Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Vahşeti

cogitoz

Öne çıkan mesajlar

firatram said:
Polis bu sonuçta. Ne kadar şiddet kullansada, kardolaşsada bugün sokaklarımızda bombalar patlamıyorsa onlara borçluyuz. Annelerimize, kardeşlerimize, çocuklarımıza bir şey olduğu zaman ilk onları çağırıyoruz..

Abi bu anlayışı yıkamadığınız sürece hiçbir şey tartışamayız. Hala olayları Hayat Bilgisi derslerinde öğrendiklerinizle yorumlamaya kalkarsanız tartışma doğruluk falan kalmaz ki...

http://www.barantursun.com/index.php?option=com_content&view=article&id=605:pols-dosyasi&catid=104:haberler&Itemid=267
Şu linki de oku, Baran Tursun'la sınırlı kalma
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de kimse "polis süperdir laf söyletmeyiz" demiyor burada, polisin kendini bir b.k sandığı, yetkisini zorbalığa kullandığı, hesap ödemediği, gereksiz güç kullandığı yerler tabii ki var, tonla var hatta. Ayrıca rüşvet yemeyen -ataleti onaylanmış- polis oranı %5-10 falandır tahmin ediyorum.

Bu konuya yorum yapıyoruz biz ama, dur ihtarına uymayıp vurulmuş, kazara ölmüş, sonuçta bir tehdit de oluşturduğu ortaya çıkmış, polis de bunlara rağmen cezasını almış bir adam olayını yorumluyoruz. Her zora girdiğinizde "ama bakın bu da vardı" demeye gerek yok. Ya bunu tartışalım, ya da daha genel bir topik açın orada onu konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
İyi de kimse "polis süperdir laf söyletmeyiz" demiyor burada, polisin kendini bir b.k sandığı, yetkisini zorbalığa kullandığı, hesap ödemediği, gereksiz güç kullandığı yerler tabii ki var, tonla var hatta. Ayrıca rüşvet yemeyen -ataleti onaylanmış- polis oranı %5-10 falandır tahmin ediyorum.

Bu konuya yorum yapıyoruz biz ama, dur ihtarına uymayıp vurulmuş, kazara ölmüş, sonuçta bir tehdit de oluşturduğu ortaya çıkmış, polis de bunlara rağmen cezasını almış bir adam olayını yorumluyoruz. Her zora girdiğinizde "ama bakın bu da vardı" demeye gerek yok. Ya bunu tartışalım, ya da daha genel bir topik açın orada onu konuşalım.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

-tehdit oluşturduğu ortaya çıkmış? varsayımlarınız dışında ortaya çıkan birşey varmı?

-kazara ölmüş? bilirkişi raporu öyle dememiş ama.

-bunlara rağmen? neye rağmen pardon,polisin silahını ateşlemesinin bu olayda kanun dışı olmasına rağmen ceza almasımıdır sana garip gelen hocam?

bakın bende polis yüzde yüz haksız
polis ÖÇ
polis şerefsiz demiyorum
yaptığı kanun dışıdır diyorum
"ama ya adama çarpsaydı" diyorsunuz
söz konusu insan hayatı olunca dikkatli olmak zor olmamalı
asayişi sağlamakla görevli olan teşkilat yasaları gözardı etmemeleli
bunu kabul etmek çok zor olmamalı.

yoksa çocuğun yaoptığınada doğru diyen yok ama ölçülülük diye birşey var.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:
medeni ülke değiliz biz, teröristlerle iç içe yaşıyoruz.

babanı ya da kardeşini vursa böyle düşünür müydün çok merak ediyorum.

Dipnot: ha benim elimde olsa yargı sistemi ben direkt 2. derece mi oluyo nası oluyosa artık, alkollü araba kullananları (belli promilin üstü tabi) adam öldürmeye teşebbüsten yargılardım. fekat polisin ne yargılama ne de infaz etme görevi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Tartışalım tamam da "Polis Vahşeti" başlığını sadece Baran Tursun olayıyla sınırlı tutmadığımı söylüyorum neden anlamıyorsunuz? Olay sadece Baran Tursun olsaydı, "Dur ihtarına uymadığı için öldürülen genç" diye başlık açardım. Baran Tursun olayında bir vahşet göremiyorum diyenler olduğu için diğer olaylara da bakın diyorum. Baran Tursun olayını da kesinlikle onaylamıyorum, Polis Kanunu yasasını okuyun, ama gerçekten okuyun. Sonra siteye girip pdfleri inceleyin, arkadan direk ateş edilmiş ve kurşun camda biraz deforme olmuş, kafasına girmiş. Bu atışın hiçbir mantığı yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işte aslında bütün olay da o ya.

"Kanun dışı" dediğin olay, 1 kanunun değiştirilmesine bakar, adamın suçsuzluğu ortaya çıkar. Burada tartışılan olay kanunlardan ziyade, polisin yaptığının ne kadar mantıklı bir hareket olduğu. "Sarhoş, altınca araç olan bir adam polisin dur ihtarında uymayıp yoluna devam ediyorsa, polisin ateş etmesi sizce doğru mudur yanlış mıdır?" tartışılıyor burada, "kanunen" kısmına kimsenin bir şey dediğini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:
alkollü şekilde araç kullanan ve hızla polisten kaçan birinin masum birine zarar verme olasılığı aidsi tedavi etme olasılığından daha yüksektir ve daha çok itibar edilmelidir.

ve ona göre gerekli önlemler alınmalıdır lakin bu önlemlerin arasında sürücüyü vurmak kanunen yok.

adam kaçamayana kadar barikat kurmak mı bu mesela? bilmediğimden soruyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Polisin adaletsiz olduğunda hem fikiriz değil mi ?

Ama hem fikir olmadığımız konu "çocuğun masum olup olmadığı" sanırsam.

Evet kusura bakmasınlar ama sarhoş kafayla araba sürüp, polisin dur demesini takmayan biri yasalara göre suçludur.

Bundan dolayı bir tarafa daltonların hapis gömleği giydirip, bir tarafa masumiyet gömleği giydirmek yanlış. İki tarafdada haksızlıklar var.
Sosyal ağlarda paylaş

@asteroth bu arada

baya bi kişi mesaj atmış arada...

bence polisin ateş etmesi yanlıştır. hukuk dilinde yere paralel edilen ateş adam öldürmeye ya da yaralamaya teşebbüs anlamına gelir (hukukçu arkadaşlar düzeltsin yanlışsam). ben diyorum ki keşke öyle bir kanun olsa da yargıçlar yargılasa...
Sosyal ağlarda paylaş

firatram said:

Evet kusura bakmasınlar ama sarhoş kafayla araba sürüp, polisin dur demesini takmayan biri yasalara göre suçludur.

Bundan dolayı bir tarafa daltonların hapis gömleği giydirip, bir tarafa masumiyet gömleği giydirmek yanlış. İki tarafdada haksızlıklar var.

Çocuğun suçluluğunu değil öldürülmesi tartışıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet teşir ediyorum, buyrun tartışmada kendi kurallarını koyabilen ve tartışmanın tüm kurallarını bildiğini sanan cogitoz adlı kullanıcı bakın ne yazmış öm'den :

said:
senin yaşın kaç
Gönderen: cogitoz
Gönderilen: firatram
Tarih: 21/05/2009 20:40

doğru söyle merak ettim

Bunun gibi TC'ye, yasalara karşıt duygular besleyen ( bkz. Ne mutlu Türküm diyene.. ), Atasını seven insanları faşist olarak değerlendiren, bu konunun başında "dilinize teroristler soksun" diye bir hitap şeklinde konuşan, sonradan gelmiş burada yaş geyiği yapan biriyle tartışmaya değmez arkadaşlar...

Belli ki amacı polise, TC'ye, Atatürk'e karşı bir kin oluşturmak bu kişinin.. Hayır anlamıyorda, çünki harbidende yukarıdaki mesajlara bakarsanız, baggio'nun vs. kimse polise "oh iyi yapmış" demiyor...

Sanırım cogitoz polis kurumu için tamamen bir nefrete sahip olmamızı istiyor gibime geldi..
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Abi işte aslında bütün olay da o ya.

"Kanun dışı" dediğin olay, 1 kanunun değiştirilmesine bakar, adamın suçsuzluğu ortaya çıkar. Burada tartışılan olay kanunlardan ziyade, polisin yaptığının ne kadar mantıklı bir hareket olduğu. "Sarhoş, altınca araç olan bir adam polisin dur ihtarında uymayıp yoluna devam ediyorsa, polisin ateş etmesi sizce doğru mudur yanlış mıdır?" tartışılıyor burada, "kanunen" kısmına kimsenin bir şey dediğini sanmıyorum.

çok saçma baktın hocam
o zaman türkiyenin laik-demokratik bir cumhuriyet olmasıda birkaç kanunun değişmesine bakar.
e aynı mantık?

Baggio said:
Henüz hasar vermemiş olmak, tehdit oluşturmamak anlamına mı geliyor? Yolda ehliyetsiz, yüksek hızda ve alkollü araç kullanan biri, birine çarpmadığı sürece tehdit oluşturmuyor yani? Özür dilerim o zaman peki.

önceki sayfalarda law ın verdiği linki oku lütfen
ayrıca tehdit oluştursa bile diyorum,verilen cevap ölçülülük ilkesine bağdaşmıyor diyorum.cidden mesajlarımı okumuyorsun sanırım,çocuğu savunan yok hocam,polisin yaptığı yanlış diyorum
barandanmı özür diliyorsun?

kuş said:

niye olmasın?

firatram said:

suçludur pek tabi
lakin ölçülülük diyorum yine.
suçunun cezası ölüm değil.
beni daha çok polisin yaptığı yanlışlar ilgilendiriyor,mantıken suçu işlemeye meyilli olan alkollü araba kullanandır,ve suçun oluşmasını engellemeye çalışrken polisin suç işlemesi beni cok rahatsız etti.
Sosyal ağlarda paylaş

firatram said:

Ama iyide, 15 yaşındaki bir çocuğun bakkala girip sakız çalmasıda suç. Şimdi tutup vurmak mı lazım bunu ? Alkollü araç kullanıp, dur ihtarına uymayan Baran Tursun'da suç işlemişdir evet.

Ama tutupda adamı vurursanız bu nedenle mahkemeye çıkıp yargılanır, cezaevinede girersiniz. Ama bu tartışmada mağdur olan kişi Baran Tursun'dur. Adam öldürülmüş daha ne olsun.

"Okuyun lütfen Doç. Dr. Mesut Bedri Eryılmaz polis akademileri http://www.tumgazeteler.com/?a=4283675öğretim üyesi"

Cidden okunmuyor verdiğimiz linkler konunun uzmanı ve Polis Akademişlerinde öğretim üyesi.
Sosyal ağlarda paylaş

firatram Ya aslında eğleniyorum he. Böyle ekranı karşında savunduğu şeyi sırf savunmaya devam etmek için konuşan tipler falan.
Baştan gelip desene, ben fikirleri yazılanları tartışmıyorum. Sen antimilitaristsin, polis düşmanısın; o yüzden sen kıçını da yırtsan ben kendimi savunacağım. Senin anlattıklarını zerre kadar düşünmeyeceğim desene.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:
kuş said:

niye olmasın?

çünkü oradaki sorunun adamın alkollü bir vaziyette trafikte terör estirmesi ve o aracın hareket halinde olduğu her saniye toplum için bir tehtid. zaten bir sürü kere durdurmya çalışmışlar ama bir süre sonra attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez oluverir.
Sosyal ağlarda paylaş

kuş said:
DoGMeaT said:
kuş said:

niye olmasın?

çünkü oradaki sorunun adamın alkollü bir vaziyette trafikte terör estirmesi ve o aracın hareket halinde olduğu her saniye toplum için bir tehtid. zaten bir sürü kere durdurmya çalışmışlar ama bir süre sonra attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez oluverir.

http://www.tumgazeteler.com/?a=4283675 oku.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...