, bu bir telefon degil , telefon ozellikleri olan bir el bilgisayari ya da bir gadget.

telefon icin bence lux cunku appstore parali dediginiz gibi. gidilsin nokia alinsin, ama derseniz benim aylik 20 dolarim var canim sikiliyor, devamli elimde duran aletle canim oyun istedikce oyun oyniyim baska seyler yapayim o zaman uygun.

bunlari dusunmeden 1000 dolarlik aleti alip sonrasinda 0,79 dolar ya da eurodan baslayan fiyatlarla sunulan programlara pahali demek abes.

ayrica abso 100 tane program demek ne demek :) benim pc de yok o kadar program. ilk cikan 2g den beridir iphone um var o kadar programa oyuna ihtiyacim hic olmadi :) olan varsa da dedigim gibi dusunsun alsin.. ya da arkadasin dedigi gibi baska cozumleri de mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

9. sayfadaki yazımdanda anlarsınız. Iphone diyecek hiç birşey yok bambaşka birşey mükemmel bir telefon ancak;

1.5 Milyar verdiğim bir telefonda antenli ericson telefonda bile bulunan MMS desteği olmaması, kamera zoom olmaması, video kayıt, flash desteğinin olmamasına göz yumamam.
Sırf apple firması para kazansın diye app store para yatırıp, sürekli üzerine bi özellik eklenip piyasaya sürülecek yeni nesil iphone telefonlarada para vermek mantıksız.Bu kadar şeyi göz önünde bulundurup iphone Jailbreaksiz kullanmak mantık dışıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

9. sayfadaki yazımdanda anlarsınız. Iphone diyecek hiç birşey yok bambaşka birşey mükemmel bir telefon ancak;
1.5 Milyar verdiğim bir telefonda antenli ericson telefonda bile bulunan MMS desteği olmaması, kamera zoom olmaması, video kayıt, flash desteğinin olmamasına göz yumamam.
Sırf apple firması para kazansın diye app store para yatırıp, sürekli üzerine bi özellik eklenip piyasaya sürülecek yeni nesil iphone telefonlarada para vermek mantıksız.Bu kadar şeyi göz önünde bulundurup iphone Jailbreaksiz kullanmak mantık dışı bence.
Üstelik unutmadan eklemek gerek iphone için son derece gerekli bazı programlar app store'da bulunmuyor istersen 100$ bas yine o program yok sadece JB ile gelen cydia'da bulunuyor.
Örnek:8.sayfaya gelen kalabalık gözüken uygulamaları tek bir klasörde toplama kısacası klasör oluşturma, otomatik force quit yapma, tema değiştirme,sınırsız video kayıt,kamera zoom gibi uygulamalar sadece JB'li telefonda kullanılabiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Sırf apple firması para kazansın diye app store para yatırıp, sürekli üzerine bi özellik eklenip piyasaya sürülecek yeni nesil iphone telefonlarada para vermek mantıksız.Bu kadar şeyi göz önünde bulundurup iphone Jailbreaksiz kullanmak mantık dışıdır.
telefonu alirken bunlari bilmiyor muydun? almasaydin, bu kadar basit. kafana silah dayiyan da olmamistir herhalde.
jailbreak'i telefonun kullanilamayan ozelliklerini acmak icin kullananlar var, ona lafim yok.

sen zannediyor musun o 1 dolarlik, 5 dolarlik urunleri Apple yapiyor? sadece iPhone application yapan sirketler var, adamlarin tek gelirleri bu. Apple'in app store'dan tek geliri az bir kesinti applere odenilen paralardan. bu sirketler de gece gunduz kasip guzel birsey yapiyorken sen buna hakkindan bile az olan 10 dolardan az bir ucreti vermiyorsan bu calmaktir yani. Akila'nin da dedigi gibi bunu hakli gorenlerin kendi islerinde de bunla karsilasirlar umarim, denecek baska bisey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Burda karşı çıkan kişilerde çoğu ya yapımcı yada yapımcılarla akrabalıkları var galiba.Çok hak'a emeğe önem veren bir milletiz sankide geçmiş bide adamların 5$ lık kazancını savunuyorsunuz bana.

Bir insan neden JB ye karşı çıkar anlamak mümkün değil.Sanarsınız karşımızda hiç hak yemeyen sanal tüketici var.Madem çok sahip çıkıyorsun emeklere MP3 formatı kullanma arkadasım git albümlere para ver,internetden ISO formatıyla oyun indirme git 70$'a orjinal oyun al, youtube'dan konser video'ları izleme git bilete para ver konsere git, serial, crack kullanma.Yok öyle bişey, evinde bilgisayarı ve interneti olan her kişi yukarda yazdıklarımdan en az 1 tanesini elbet yapıyor.

P.S:Telefonu alırkende bir çok özelliğinden haberim vardı, JB ile tüm bu sınırlamaların kalktığından'da haberim vardı bu yüzden aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

jb'a karşı çıkmıyoruz da, paralı satılan bir uygulamayı "HACI TELEFONDA MEMESE BİLE YOK PARAYLA SATIYORLAR OLUR MU BÖLE ŞEY BEN DE GİDER CRACKLERİM" mantığıyla crackli kullanmayı savunmak pek hoş bişi değil. Sonuçta o adamların arkasında Apple yok, dünya masraf yapıp developer kit falan alıyorlar kendileri çalışıyorlar bir de üstüne Apple'a komisyon veriyorlar.
Ha ben crackli yazılım kullanmıyor muyum, kullanıyorum. Ama savunmuyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Burda karşı çıkan kişilerde çoğu ya yapımcı yada yapımcılarla akrabalıkları var galiba.Çok hak'a emeğe önem veren bir milletiz sankide geçmiş bide adamların 5$ lık kazancını savunuyorsunuz bana.

Bir insan neden JB ye karşı çıkar anlamak mümkün değil.Sanarsınız karşımızda hiç hak yemeyen sanal tüketici var.Madem çok sahip çıkıyorsun emeklere MP3 formatı kullanma arkadasım git albümlere para ver,internetden ISO formatıyla oyun indirme git 70$'a orjinal oyun al, youtube'dan konser video'ları izleme git bilete para ver konsere git, serial, crack kullanma.Yok öyle bişey, evinde bilgisayarı ve interneti olan her kişi yukarda yazdıklarımdan en az 1 tanesini elbet yapıyor.

P.S:Telefonu alırkende bir çok özelliğinden haberim vardı, JB ile tüm bu sınırlamaların kalktığından'da haberim vardı bu yüzden aldım.

Yani bir kere korsan işine giren bir daha çıkmamalı, mesela kazara bir tane MP3 dinleyen hayatının geri kalanı boyunca 2$ için bile emek hırsızlığının dibine vurmalı, öyle mi? Baya güzel bir mantıkmış, saygı duyduk sana.

Bahsettiğin şeylerden haberdar olsan ama keşke bir de, kişisel iPhone Dev lisansı 100$ mesela, AppStore uygulamalarını da Apple üretmiyor. Yazılan bir programı yolluyorsun, optimizasyondan tut da en ufak GUI hatasına kadar bir hafta inceleyip hatalıysa reddediyorlar, telefona abuk subuk şeyler yükleyip yavaşlatma diye.

Kaldı ki Symbian/WM uygulamalarının ortalama lisans fiyatları AppStore uygulamalarından çok daha fazla. Tabii senin süper "kardeşim MP3 dinliyorsanız her şeyi çalacaksınız bu kadar basit hadi naş" mantığın direk çürütecek şimdi beni, eyvahlar olsun.

Birden gelip sağa sola saldırdığın için sen bilmezsin belki de millet bilir, en son iPhone savunacak insanlardan biriyim, ama şu zırvalarını görünce ben bile dayanamadım, kusura bakma.

PS: Bold yazı tipi önemli şeyleri vurgulamak için kullanılır, zevkine bütün mesajda değil. Genel forum kurallarında da bunun yasak olduğu açık seçik yazar. Bilgin olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...