Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis Vahşeti

cogitoz

Öne çıkan mesajlar

firatram said:
Evet teşir ediyorum, buyrun tartışmada kendi kurallarını koyabilen ve tartışmanın tüm kurallarını bildiğini sanan cogitoz adlı kullanıcı bakın ne yazmış öm'den :

senin yaşın kaç
Gönderen: cogitoz
Gönderilen: firatram
Tarih: 21/05/2009 20:40

doğru söyle merak ettim

ahaha adamın yapısında var forumda hoşlanmadığı bişey görünce direk özel mesajdan saldırıyo. cevap vermediğim halde kendi kendine birsürü öm atmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

kuş said:
öldürmesi aşırı olmuş zaten onu inkar etmiyorum, ama arabaya ateş açması falan gerekli, tekerleğe falan

Polisin, kaçan sürücülere `durmazsan ateş açarım` demesi gerektiğini belirten Eryılmaz, `Havaya, yere ateş edilebilir ama hayati risk taşıdığı için lastiklere ateş etmek bile söz konusu olamaz` dedi. Polisin, kaçanlara karşı `orantılı güç` kullanmak zorunda olduğunu anlatan Eryılmaz, `Kaçan sürücü aracını polislerin üzerine sürüyorsa onda da kademeli biçimde silah kullanılır.

Önce lastiklere, durmadığı takdirde kişinin baş, boyun gibi öldürücü noktalar dışındaki yerlerine ateş edilir. Yani en son çare silah kullanılmalıdır` diye konuştu.

SONUNA KADAR TAKİP
Eryılmaz, polisin asayiş ve trafik gibi adi suç ya da şüpheli durumlarda kaçan kişileri sonuna kadar takip etmek zorunda olduğunu da söyledi.

verdiğim linkden. okunmuyor belki şimdi böyle cımbızla içinde çekince okunur.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi benim görüşüm beni bağlar. ama yapılanı yasalara göre değerlendirmek lazım.

yürürlülükte olan yasalara göre ateş etme hakkı var mı?
yoksa yapılan eylem hatalıdır.

burada benim "polisi bu gibi durumlarda ateş etme hakkı olması lazımdır!" görüşüm de sadece görüş olarak kalır. yasalar ne ise ona uyulması gerekli çünkü.

tamam?
ha bi de özel mesaj paylaşımına katı bi yaklaşımım var.. özel mesaj adı üzerinde, taraflar arasındadır. özeldir. sizi rahatsız edicek, rencide edicek bir özel mesaj aldıysanız bu forumun yetkililerine başvurursunuz. halledilir..

özel mesaj paylaşımı yapanlar ayağını denk alsınlar. öle diyim..
Sosyal ağlarda paylaş

kuş said:
valla eryılmaza pek katılmıyorum

Yasalar açık kısaca Baran Tursun haksız yere Polis tarafından vurularak öldürülmüştür. Mahkeme kararıda ortada. Artık buna katılıp katılmamak gibi bir lüksünüz yok. Mevcut yasalar ortada.

Mevcut yasayı tartışırsınız orası ayrı. Ama bu olayı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:
Mahkeme kararıda ortada. Artık buna katılıp katılmamak gibi bir lüksünüz yok.

Yoo var, polisin ceza almaması gerektiğini savunmuyorum da mahkeme kararı ya da yasa tartışılmaz/eleştirilmez birşey değil, başka insanların verdiği kararlar sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Mahkeme kararı tartışılmaz (kesinleşmiş olan), çünkü mahkeme mevcut yasaya göre karar verir, yasa adildir değildir mahkemeyi bağlamaz, mahkeme önüne gelen duruma ancak yasalar çerçevesinde karar verir çünkü.

Bu bağlamda mahkeme kararını tartışmak yersiz ve anlamsız. Mahkeme kararı yanlış demen için veya tartışabilmek için, mahkemenin mevcut yasaya aykırı bir karar vermiş olması lazım, bunu temyiz yolu ile zaten yargıtaya taşırlar. Bu konuyuda tartışmak için teknik bilgi gerekir hadi tartışalım demekle olmaz, kalkamayız altından. Kalp naklinin nasıl olacağını tartışabilirmiyiz burda ? Kardiyolaglar tartışabilir ancak bu konuyu.

Yasa tartışılır orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...